nominalna grubość lakieru

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Pavali
Posty: 38
Rejestracja: 24 sty 2020, 18:44

nominalna grubość lakieru

Post autor: Pavali »

witajcie,

Czy wiecie jakie są fabryczne grubości lakieru na T-Roc'ach ? Może mierzyliście powłokę lakierniczą ?
Dzisiaj przy odbieraniu autka pokusiłem się o sprawdzenie miernikiem (Prodig-Tech GL-PRO-2-FAZ). Wartości wahały się od 95 - 184 um. W przeważającej większości 120-130-150 um. Trochę ku mojemu zdziwieniu... Nawet w protokole odbioru opisaliśmy te wysokie wartości w uwagach.

W Skodzie czy innych samochodach z grupy VAG z fabrycznym lakierem, wartości na całym pojeździe utrzymywały się w zakresach 95 - 120 um.
Na moją prośbę były zrobione zdjęcia samochodu po przyjeździe na lohr'ze. Obejrzałem go całego jak był jeszcze ofoliowany na biało (maska, dach, klapa, pianki na zderzakach, itd).

Co myślicie na ten temat ?
'19 T-Roc 1.5 TSI DSG Premium | Ravenna Blue | komfort, drogowy, sport, el. klapa, kamera... | :)
Awatar użytkownika
darekrezmer
Posty: 50
Rejestracja: 05 maja 2019, 9:55
Lokalizacja: Grudziądz

Re: nominalna grubość lakieru

Post autor: darekrezmer »

Moja osobista opinia jest taka : niestety i tutaj widać cięcie kosztów w fazie produkcji . Ja swojego też mierzyłem przy odbiorze - mina handlowców w ASO : bezcenna
T-roc 2.0 TSI DSG 4motion
Pavali
Posty: 38
Rejestracja: 24 sty 2020, 18:44

Re: nominalna grubość lakieru

Post autor: Pavali »

Zgadza się miny handlowców bezcenne.😉 Nawet kierownik przyszedł i zaoferował dodatkowo ich miernik z lakierni.

P.S. Przy oględzinach naszego egzemplarza jak przyjechał ze Swarzedza (centrum dystrybucyjne STS), zauważyłem na placu za ASO kilka różnych nowych modeli VAG bez zderzaków, masek, czy nawet całych przednich pasów... Także uszkodzenia w drodze między fabryką a dealerem się zdarzają.
'19 T-Roc 1.5 TSI DSG Premium | Ravenna Blue | komfort, drogowy, sport, el. klapa, kamera... | :)
ODPOWIEDZ