dziwny odglos przy cofaniu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
enzo1
Posty: 69
Rejestracja: 27 kwie 2020, 11:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: enzo1 »

U mnie na chwilę obecną 3000 kilometrów i zero pisków od początku :)
VW T- ROC Premium 2.0 TSI 4MOTION DSG 190KM

Zamówiony 30.11.2019 :D
Odebrany : 18.06.2020 :)
Maruda
Posty: 7
Rejestracja: 19 sie 2020, 22:14

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: Maruda »

Witam mam T-rocka od 18 miesięcy i na początku było tak jak piszecie ,dziwny trzask przy cofaniu ale odgłos pochodził z przodu bodaj lewa strona.Gdy miałem już dzwonić do serwisu przestawał pomyślałem złośliwość rzeczy martwych.W chwili obecnej nic nie stuka ani puka auto śmiga że hej. Nadmienić muszę że zaczęło się tak dziać po przejechaniu około kilku tysięcy po następnych kilku przestało.Myślę że były to przeguby bądź hamulec elektryczny.Wniosek gdy nic się nie urwało lub nagle uszkodziło dajcie temu czas samo się dopracuje przecież jest to nowa konstrukcja. Pozdrawiam
rob
Posty: 178
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: rob »

To nie są trzaski i stuki, to jest takie "buczenie", u mnie wyraźnie słyszalne podczas hamowania przy cofaniu. Pojawiło się przy 1 tyś. i występuje cały czas, a obecnie mam 16 tyś. km.
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
Maruda
Posty: 7
Rejestracja: 19 sie 2020, 22:14

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: Maruda »

rob myślę że jak masz 4x4 to będzie tylny napęd tylko dlaczego,może zapomnieli olej do przekładni wlać
rob
Posty: 178
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: rob »

:lol:
Maruda pisze: 20 sie 2020, 19:55 rob myślę że jak masz 4x4 to będzie tylny napęd tylko dlaczego,może zapomnieli olej do przekładni wlać
Poważnie tak myślisz czy sobie jaja robisz? Dawno już nie czytałem takich ..., sam wiesz.
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
rabi22
Posty: 124
Rejestracja: 10 kwie 2020, 18:27

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: rabi22 »

U mnie też to buczenie się pojawiło 6tys. Nie mam 4x4. Nie jest to przy cofaniu tylko. W zakręcie też czasami przy wolnej jeździe. Buczenie
rabi22
Posty: 124
Rejestracja: 10 kwie 2020, 18:27

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: rabi22 »

Czy ktoś wie jakie dokładnie klocki są wadliwe ? Jakiej marki żeby unikac i przy ewentualnej wymianie samemu nie kupic takich samych ? TRW ?
rabi22
Posty: 124
Rejestracja: 10 kwie 2020, 18:27

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: rabi22 »

Z tego co wyczytałem to ewidentnie wszyscy pisza że tył klocki? Przód nie ?
krzyu
Posty: 32
Rejestracja: 30 gru 2018, 12:20

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: krzyu »

Z tego co się orientowałem, tylne klocki przy cofaniu nie do końca odbijają albo są zabrudzone. Po mocnym (zdecydowanie mocnym), przyhamowaniu efekt znika. I po jakimś czasie powraca.
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: Pado »

u mnie nadal melduje ciszę po zmianie siły czyszczenia tarcz...
ODPOWIEDZ