Wycieraczki

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Tomaaaa
Posty: 15
Rejestracja: 20 kwie 2023, 22:57

Re: Wycieraczki

Post autor: Tomaaaa »

Podepnę się pod temat wycieraczek ale w sprawie spryskiwacza. Czy u Was też podczas używania spryskiwacza przedniej szyby na tylnej automatycznie sprysluje? Dużo słabiej jak przy spryskiwaniu tylko tylnej szyby ale jednak.
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Wycieraczki

Post autor: pshemus »

Nie zauważyłem, aż sprawdzę jutro.
marcin255
Posty: 495
Rejestracja: 09 cze 2021, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wycieraczki

Post autor: marcin255 »

U mnie z tyłu sucho jak pryskam z przodu.
Zamówiony 09.06 -T-Roc 2.0 TSI Premium Sport+ bajery
12.10 produkcja 13.10 na statek 25.10 w Poznaniu. 29.10 dostarczony pod salon.
Odebrany 08.11.21
204 KM 360 Nm DSG mod
Obrazek
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Wycieraczki

Post autor: Wachacz »

U mnie tylko pryska na przednią szybę, nie wiem czy ktoś zauważył że tylna wycieraczka załącza się automatycznie gdy pracują przednie wycieraczki na wstecznym biegu ?.I jeszcze jedno do zbiornika wchodzi równo 3 L płynu sprawdziłem.
Braders
Posty: 146
Rejestracja: 22 cze 2022, 18:03

Re: Wycieraczki

Post autor: Braders »

Zauważył ;-) 16 lat temu .... Czym jeździłeś do tej pory, że wycieraczka na wstecznym sama nie startowała przy włączonej przedniej?
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Wycieraczki

Post autor: Galux20 »

Sedanem?
Mi w maluchu się nie uruchamiała np .
1.5 DSG 6,0 spalanie
Indi
Posty: 57
Rejestracja: 11 sie 2022, 21:05

Re: Wycieraczki

Post autor: Indi »

Tomaaaa pisze: 09 lis 2023, 21:48 Czy u Was też podczas używania spryskiwacza przedniej szyby na tylnej automatycznie sprysluje? Dużo słabiej jak przy spryskiwaniu tylko tylnej szyby ale jednak.
Też tak mam :o
Hmmm, wydaje mi się że w czerwcu gdy odbieram auto to pryskało tylko na przednią szybę tylna była sucha.
Ciekawostka .... może to wina oprogramowania.
T-Roc Style 1.5 DSG Ascot Gray+Czarny, Pakiet Komfort, System Easy Open & Close z alarmem, Szyby przyciemniane, Kierownica podgrzewana, Kamera Cofania, Travel Assist High. Zamówiony 27.06.2022r., produkcja 19tydz.2023 r., odebrany 23.06.2023 r.
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Wycieraczki

Post autor: Wachacz »

Braders pisze: 10 lis 2023, 16:57 Zauważył ;-) 16 lat temu .... Czym jeździłeś do tej pory, że wycieraczka na wstecznym sama nie startowała przy włączonej
I
Jeżdzę w automacie z wycieraczkami więc z ich pracą jest ròżnie nie zawsze pracują jak się cofa ?.Ile jest tematów z autami o których kierowcy nie zawsze wiedzą : że jeżdżąc na tempomacie szybciej zdzieramy klocki tylne ? że auto w automacie więcej pali ? że obecne silniki tsi mają PGF ? że filtr paliwa jest niewymienialny ?. itp.
Tomaaaa
Posty: 15
Rejestracja: 20 kwie 2023, 22:57

Re: Wycieraczki

Post autor: Tomaaaa »

Indi pisze: 10 lis 2023, 18:20
Tomaaaa pisze: 09 lis 2023, 21:48 Czy u Was też podczas używania spryskiwacza przedniej szyby na tylnej automatycznie sprysluje? Dużo słabiej jak przy spryskiwaniu tylko tylnej szyby ale jednak.
Też tak mam :o
Hmmm, wydaje mi się że w czerwcu gdy odbieram auto to pryskało tylko na przednią szybę tylna była sucha.
Ciekawostka .... może to wina oprogramowania.
No to się robi ciekawie :) jedni tak mają inni nie.
Jest to mocno denerwujące bo nie zawsze chce uruchamiać tylna wycieraczkę kiedy sprysluje przednia szybę. Ktos ma jakąś teorie dlaczego tak się dzieje :)?
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Wycieraczki

Post autor: JacK666 »

U mnie jest tak jeśli chodzi o ruch tylnej wycieraczki i jej spryskiwanie:
1. przednie wycieraczki uruchomione, włączenie wstecznego biegu uruchamia wycieraczkę tylną (to czy tylna ma się wtedy uruchomić ustawiane jest w menu samochodu, tam też jest ustawiane czy wycieraczki mają zadziałać jak czujnik opadów da sygnał a dźwignia jest w pozycji auto)
2. wycieraczki przedniej szyby działają, włączenie spryskiwacza przedniej szyby nie uruchamia tylnej wycieraczki ani jej spryskiwania.
3. tylna wycieraczka daje się uruchomic jeśli dzwignię wycieraczek przesuniemy od siebie
3a. jeśłi dzwignię tak zostawimy to tylna wycieraczka będzie działać w trybie automatycznym co kilka sekund.
3b. jesłi dźwignię cofniemy to wycieraczka tylna przestaje działać
4. jeśli dźwignię wycieraczek przesuniemy od siebie w pozycję z punktu 3 a potem jeszcze przesuniemy dalej od siebie to wymusimy spryskiwanie tylnej szyby. Tylko wtedy spryskiwacz zadziała i działa tak długo jak trzymamy dźwignię, w tej pozycji nie można jej zostawić cofa się sama do pozycji 3.

Tak to działa w t-roc'u i dwóch innych VW.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
ODPOWIEDZ