Park Assist (PLA)

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Park Assist (PLA)

Post autor: Pado »

czy ktoś z was ma ten system (pomoc przy parkowaniu) ?
Ile jest wtedy dodatkowych bocznych czujników na zderzakach? 2(tylko tył) czy 4 (przód tył) ?
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: Park Assist (PLA)

Post autor: Tiggy »

Pado pisze: 14 lut 2020, 8:06 czy ktoś z was ma ten system (pomoc przy parkowaniu) ?
Ile jest wtedy dodatkowych bocznych czujników na zderzakach? 2(tylko tył) czy 4 (przód tył) ?
2x przód, 2 x tył.
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Park Assist (PLA)

Post autor: Pado »

Tiggy pisze: 14 lut 2020, 9:29
Pado pisze: 14 lut 2020, 8:06 czy ktoś z was ma ten system (pomoc przy parkowaniu) ?
Ile jest wtedy dodatkowych bocznych czujników na zderzakach? 2(tylko tył) czy 4 (przód tył) ?
2x przód, 2 x tył.
dzięki za info.
MarioMc
Posty: 86
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:04

Re: Park Assist (PLA)

Post autor: MarioMc »

Pado pracuje nad kolejnym MODem ;-)
Zam 12.10.2018 - Odbiór 12.07.2019
1.5 TSI DADA DSG Premium/17"/Pakiet Komfort/Drogowy/Sport/Siedzenia komfort/Podgrzewana Tiptronic/Park Assist/Rear Assist/El Bagaznik/Keyless Full/Phone Comfort/Beats.
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Park Assist (PLA)

Post autor: Pado »

Hehehe
Tak, myślałem o takim modzie, jest do zrobienia, mam już liste części, można kupic na allegro, nawet czujniki już pomalowane... Jedynie koszyczka mocującego boczne czujniki nie znalazłem (zgodnego z nr części do t roca)
przypuszczam, że wiązkę mozna zrobić samemu, bo ona idzie z czujników do centralki, którą trzeba wymienić. Ewentualnie mozna kupic gotowa-90eur. Można tez kupic gotowy set (wszystko, nawet dongiel aktywacyjny) ale cena powala 599eur...

Może bym się za to zabrał, ale nie znalazłem dobrej instrukcji jak to zakodować, bo na pewno nie jest to jedna adaptacja do zrobienia...

Nie ukrywam, że fajna sprawa, nie chodzi o samoczynne parkowanie, ale jak rozumiem dostajemy także ochronę 360stopni wokół auta dzięki dodatkowym czujnikom.

Czujniki od 40pln
Centralka od 140pln
Przycisk od 80pln
Koszyczki od 20pln (ale nie znalazłem dedykowanych do t roca)
wiązka XXX
No i trzeba by schemat podłączenia przycisku (pewnie do can) oraz jak to zakodować...

Generalnie poczekam,może ktoś na forum de sie podejmie...
enzo
Posty: 13
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Park Assist (PLA)

Post autor: enzo »

A w doposażeniu auta kosztowało 980 zł :-) trzymam kciuki za modyfikacje bo dużo fajnych rzeczy już dałeś na forum.
VW T- ROC Premium 2.0 TSI 4MOTION DSG 190KM

Zamówiony 30.11.2019 :mrgreen:
Odebrany : oby jak najszybciej 8-)
Dezext
Posty: 74
Rejestracja: 18 lut 2020, 14:53

Re: Park Assist (PLA)

Post autor: Dezext »

Pado pisze: 15 lut 2020, 8:42 Hehehe
Tak, myślałem o takim modzie, jest do zrobienia, mam już liste części, można kupic na allegro, nawet czujniki już pomalowane... Jedynie koszyczka mocującego boczne czujniki nie znalazłem (zgodnego z nr części do t roca)
przypuszczam, że wiązkę mozna zrobić samemu, bo ona idzie z czujników do centralki, którą trzeba wymienić. Ewentualnie mozna kupic gotowa-90eur. Można tez kupic gotowy set (wszystko, nawet dongiel aktywacyjny) ale cena powala 599eur...

