dziwny odglos przy cofaniu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Alan1994
Posty: 28
Rejestracja: 16 gru 2020, 10:47

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: Alan1994 »

Panie i Panowie, wielu z nas miało problem z piszczącymi hamulcami. Przebieg 5200km Wczoraj podjechałem na serwis mechanik obejrzał auto i serwis wymienił je bez najmniejszego problemu nawet nie informując mnie o tym. Dopiero po 3h czekania podszedłem do Pana dowiedzieć co dzieje się z autem, a tutaj zaskoczenie, ze klocki zostały wymienione i auto właśnie jest myte i zaraz zostanie wydane.
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: morfeusz747 »

Alan1994 pisze: 12 mar 2021, 7:58 Panie i Panowie, wielu z nas miało problem z piszczącymi hamulcami. Przebieg 5200km Wczoraj podjechałem na serwis mechanik obejrzał auto i serwis wymienił je bez najmniejszego problemu nawet nie informując mnie o tym. Dopiero po 3h czekania podszedłem do Pana dowiedzieć co dzieje się z autem, a tutaj zaskoczenie, ze klocki zostały wymienione i auto właśnie jest myte i zaraz zostanie wydane.
Jakie ASO?
Alan1994
Posty: 28
Rejestracja: 16 gru 2020, 10:47

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: Alan1994 »

Aso Poznań Rzepecki Mroczkowski
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: morfeusz747 »

Alan1994 pisze: 12 mar 2021, 14:37 Aso Poznań Rzepecki Mroczkowski
To już wiem dlaczego ci wymienili bez gadania. W połowie lutego zrobiłem im jazdę, bo oczywiście nie chcieli mi wymienić 😉
mr.mister
Posty: 17
Rejestracja: 06 mar 2021, 21:00

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: mr.mister »

Ogolnie na hamulce ktore piszcza przy autach przy malych przebiegach jest cicha akcja serwisowa wymiany hamulcow bo poszla jakas seria ktore poprostu piszcza i wymieniaja, u mnie przy oddawaniu auta do serwisu bo jakas inna akcja byla to zapytali czy mi hamulce piszcza bo jak cos to odrazu wymienia bo powiedzieli ze wymieniaja bo klienci skarza sie na pisk
Dafik10
Posty: 23
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:51

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: Dafik10 »

Hej koledzy własnie wróciłem zexsewrisu przegladowego rozszerzonego o hamulcsch juz kiedyś zgłaszałem im od poczatku mowili ze tak ma byc teraz ppkazałem nagranie jak i na kamerce jsk i w telefonie to powiedzieli ze klocki tamte sa twarde jakieś wadliwe i teraz po wymianie nie piszzcza hamulce nic jesli bedzie ktos potrzebował ten dzwiek to pisać to wysłe emaila z tym dźwiękiem jak by ktoś potrzebował mam format mp3
Awatar użytkownika
piotr_kg
Posty: 27
Rejestracja: 02 lis 2020, 11:04

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: piotr_kg »

Witam wszystkich i mam pytanie, czy komuś piszczały hamulce i samoistnie przestały? Jeżeli tak, to po ilu przejechanych kilometrach. Ja mam przejechanych 1500 km i cały czas piszczą mi gdy hamuję przy małych prędkościach. Miałem nadzieję, że jest to choroba dziecięca mojego T-ROCa i po dotarciu problem przeminie. Teraz zaczynam wątpić i nie wiem czy dalej czekać na dotarcie klocków, czy będę musiał szukać pomocy w ASO. Ciekawy jestem, czy takie piszczenie - oprócz negatywnych wrażeń słuchowych - ma jeszcze inne negatywne skutki na trwałość całego układu hamulcowego. Jeżeli ktoś orientuje się w tym temacie, to bardzo proszę o podzielenie się swoją wiedzą. Z góry dziękuję.
Kris
Posty: 8
Rejestracja: 22 lis 2020, 17:04

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: Kris »

Mam to samo, głośne hamulce tylnie, dla mnie to tarcze hamulcowe są kiepskiej jakości i tyle. W ASO stwierdzili tak ma być wszystko OK.? Dziwne nawet w Polonezie nic mi nie szumiało przy hamowaniu.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: Pado »

piotr_kg pisze: 26 maja 2021, 13:40 Witam wszystkich i mam pytanie, czy komuś piszczały hamulce i samoistnie przestały? Jeżeli tak, to po ilu przejechanych kilometrach. Ja mam przejechanych 1500 km i cały czas piszczą mi gdy hamuję przy małych prędkościach. Miałem nadzieję, że jest to choroba dziecięca mojego T-ROCa i po dotarciu problem przeminie. Teraz zaczynam wątpić i nie wiem czy dalej czekać na dotarcie klocków, czy będę musiał szukać pomocy w ASO. Ciekawy jestem, czy takie piszczenie - oprócz negatywnych wrażeń słuchowych - ma jeszcze inne negatywne skutki na trwałość całego układu hamulcowego. Jeżeli ktoś orientuje się w tym temacie, to bardzo proszę o podzielenie się swoją wiedzą. Z góry dziękuję.
Tak, u mnie definitywnie juz nie mam żadnego piszczenia - nie wiem na ile to zasługa przebiegu, a na ile zmiany poprzez kodowanie siły czyszczenia tarcz hamulcowych (zmina na parametr słabe czyszczenie)
Auto ma 2 lata i 38kkm
holek1994
Posty: 3
Rejestracja: 19 paź 2021, 0:48

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: holek1994 »

U siebie też miałem ten problem, przy przebiegu 11800 km nadal był widoczny "ten" dźwięk.
Serwis ASO VW Cichy-Zasada bez problemu wymienili klocki i tarcze chyba też.
Co najlepsze w pracy mamy VW Craftera, po 2 miesiącach przy przebiegu 12000 km tarcze i klocki do wymiany, gwarancja nieuwzględniona - złe użytkowanie samochodu (Ambulans). Niby układ hamulcowy ma gwarancję do 12000km ale nie wiem ile w tym prawdy
ODPOWIEDZ