Jakie belki i box dachowy

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Jakie belki i box dachowy

Post autor: Pado »

IMG_20210706_180303_compress20.jpg
IMG_20210706_180303_compress20.jpg (135.69 KiB) Przejrzano 4471 razy


Belki thule. Łapy nr 7104, belki wingbar evo 118cm (chyba nr 7112)

Normalnie komplet ok 930pln,ale jak sie kupi osobno łapy i belki to mozna wyrwac nowe o wiele taniej, ja dałem 315pln +300...trzy stówy piechotą nie chodzi...
Są mega ciche, miałem poprzednio aguri prestige II i wyły od 50km/h-no i antena wystawała ponad belki...
rabi22
Posty: 124
Rejestracja: 10 kwie 2020, 18:27

Re: Jakie belki i box dachowy

Post autor: rabi22 »

nieźle 300zł oszczędności. Super.
Ja kupiłem te lidlowe za 149zł.
prosty montaż. Ładny wygląd. Wyglądają podobnie jak Thule. z zamkami.
Nie wypowiadam się na temat szumów bo nie miałem jeszcze okazji.
Zawsze miałem przez lata Thule ale stwierdziłem, że szkoda kasy przy tak ogromnej różnicy kwotowej. Nawet jakby miało trochę bardziej hałasować. Co nie jest pewne na chwilę obecną. Chyba, że ktoś ma takie belki i coś wie.
150zł VS 700 albo 1tys.
Na pewno nie są aż o tyle lepsze.
Gdybym jeździł bardzo dużo z belkami zastanowiłbym się na droższymi, ale na pewno dopiero po sprawdzeniu hałasu bym kupił.
Bo miałem Thule i to te najdroższe belki i też nie było mega cicho.
Raz 20 lat temu miałem pierwsze belki te tanie VW o przekroju prostokątnym.
Te to hałasowały. Tak buczały, przy 80km/h że myślałem, że to łożysko koła padło. Szybko zmieniłem belki.
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: Jakie belki i box dachowy

Post autor: Tiggy »

rabi22 pisze: 07 lip 2021, 7:51 150zł VS 700 albo 1tys.
Na pewno nie są aż o tyle lepsze.
Gdybym jeździł bardzo dużo z belkami zastanowiłbym się na droższymi, ale na pewno dopiero po sprawdzeniu hałasu bym kupił.
Hałas to akurat chyba najmniejszy problem jeśli chodzi o belki. Najważniejsza jest sztywność + pewność systemu mocowania.
Żeby nie było - też wychodziłem z Twojego założenia i miałem tanie, uniwersalne belki. Zmieniłem zdanie jak mi przy 120 km/h poluzował się pas mocujący (cóż, też był z castoramy ;), dużym ładunkiem (ca. 50kg, 2,7m x 1m, 0,5m) zabujało jak mijałem ciężarówkę i jedna łapa belki wyskoczyła z relingu. Ładunek utrzymał się na aucie, ale belka opadając uszkodziła krawędź dachu. Lakierowanie+szpachlowanie wyszło ponad 1k a i tak uważam, że miałem szczęście :)
Uprzedzając pytania: belki były dokręcone z odpowiednim momentem, kluczem dynamometrycznym dołączonym do nich. Po prostu system ich mocowania był na tyle "uniwersalny", że nie przylegał odpowiednio do moich relingów.

Od tego czasu bliżej przyglądam się temu co kupuję. Nie mówię, że jakaś marka jest super a inna nie, ale jak zakładasz coś na dach to lepiej żeby to było solidne. To, że wygląda jak Thule nie znaczy że będzie tak samo bezpieczne :)
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: Jakie belki i box dachowy

Post autor: morfeusz747 »

Ja zakupiłem takie i jestem zadowolony:
https://allegro.pl/oferta/bagaznik-dach ... 9777131127
rabi22
Posty: 124
Rejestracja: 10 kwie 2020, 18:27

Re: Jakie belki i box dachowy

Post autor: rabi22 »

