dziwny odglos przy cofaniu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: morfeusz747 »

Dorian pisze: 08 kwie 2020, 16:53 Witam, tez się borykałem z tym problemem. Raz mnie w ASO zbyli to napisalem do centrali skargę. Okazało się ze niektóre modele mialy zakladane niewłaściwe klocki hamulcowe stąd ten dźwięk. Polecam naciskac na serwis i jak najszybszą wymiane. Ponoć podobny problem jest w polo GTI
I po wymianie problem zniknął?
Dorian
Posty: 5
Rejestracja: 08 kwie 2020, 16:50

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: Dorian »

Tak po wymianie śmiga bez problemu. Zle klocki zakładali
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: morfeusz747 »

Jaki masz rocznik?
Na razie za dużo nie jeżdżę ale pierwsze dźwięki hamulców słyszałem, trochę jeszcze pojeżdżę i wybiorę się do ASO.
Dorian
Posty: 5
Rejestracja: 08 kwie 2020, 16:50

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: Dorian »

Październik 2019. Przebieg 7 tys. Radze się wybrać jak najszybciej i polecam nagrać filmik jak cofasz żeby mieć wszystko czarno na białym :)
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: morfeusz747 »

Też mam październik 2019 ale 1200km 😀 Filmik jakiś konkretny, że to to akurat mój egzemplarz?
Dorian
Posty: 5
Rejestracja: 08 kwie 2020, 16:50

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: Dorian »

Ooo to faktycznie masz malutki brzebieg 😂 wiesz ja załączyłem swój filmik - jak cofalem telefonem nagrałem ale takze dorzuciłem link z YouTube bo tam wyraźnie bylo słychać o jaki dźwięk chodzi :)
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: Pado »

ja wczoraj zmieniłem siłę czyszczenia tarcz hamulcowych (kodowanie) - w T rocu standardowo siła jest ustawiona na "średnią", dałem na słabo (można też w ogóle wyłączyć lub na mocno :lol: ) .
Mam małe podejrzenia, że to może być powód piszczenia...gdzieś czytałem, że właśnie jak skrzypi, piszczy, charczy (w VAG) to trzeba zmienić tą siłę (nawet były zalecenia w Seacie odnośnie jakiegoś modelu) ...będę testował...
ale może być i tak, że jest to nie powiązane i czyszczenie tarcz to całkiem co innego- zdam relacje za jakiś czas.
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: Pado »

Drugi dzień testów i cisza... Oczywiście może to nie być miarodajne bo w sumie u mnie to piszczenie występowało nieregularnie, ale mam wrażenie, że auto nie jest tak "trzymane" przy cofaniu-chodzi o uczucie, ze hamulce trzymają tarcze. .. Teraz testy i być może po problemie...
Moze czyszczenie tarcz to właśnie siła docisku klockow po ruszeniu i zbyt mocny docisk powodował piski
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: morfeusz747 »

Ciekawe jaki to będzie miało wpływ na czyszczenie tarcz hamulcowych. Dziwię się, że VW jeszcze nie robi akcji serwisowej.
joand
Posty: 24
Rejestracja: 24 gru 2018, 20:06

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: joand »

ja walczyłam z tym od kiedy posiadam samochód - czyli maj 2019. Po roku i czwartym zgłoszeniu samochód oczekuje na wymianę klocków. POdobno właśnie złe klocki były zakładane - ktoś wyżej już pisał.
Zamówiony 19.12.2018
VM2CBMUY
Termin produkcji: 6 tydz. :arrow: 10 tydz. :arrow: 12 tydz. :arrow: 13 tydz. :arrow: 15 tydz. :shock: :shock:
ODPOWIEDZ