Temperatura wewnątrz auta.

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Dezext
Posty: 74
Rejestracja: 18 lut 2020, 14:53

Temperatura wewnątrz auta.

Post autor: Dezext »

Hej,
słuchajcie mam mały problem (albo nie problem może ten typ tak ma), na jakiej ustawionej temperaturze jeździcie? wiem, że każdy lubi inne temperatury ale mi wydaje się że mam problem.
Jeżdzę VW od dawna (Golf 2,3,3kombi,Passat B5, B5fl, B6, B8, Polo7 i teraz też T-roc 1.5tsi) i we wszystkich z tych modeli (2 i 3 nie miał climatronic reszta już tak) zawsze ustawiałem temperaturę 21 i było idealnie. W ogóle w zasadzie to jeżdzę też sporo Mercedesami i też tam ustawiam zawsze 21
W T-roc przy 21 dmucha chłodnym powietrzem a ciepło dopiero leci od 23/24. Też tak macie? mi wydaje się to trochę dziwne ale zanim pojadę do serwisu chciałbym to skonfrontować z waszymi odczuciami.
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Temperatura wewnątrz auta.

Post autor: Pado »

Mam 20 i ciepło leci jak trzeba... Pamiętaj, że w kabienie musi być czujnik temperatury i jeśli zostanie osiągnięta to ciepło nie leci. Przynajmniej ja to tak odczuwam. Ponieważ teraz jest ciepło na dworze to rzeczywiście danie temp 23 czy 24 moze powodować, że leci cały czas ciepłe.
ja mam 20 i jak się silnik nagrzeje po 1km to leci ciepłe przez jakiś czas póki kabina sie nie nagrzeje do tych 20c,a potem nagrzewanie słabnie.
przynajmniej ja to tak rozumie...
Dezext
Posty: 74
Rejestracja: 18 lut 2020, 14:53

Re: Temperatura wewnątrz auta.

Post autor: Dezext »

Pado pisze: 18 lut 2020, 16:11 Mam 20 i ciepło leci jak trzeba... Pamiętaj, że w kabienie musi być czujnik temperatury i jeśli zostanie osiągnięta to ciepło nie leci. Przynajmniej ja to tak odczuwam. Ponieważ teraz jest ciepło na dworze to rzeczywiście danie temp 23 czy 24 moze powodować, że leci cały czas ciepłe.
ja mam 20 i jak się silnik nagrzeje po 1km to leci ciepłe przez jakiś czas póki kabina sie nie nagrzeje do tych 20c,a potem nagrzewanie słabnie.
przynajmniej ja to tak rozumie...
No tak wiadomo, że tak działa climatronik ale chodzi o to że ja przy 20/21 stopniach w samochodzie marznę bo leci cały czas chłodne powietrze (w trasie w mieście) a zawsze ustawiałem 21 na trasę i nic nie zmieniałem. a teraz muszę trzymać 23/24 stopnie. Możliwe że w tym samochodzie tak jest dlatego chciałem was zapytać czy przy 20/21 leci ciepło i nie marzniecie.
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Temperatura wewnątrz auta.

Post autor: Pado »

No ja mam max 20c,czasami mniej i nie marznę absolutnie...
MarioMc
Posty: 86
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:04

Re: Temperatura wewnątrz auta.

Post autor: MarioMc »

Ja mam ustawione generalnie 23 zima, 22 lato we wszystkich którymi jeżdżę (T-Roc, Tiguan, Superb, BMW 7,1, CooperS, Phaeton), Jeżdżę cały rok w samej koszuli, koszulce, zawsze bez kurtki bluz i swetrów i jest to samo odczucie w każdym z aut. T-Roc nie odstaje. Najprościej zweryfikować to pirometrem/termometrem.
Zam 12.10.2018 - Odbiór 12.07.2019
1.5 TSI DADA DSG Premium/17"/Pakiet Komfort/Drogowy/Sport/Siedzenia komfort/Podgrzewana Tiptronic/Park Assist/Rear Assist/El Bagaznik/Keyless Full/Phone Comfort/Beats.
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: Temperatura wewnątrz auta.

Post autor: Tiggy »

Pado pisze: 18 lut 2020, 16:11 Pamiętaj, że w kabienie musi być czujnik temperatury i jeśli zostanie osiągnięta to ciepło nie leci.
Dokładnie - to czy z kratki leci ciepło czy nie zależy od temperatury jaka jest już w kabinie. Jeśli masz ustawione 21C to rano (przy powiedzmy 5 st na zewnątrz) po osiągnięciu 90st płynu powinieneś czuć że wieje wyraźnym ciepłem przez parę minut (dopóki kabina się nie nagrzeje).

I dodatkowe pytanie: czy masz jakieś problemy z nagrzewaniem silnika, tzn. np. długo czekasz aż temp. płynu ustali się na 90 st. Może masz uszkodzony termostat?
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Temperatura wewnątrz auta.

Post autor: paulr »

Ja mam ustawione 20 bo pozniej juz robi sie bardzo gorąco... ale czasem jest tak ze przy czujnikuj jest inna temleratura. Bo nie wiem mocno swiecilo słońce i mimo iz jest zimno to przy termometrze w aucie pokazuje niby wiecej.
Dezext
Posty: 74
Rejestracja: 18 lut 2020, 14:53

Re: Temperatura wewnątrz auta.

Post autor: Dezext »

Tiggy pisze: 19 lut 2020, 8:27
Pado pisze: 18 lut 2020, 16:11 Pamiętaj, że w kabienie musi być czujnik temperatury i jeśli zostanie osiągnięta to ciepło nie leci.
Dokładnie - to czy z kratki leci ciepło czy nie zależy od temperatury jaka jest już w kabinie. Jeśli masz ustawione 21C to rano (przy powiedzmy 5 st na zewnątrz) po osiągnięciu 90st płynu powinieneś czuć że wieje wyraźnym ciepłem przez parę minut (dopóki kabina się nie nagrzeje).

I dodatkowe pytanie: czy masz jakieś problemy z nagrzewaniem silnika, tzn. np. długo czekasz aż temp. płynu ustali się na 90 st. Może masz uszkodzony termostat?
Właśnie samochód grzeje się dosyć szybko, często przemieszczam się jedną trasą ok 130km i w każdym samochodzie miałem ustawione zawsze 21.
W t-rocu przy 21 z nawiewu dmucha chłodnym, nie mówię że zimnym ale w samochodzie jest chłodno i muszę ustawiać 23. Żona też to odczuła że jest inaczej dlatego podpytuje jak wasze odczucia. Chyba będę musiał przejechać się do serwisu żeby zweryfikować.
MarioMc
Posty: 86
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:04

Re: Temperatura wewnątrz auta.

Post autor: MarioMc »

Pamiętaj ze możesz ustawić 3 tryby nawiewu, nie pamiętam ich dosłownych nazw w tej chwili, ale jest jakoś tak:
Łagodny
Normalny
Intensywny

Sprawdź co masz ustawione, to tez może mieć wpływ na odczucia.
Zam 12.10.2018 - Odbiór 12.07.2019
1.5 TSI DADA DSG Premium/17"/Pakiet Komfort/Drogowy/Sport/Siedzenia komfort/Podgrzewana Tiptronic/Park Assist/Rear Assist/El Bagaznik/Keyless Full/Phone Comfort/Beats.
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Temperatura wewnątrz auta.

Post autor: Pado »

Tak, to sa profile klimatyzacji...
ODPOWIEDZ