dziwny odglos przy cofaniu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
jst
Posty: 8
Rejestracja: 02 lip 2018, 19:27

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: jst »

W tym tygodniu - po zgłoszeniu prawie 3 m-ce wcześniej - wymienili mi klocki hamulcowe tyłu.
Tak długi okres oczekiwania tłumaczyli brakiem klocków spowodowanym tym, że wszystko szło na produkcję.
Pozdr.
Dezext
Posty: 74
Rejestracja: 18 lut 2020, 14:53

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: Dezext »

jst pisze: 19 wrz 2020, 16:35 W tym tygodniu - po zgłoszeniu prawie 3 m-ce wcześniej - wymienili mi klocki hamulcowe tyłu.
Tak długi okres oczekiwania tłumaczyli brakiem klocków spowodowanym tym, że wszystko szło na produkcję.
Pozdr.
A weryfikowali jakoś te dźwięki? szczerze mówiąc na początku miałem to często a teraz już jak klocki się trochę wytarły to nie słyszę tego często.
anna
Posty: 15
Rejestracja: 22 sty 2020, 7:51

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: anna »

Zrobiło się zimno i mokro i buczenie u mnie wróciło
Piotr
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2020, 11:46

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: Piotr »

Witam. Mam ten sam problem. Nagrałem filmik, wysłałem, twierdzą, że już wiedzą co jest przyczyną. Dla mnie to nie jest normalne. Czy to oznacza, że co jakiś czas będę jeździł wymieniać klocki??? A można funkcję wyłączyć i mieć święty spokój? Odgłos jak przy przebiegu 200 tyś. km i 20 latach użytkowania.
Mariusz2019
Posty: 4
Rejestracja: 13 lut 2020, 23:12

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: Mariusz2019 »

Cześć.
Przepraszam, że wcześniej nie odpisałem na pytania ale już wszystko wiem w temacie. To "wycie" przypomina dźwięk wieloryba :)
Jak wcześniej wspomniałem w serwisie poprosili o filmik /z numerami auta/ wymienili klocki tylne na nowe /serwis w Szczecinie ul Południowa 6/. MIESIĄC BYŁO OK ale temat powrócił w nieco spokojniejszej wersji. Moja druga wizyta i drugi film "oświeciło" VW i okazało się, że była wadliwa cała seria klocków montowanych na tył i VW opracował nowy model klocków. Te nowe są całe srebrne od strony zewnętrznej. Od drugiej wymiany na sreberka już przejechałem ok 4 tyś. km i jest ok /łączny przebieg 14 tyś./. Niby jest już akcja serwisowa w PL więc jeśli ktoś jeszcze boryka się z tym problemem to niech jedzie do serwisu.
ps. niestety nadal walczę z pogłosem podczas rozmów telefonicznych /mam Beats/ VW pracuje nad problemem :( już dwa lata porażka
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: morfeusz747 »

Mariusz2019 pisze: 03 lis 2020, 19:11 Niby jest już akcja serwisowa w PL
To jest bardzo ważne stwierdzenie. Masz jakieś potwierdzenie?
Mariusz2019
Posty: 4
Rejestracja: 13 lut 2020, 23:12

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: Mariusz2019 »

Sprawdzę czy coś opisali w dokumencie wydania i jak będzie coś konkretnego to załączę skan.
Gralos
Posty: 8
Rejestracja: 10 mar 2020, 20:35
Lokalizacja: Katowice

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: Gralos »

Witam mam ten sam problem byłem z tym w Aso i nie ma akcji serwisowej wyczyścili klocki i po 2 dniach problem powrócił
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: Pado »

w Niemczech podobno wymieniają klocki na nowe, miększe...tak wynika z wpisów na ich forum.
w PL wiadomo, ten typ tak ma i spadać...
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: morfeusz747 »

Dzisiaj dzwoniłem do ASO i mówili mi, że jak udokumentują piszczenie (nakręcony film) to wymieniają klocki na nowe. Takie mają wytyczne od VW. Ale prawda akcji serwisowej nie ma na to.
ODPOWIEDZ