Możliwe Upgrade-y

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Możliwe Upgrade-y

Post autor: Pado »

Oto lista znanych mi (m.in z niemieckiego forum) Upgrade-ów. To w sumie tak informacyjnie, gdyby się ktoś zastanawiał , czy się da...
- zamiana reflektorów na LED
- ogrzewana kierownica
- wymiana licznika na AID
- podświetlenie przycisków lampek sufitowych (w toku)
- klapa elektryczna
- klimatyzowany schowek
- oświetlenie nóg z tyłu

Te powyższe to sprawdzone, przeprowadzone akcje na forum DE i PL (ja:).

Tu link do sprzedawcy/producenta, który sprzedaje rożne wynalazki do grupy VW i m.in T Roca, możecie zobaczyć co się da dołożyć:

Retrofit solutions for Volkswagen T-Roc A11:
https://www.kufatec.com/en/volkswagen/v ... c-a11/?p=3

niestety ceny są wysokie...
Dario
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2018, 18:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Możliwe Upgrade-y

Post autor: Dario »

Pado,

możesz podac link do modyfikacji:
- podświetlenie przycisków lampek sufitowych
2.0TSI DSG 4Motion Premium Ravenna Blue/Black
Pakiet: Komfort, Drogowy, Sport, Zimowy, Siedzenia Komfortowe; Elektryczna Pokrywa Bagaznika
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Możliwe Upgrade-y

Post autor: Pado »

Dario pisze: 11 lut 2020, 20:48 Pado,

możesz podac link do modyfikacji:
- podświetlenie przycisków lampek sufitowych
Tak na szybko (link więcej info nie zawiera) : trzeba podmienić lampki sufitowe z golfa 7, we wtyczkach w t rocu brakuje jednego pinu i trzeba go uzupełnić bo to właśnie podświetlenie przycisków - są dwie możliwości, podebrać napięcie do podświetlenia z modulu sos (tam sa podświetlane, ale cały czas) lub pociągnąć kabel z oświetlenia nóg - wtedy będzie możliwość regulacji natężenia podświetlenia.
Trzecia możliwość to... Tak glosno myślę, zlutowanie w lampce od golfa pinu podświetlenia klawiszy z pinem na którym jest napięcie, wtedy przyciski będą świecić non stop, jak w module sos.

I to tyle... dziś otrzymałem taki panel od golfa 7 i są dwa problemy-zwykle ich stan nie jest taki jak na zdjęciach i druga sprawa, niestety lampki świeca gorzej niż te w t rocu. Sa pewnie inne ledy, budowa wewnętrzna tych paneli tez jest juz inna, nie da się podmienic np diod czy obudowy... Tak więc ja odsyłam ta lampkę i daje sobie z tym spokój..
Dario
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2018, 18:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Możliwe Upgrade-y

Post autor: Dario »

Dzieki za szczegółowy opis, ale widzę że temat prosty nie jest. Najlepiej byłoby dołozyć diody Led do przycisków i podciągnać zasilanie od modułu Emergency.
Nie wiem tylko czy światło tych Ledów byłyby widoczne przez te fabryczne przyciski.
Eh te oszczednosci VW...
2.0TSI DSG 4Motion Premium Ravenna Blue/Black
Pakiet: Komfort, Drogowy, Sport, Zimowy, Siedzenia Komfortowe; Elektryczna Pokrywa Bagaznika
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Możliwe Upgrade-y

Post autor: Pado »

Nie, nie będzie widoczne bo... Przyciski mają namalowane oznaczenia... Lipa ogolnie, choć jak ktoś akceptuje mniejsza jasność lampek to brać od golfa 7...
gregor36
Posty: 73
Rejestracja: 18 lis 2018, 12:19

Re: Możliwe Upgrade-y

Post autor: gregor36 »

Panowie nie orientujecie się czy jest możliwość dołożenia i uruchomienia czujnika płynu spryskiwacza
1.5 TSI Premium,manual
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Możliwe Upgrade-y

Post autor: Pado »

Nie widziałem nigdzie takiej modyfikacji, ale pewnie możliwa - kwestia wymiany zbiorniak na taki z czujnikiem...
Awatar użytkownika
darekrezmer
Posty: 50
Rejestracja: 05 maja 2019, 9:55
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Możliwe Upgrade-y

Post autor: darekrezmer »

A to w „pakiecie zimowym” nie pokazuje niskiego poziomu płynu ? Mam ten zestaw , ale dolewam płyn regularnie i nie było okazji testowania.
Załączniki
6C4A3911-A528-4655-9026-AEC88AAF2D5E.jpeg
6C4A3911-A528-4655-9026-AEC88AAF2D5E.jpeg (21.98 KiB) Przejrzano 6822 razy
T-roc 2.0 TSI DSG 4motion
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Możliwe Upgrade-y

Post autor: Pado »

Tak, działa w pakiecie - to mogę potwierdzić, ale pewnie kolega tego pakietu nie ma i dlatego pyta.
jak znam zycie6to pewnie zbiornik jest uniwersalny od wielu modeli VAG
gregor36
Posty: 73
Rejestracja: 18 lis 2018, 12:19

Re: Możliwe Upgrade-y

Post autor: gregor36 »

Pado pisze: 13 lut 2020, 19:45 Tak, działa w pakiecie - to mogę potwierdzić, ale pewnie kolega tego pakietu nie ma i dlatego pyta.
jak znam zycie6to pewnie zbiornik jest uniwersalny od wielu modeli VAG
dokładnie nie mam tego pakietu a ostatnio zabrakło płynu w najgorszym momencie wiec zastanawiam się nad uruchomieniem tego czujnika
1.5 TSI Premium,manual
ODPOWIEDZ