Wycieraczki

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Awatar użytkownika
Y@rek
Posty: 101
Rejestracja: 30 gru 2022, 21:20

Re: Wycieraczki

Post autor: Y@rek »

Właśnie wczoraj wymieniłem wycieraczki fabryczne T-Roc'a po 15tyś. km przebiegu. W moich poprzednich autach działały po 50tyś.km Skoro VW oszczędza na wycieraczkach to już boję się na czym jeszcze :(
Radio
Posty: 143
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Wycieraczki

Post autor: Radio »

50 tys na wycieraczkach? :shock: ... a ja głupi wymieniam dwa razy do roku bo mnie wku....ją ;) :D
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Wycieraczki

Post autor: pshemus »

W poprzednim aucie Valeo wytrzymały mi prawie 5 lat - i do końca dobrze działały. Przy wymianie oleju pan w serwisie radośnie stwierdził, że jak wycieraczki leża w jednej pozycji to się odgniata guma i dlatego potem źle działają. Ale do wymiany się nie poczuwają, mimo że moje auto stało pół roku na placu w Portugalii.
Ale ogólnie jest chyba coś nie tak z konstrukcją ramion w grupie VAG - w Skodzie podobne efekty skrzypienia, kolega w Golfie 7 mówi że regularnie po roku zaczynają skrzypieć i musi wymieniać.
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Wycieraczki

Post autor: Spinner »

pshemus pisze: 22 paź 2023, 18:27 W poprzednim aucie Valeo wytrzymały mi prawie 5 lat - i do końca dobrze działały. Przy wymianie oleju pan w serwisie radośnie stwierdził, że jak wycieraczki leża w jednej pozycji to się odgniata guma i dlatego potem źle działają. Ale do wymiany się nie poczuwają, mimo że moje auto stało pół roku na placu w Portugalii.
Ale ogólnie jest chyba coś nie tak z konstrukcją ramion w grupie VAG - w Skodzie podobne efekty skrzypienia, kolega w Golfie 7 mówi że regularnie po roku zaczynają skrzypieć i musi wymieniać.
Dokładnie, wina leży po stronie ramion. Poczytajcie na forach - ramiona nie utrzymują pióra prostopadle do płaszczyzny szyby i pióro w pewnym momencie skrobie "pod włos", pióro nie układa się jak należy. Podawane są nawet porady, jak odpowiednio podgiąć (skręcić wzdłuż osi podłużnej za pomocą np. płaskiego kluczyka) ramię, żeby jakiś czas było OK. Ponoć mechanicy w ASO dobrze o tym wiedzą i nieraz, grzecznościowo, zwłaszcza paniom, poprawiają feler. Podkreślam, sporo aut w życiu ujeżdżałem ale w żadnym nie było z wycieraczkami takiego kabaretu, jak w T-Roc'u.
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Wycieraczki

Post autor: pshemus »

Jedno jest dziwne - one skrzypią tylko jak szyba jest mokra. Zdarzyło mi się parę razy ruszyć na suchym i wtedy wszystko było ok. Niestety VAG nie przewidział opcji jaką miałem w Nissanie czy Renault, czyli porządnego spryskania szyby bez odpalania wycieraczek, może to by trochę pomogło. A tak to skrzypi przy każdym ruchu i na dłuższej trasie jest nie do zniesienia, zwłaszcza gdy szybko chodzą.
Jedyna rzecz na plus w T-Rocu względem innych VAGów - da się podnieść wycieraczki bez tej głupiej pozycji serwisowej.
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Wycieraczki

Post autor: Wachacz »

Y@rek pisze: 22 paź 2023, 17:56 Właśnie wczoraj wymieniłem wycieraczki fabryczne T-Roc'a po 15tyś. km przebiegu. W moich poprzednich autach działały po 50tyś.km Skoro VW oszczędza na wycieraczkach to już boję się na czym jeszcze :(
Nic nowego co piszesz o wycieraczkach choć moje od nowości 2,5 roku ok 34 tys/km chodzą OK ale już mam zamówione OXIMO tanie piszą że dobre ??? zobaczymy.Caly T roc to auto po kosztach ja to nazywam wersja oszczędnościowa niestety dobre już było.pozdrawiam
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Wycieraczki

Post autor: Spinner »

pshemus pisze: 22 paź 2023, 21:00 Jedno jest dziwne - one skrzypią tylko jak szyba jest mokra. Zdarzyło mi się parę razy ruszyć na suchym i wtedy wszystko było ok. Niestety VAG nie przewidział opcji jaką miałem w Nissanie czy Renault, czyli porządnego spryskania szyby bez odpalania wycieraczek, może to by trochę pomogło. A tak to skrzypi przy każdym ruchu i na dłuższej trasie jest nie do zniesienia, zwłaszcza gdy szybko chodzą.
Jedyna rzecz na plus w T-Rocu względem innych VAGów - da się podnieść wycieraczki bez tej głupiej pozycji serwisowej.
Porządne spryskiwanie to sprawa drugorzędna. Przecież w T-Roc'u te harce wycieraczek odbywają się nawet przy porządnie zwilżonej szybie. W ciągu 2-ch lat eksploatacji miałem pióra VW, Conti, Bosch w najdroższych ich wydaniach i co? To samo, póki pióro nowe i jeszcze "fabrycznie" śliskie to jakoś tam się sobie radzą, ale po 1-2 miesiącach amba! Jak pisałem, w innych, znanych mi z autopsji modelach, nawet przy suchej, zabłoconej czy zamrożonej szybie nie było takiego bałaganu. Nie można bazować na tym, że szyba musi być nie wiadomo jak mokra czy ciągle "namydlona" płynem spryskiwacza, albo zaimpregnowana jakimś zajzajerem w rodzaju niewidzialnej wycieraczki. Być może Chińczyk pożałował blachy na profile ramion i są zbyt wiotkie? Albo raczej Niemiec kazał mu zejść z ceny o połowę?
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Wycieraczki

Post autor: Spinner »

Mam takiego "pomysła" żeby pokombinować ze sprężyną napinającą ramię i trochę zmniejszyć siłę nacisku pióra na szybę. Może przestanie skakać.
Radio
Posty: 143
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Wycieraczki

Post autor: Radio »

Już kiedyś o tym pisałem lecz warto przypomnieć, myjąc auto na myjni nie powinniśmy nakładać płynnego wosku na szyby, zwłaszcza na przednią ponieważ później mamy efekt skakania i piszczenia wycieraczek, w takim przypadku należy usunąć wosk z szyby, efekt murowany.
Awatar użytkownika
Y@rek
Posty: 101
Rejestracja: 30 gru 2022, 21:20

Re: Wycieraczki

Post autor: Y@rek »

Radio pisze: 23 paź 2023, 11:24 Już kiedyś o tym pisałem lecz warto przypomnieć, myjąc auto na myjni nie powinniśmy nakładać płynnego wosku na szyby, zwłaszcza na przednią ponieważ później mamy efekt skakania i piszczenia wycieraczek, w takim przypadku należy usunąć wosk z szyby, efekt murowany.
A ja głupi specjalnie więcej woskowałem szybę, aby poślizg był lepszy. A to należy odwrotnie :D
ODPOWIEDZ