Może bym się za to zabrał, ale nie znalazłem dobrej instrukcji jak to zakodować, bo na pewno nie jest to jedna adaptacja do zrobienia...

Nie ukrywam, że fajna sprawa, nie chodzi o samoczynne parkowanie, ale jak rozumiem dostajemy także ochronę 360stopni wokół auta dzięki dodatkowym czujnikom.

Czujniki od 40pln
Centralka od 140pln
Przycisk od 80pln
Koszyczki od 20pln (ale nie znalazłem dedykowanych do t roca)
wiązka XXX
No i trzeba by schemat podłączenia przycisku (pewnie do can) oraz jak to zakodować...

Generalnie poczekam,może ktoś na forum de sie podejmie...
Ale czy na pewno przy parkowaniu będzie pokazywało czujniki 360? na testówce miałem z Park Assist i nie zwróciłem na to uwagi ale obawiam się że jednak nie. Te czujniki są bardziej do tego, że skanują przestrzeń w poszukiwaniu wolnego miejsca jak jedziesz po pakingu.

Wracając do samego systemu to ja go nie wziąłem jak dla mnie jest totalnie bezużyteczny. Parkowanie nie sprawia mi i mojej żonie żadnej trudności.
Jak testowałem i używałem tego na parkingach centrów handlowych to zawsze robił się przeze mnie zator bo przez ten system parkowanie trwa znacznie dłużej niż robimy to samemu.

Pytanie mam odnośnie kamery cofania i automatycznego hamowania. Jak to działa? ktoś wie? jak cofamy z jakąś prędkością to nas zatrzyma przed przeszkodą czy jak?
Jeździłem ostatnio szwagra nowym polo i jak cofałem bo stanąłem na pasach, żeby zbliżyć się maksymalnie do samochodu z tyłu to mnie samo wyhamowało, a wcale nie cofałem agresywnie.
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Park Assist (PLA)

Post autor: Pado »

Zgadzam się, parkowanie jest szybsze samemu.
z tego co widziałem system ten informuje o przeszkodach dookoła auta
Np tu widać wykrycie przeszkody z boku, dookoła auta jest taka obwódka co sugeruje zakres dzialania bocznych czujników, w autach bez PLA tego nie ma
Obrazek

Niech to potwierdzą posiadacze PLA w t rocu...

Co do automatycznejgo hamowania przy cofaniu to dzięki czujnikom pdc - ja sprawdzałem na placu z miękka przeszkodą na próby i działało wyśmienicie
MarioMc
Posty: 86
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:04

Re: Park Assist (PLA)

Post autor: MarioMc »

Potwierdzam iż w T-Roc z asystentem parkowania pokazuje przeszkody z boku tak jak na załączonym przez Pado zdjęciu. System działa super, tylko trzeba nauczyć się nim bawić ;-).
Przy parkowaniu równoległym - kopercie wymiata. Używam go wtedy zawsze.
Co do hamowania przy jeździe do tylu nie wiem czy odpowiadają za to czujniki cofania. U mnie odpowiadają za to radary schowane za tylnim zderzakiem od monitoringu martwego pola w lusterkach bocznych.
W Tiguanie którym jeździ moja połówka nie ma w lusterkach martwego pola i cofając można przyłożyć i przejechać po wszystkim a auto się nie zatrzyma :-( mimo ze posiada czujniki.
Zam 12.10.2018 - Odbiór 12.07.2019
1.5 TSI DADA DSG Premium/17"/Pakiet Komfort/Drogowy/Sport/Siedzenia komfort/Podgrzewana Tiptronic/Park Assist/Rear Assist/El Bagaznik/Keyless Full/Phone Comfort/Beats.
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Park Assist (PLA)

Post autor: Pado »

Czy może mi ktoś wstawić zdjęcie jednego czujnika z przodu i z tylu (tego od PLA) - chciałbym zobaczyć jak to wyglada z zewnątrz na zderzakach w t rocu. Dzięki
ODPOWIEDZ