Jakie belki i box dachowy

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Slavo_01
Posty: 67
Rejestracja: 22 maja 2022, 17:47

Re: Jakie belki i box dachowy

Post autor: Slavo_01 »

Polecam Thule Wingbar. Używam od lat w kilku samochodach zarówno z relingami zintegrowanymi i takimi jak są w T-rocu. Zresztą w T-rocu jest ten sam reling (kształt) co w skodzie octavia II combi.
Systemy thule są niezawodne, warte swoich pieniędzy. Nawet jak się zmienia samochód to wystarczy dokupić jakiś zestaw dostosowujący i dobrze to działa.
ghostr
Posty: 89
Rejestracja: 11 kwie 2022, 11:09

Re: Jakie belki i box dachowy

Post autor: ghostr »

Jak oceniacie używanie relingów dachowych w t-roc? Wiem, że samochód ten to nie jest land rover range rover, jednak mimo wszystko dach jest nieco wyżej od "zwykłych" osobówek - czy macie jakieś problemy z montowaniem rowerów? A może jakiś sprawdzony patent?

Inna sprawa - czy ktoś używał belek dachowych z dachem panoramicznym na wyposażeniu?
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: Jakie belki i box dachowy

Post autor: morfeusz747 »

ghostr pisze: 27 wrz 2022, 15:48 Jak oceniacie używanie relingów dachowych w t-roc? Wiem, że samochód ten to nie jest land rover range rover, jednak mimo wszystko dach jest nieco wyżej od "zwykłych" osobówek - czy macie jakieś problemy z montowaniem rowerów? A może jakiś sprawdzony patent?
Mam 191cm i nie mam problemu z montowaniem roweru. Przy boxie czasem musiałem stanąć na progu aby sięgnąć głębiej.
Jak jesteś niski możesz kupić taki bajer:
https://allegro.pl/oferta/stopien-podes ... 8kQAvD_BwE
ghostr pisze: 27 wrz 2022, 15:48 Inna sprawa - czy ktoś używał belek dachowych z dachem panoramicznym na wyposażeniu?
Jak masz dach panoramiczny to proponuje kupic wyższe belki, ponieważ te niskie płaskie przy zamontowaniu boxu mogą uszkodzić dach panoramiczny. Uchwyty boxu są wtedy zbyt blisko szyby i na dziurach jak box pracuje, uchwyty dotykają szyby, a wtedy to wiesz co dalej :D
Kolega tak stracił szybę w A6 ;)
Clou
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2022, 20:13

Re: Jakie belki i box dachowy

Post autor: Clou »

Pytanie który Wingbar? Bo widziałem na stronie thule pasując do teroka to Edge i Evo ale też chyba inne modele pasują pod warunkiem dobrania kita 4097 zatem i takie modele z numerem 9591, 9585, 9595. A te ostatnie bez wystających elementów zdecydowania bardziej bym mi się widziały.
DrPiotr
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2022, 22:53

Re: Jakie belki i box dachowy

Post autor: DrPiotr »

Mam podobny problem z boxem z poprzedniego auta. Po otwarciu klapa bagażnika po otwarciu opiera się o box. Czy jest coś na rynku co nie stwarza takiego problemu?
JJCC
Posty: 74
Rejestracja: 02 kwie 2023, 11:16

Re: Jakie belki i box dachowy

Post autor: JJCC »

Czy ktoś może orientuje się jak wygląda sprawa z oryginalnymi belkami do T-roca, a otwieranym dachem panoramicznym. Czy te belki nie będą przeszkadzały przy otwieraniu dachu?
JACK
ODPOWIEDZ