Wycieraczki

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
lunarlon
Posty: 51
Rejestracja: 12 lip 2018, 18:29

Re: Wycieraczki

Post autor: lunarlon »

U mnie to samo. 20k km - tylna skacze jak kangurzyca w rui, przednie są ok. Wymieniam na wiosnę.
T-Roc Premium 2.0 TDI DSG 4motion Black Oak
Dach panoramiczny, DCC, Kamera cofania, Instalacja telefoniczna, Elektryczna pokrywa bagażnika
Pakiety: Drogowy, Komfort, Zimowy

Zamówienie: 05.04.2018
Odbiór: 25.01.2019 (zmiana z 1.5 TSI na 2.0 TDI)
DanielM
Posty: 1
Rejestracja: 10 gru 2021, 13:37

Re: Wycieraczki

Post autor: DanielM »

Jak ustawić automatyczne włączanie wycieraczek podczas deszczu? W menu mam tą opcje zaznaczoną, wycieraczki nie włączają się.
Spinner
Posty: 687
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Wycieraczki

Post autor: Spinner »

Kolejne rozczarowanie jakością czy raczej bylejakością T-Roc'a. Prawa wycieraczka, "prawie nowa", wyczynia dzikie harce. W żadnym z do tej pory ujeżdżanym samochodzie, nie zdarzyło mi się by po tak krótkim czasie, niezbyt wytężonej eksploatacji działo się coś z wycieraczkami. Obejrzałem pióro i nie jest wcale zużyte. Jedyna możliwość to taka, że badziewne ramię ulega odkształceniu i nie utrzymuje pióra w odpowiednim położeniu (prostopadle do płaszczyzny szyby) i pióro przekoszone w jedną stronę, przy zmianie kierunku ruchu nie może się płynnie wyłożyć w drugą stronę tak by głaskać szubę tylko szoruje "pod włos".
tmakler
Posty: 22
Rejestracja: 15 lip 2021, 21:44

Re: Wycieraczki

Post autor: tmakler »

DanielM pisze: 10 gru 2021, 13:46 Jak ustawić automatyczne włączanie wycieraczek podczas deszczu? W menu mam tą opcje zaznaczoną, wycieraczki nie włączają się.
Instrukcja strona 108, z pozycji gdy wycieraczki są wyłączone jedna pozycja w górę i na tym poziomie wycieraczki działają na podstawie czujnika deszczu. Można również dostosować tą prędkość (działania czujnika) malutkim przełącznikiem w górnej części przełącznika, czym bardziej w prawo tym szybciej będą działać.
T-ROC 1.5 TSI DSG, wersja Premium + bajery, kolor Niebieski "Ravenna" metalik Czarny, zamówiony 30.06, odebrany 24.11.21. :D
Krzysztof_460
Posty: 10
Rejestracja: 18 maja 2021, 14:49

Re: Wycieraczki

Post autor: Krzysztof_460 »

Dzień dobry!
Ile wynosi dokładna długość wycieraczek w T-ROC? W niektórych sklepach znalazłem informację, że pióro pasażera jest krótsze niż oryginalne.
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: Wycieraczki

Post autor: morfeusz747 »

Tak pasażera pióro jak kupisz nowe będzie parę cm krótsze niż oryginał i tego nie przeskoczysz.
Długość 650mm oraz 475mm
ghostr
Posty: 89
Rejestracja: 11 kwie 2022, 11:09

Re: Wycieraczki

Post autor: ghostr »

Jak zgłosić wycieraczkę na reklamację? (Chodzi mi o zgłoszenie gwarancyjne) zgłaszacie to do dealera czy w jaki sposób? Wycieraczkę robią wysyłkowo, czy trzeba się fatygować?
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Wycieraczki

Post autor: Pado »

ghostr pisze: 02 sie 2022, 8:51 Jak zgłosić wycieraczkę na reklamację? (Chodzi mi o zgłoszenie gwarancyjne) zgłaszacie to do dealera czy w jaki sposób? Wycieraczkę robią wysyłkowo, czy trzeba się fatygować?
trzeba się fatygować, wycieraczki maja gwarancje do 10kkm.
Artur 3004
Posty: 19
Rejestracja: 24 lip 2022, 9:40

Re: Wycieraczki

Post autor: Artur 3004 »

U mnie 24.000 i zbierają jak nowe.
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Wycieraczki

Post autor: baxior »

Jak się dba tak się ma 😉
Fakt, że nie są one najlepszej jakości, ale po brudnej czy zakurzonej szybie zawsze przy pierwszym ruchu będzie skakać. Trzeba pamiętać, żeby od czasu do czasu, np przy myciu auta przetrzeć same pióra/gumy. Widać wtedy ile tam syfu się zbiera i to on powoduje takie skakanie.
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
ODPOWIEDZ