Tiggy pisze: 07 lip 2021, 9:41
rabi22 pisze: 07 lip 2021, 7:51 150zł VS 700 albo 1tys.
Na pewno nie są aż o tyle lepsze.
Gdybym jeździł bardzo dużo z belkami zastanowiłbym się na droższymi, ale na pewno dopiero po sprawdzeniu hałasu bym kupił.
Hałas to akurat chyba najmniejszy problem jeśli chodzi o belki. Najważniejsza jest sztywność + pewność systemu mocowania.
Żeby nie było - też wychodziłem z Twojego założenia i miałem tanie, uniwersalne belki. Zmieniłem zdanie jak mi przy 120 km/h poluzował się pas mocujący (cóż, też był z castoramy ;), dużym ładunkiem (ca. 50kg, 2,7m x 1m, 0,5m) zabujało jak mijałem ciężarówkę i jedna łapa belki wyskoczyła z relingu. Ładunek utrzymał się na aucie, ale belka opadając uszkodziła krawędź dachu. Lakierowanie+szpachlowanie wyszło ponad 1k a i tak uważam, że miałem szczęście :)
Uprzedzając pytania: belki były dokręcone z odpowiednim momentem, kluczem dynamometrycznym dołączonym do nich. Po prostu system ich mocowania był na tyle "uniwersalny", że nie przylegał odpowiednio do moich relingów.

Od tego czasu bliżej przyglądam się temu co kupuję. Nie mówię, że jakaś marka jest super a inna nie, ale jak zakładasz coś na dach to lepiej żeby to było solidne. To, że wygląda jak Thule nie znaczy że będzie tak samo bezpieczne :)
Kurcze. Pewnie masz rację. Do pierwszego takiego przypadku i odechciewa się tych tańszych.
Ale tak jest ze wszystkimi rzeczami. Jedni jeżdża 20 lat nie ubezpieczają AC i mają w kieszeni 25tys zł bo nic się nie stało, a Ty ludziku nie ubezpieczysz i szkoda na 70tys zł.
balon
Posty: 102
Rejestracja: 29 lip 2021, 16:17

Re: Jakie belki i box dachowy

Post autor: balon »

Jakie macie obecnie boxy i belki nie licząc oryginalnych? Na co zwrócić uwagę przy kupnie tych elementów?

Jeżdżenie na codzień z belkami (bez boxu) w mieście zwiększa coś spalanie?

No i co z prędkością maksymalną? Czytałem gdzieś, że max to 130 km/h?
Troc Premium indium grey 1.5 + dsg + pakiet sport + pakiet drogowy + keyless + automatyczny bagażnik + kamera cofania + felgi szare Kolumbus 17 - zamówiony 11.06 - wyprodukowany 14.10. Odbiór 23.11.
Passaretti B8 2021 Business z pakietami + dsg
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: Jakie belki i box dachowy

Post autor: morfeusz747 »

Jazda z belkami minimalnie zwiększa spalanie i zależy to od kupionych belek.
Z boxem to max 140, więcej bym nie próbował 😀
Tuktus
Posty: 67
Rejestracja: 03 lip 2022, 12:36

Re: Jakie belki i box dachowy

Post autor: Tuktus »

Czy coś się zmieniło w sprawie belek do T-ROCa? Coś może się pojawiło nowego cichego na rynku?
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: Jakie belki i box dachowy

Post autor: morfeusz747 »

Tuktus pisze: 12 wrz 2022, 21:56 Czy coś się zmieniło w sprawie belek do T-ROCa? Coś może się pojawiło nowego cichego na rynku?
Nic co jest prostopadłe do relingów nie będzie ciche ;)
Braders
Posty: 142
Rejestracja: 22 cze 2022, 18:03

Re: Jakie belki i box dachowy

Post autor: Braders »

morfeusz747 pisze: 13 wrz 2022, 13:38
Tuktus pisze: 12 wrz 2022, 21:56 Czy coś się zmieniło w sprawie belek do T-ROCa? Coś może się pojawiło nowego cichego na rynku?
Nic co jest prostopadłe do relingów nie będzie ciche ;)
To zamontuj pod lekkim kątem i już nie będzie prostopadłe.
ODPOWIEDZ