Schowki T-roc i dojazdówka

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Schowki T-roc i dojazdówka

Post autor: Spinner »

Dzięki za wyjaśnienie. Popieram "ideę" dojazdówki. Dojedzie człowiek spokojnie do domu, zaoszczędzi nerwów i gorączkowego szukania gumiarza. Ponadto zestaw nie uratuje w wypadku uszkodzenia boku opony albo rozwalenia felgi.
pawelp
Posty: 37
Rejestracja: 08 paź 2018, 22:08

Re: Schowki T-roc i dojazdówka

Post autor: pawelp »

Spinner pisze: 15 lip 2020, 18:07 W roczniku modelowym 20 była opcja dojazdówki 16" i 18". Od 29 tygodnia roku wchodzi produkcja rocznika modelowego 21, dla którego nie będzie już dojazdówki 16" a zostanie tylko 18" (patrz cennik w załączeniu). Nie wiem jak to rozumieć. Czy to oznacza, że zakres średnicy zewnętrznej koła może być regulowany w całym zakresie dostępnych w konfiguratorze kół tzn. 16" - 19" poprzez dobieranie opon o różnej wysokości profilu czy "uprzywilejowani" będą tylko posiadacze 18-stek?
wg. instrukcji .... pamiętać należy, że "dojazdówkę" zakładamy tylko na tył.... jeśli złapiemy "gumę" z przodu.. najpierw "zapas" na tył...a "dobre tylne koło" zakładamy na przód ...
i tu przy prędkościach do 80 km/h na krótkiej trasie (do wulkanizatora) nie powinno być istotnej różnicy czy mamy alufelgi 16 czy 18 cali....

dojazdówka 16" jeśli dobrze pamiętam to była to "duża" opona w przypadku podsiadania jej nie dało obniżyć podłogi się bagażnika w "dolne" położenie... 18" jest "cienka" i spokojnie można "podłogę bagażnika" obniżać.... 16-tka i 18-tka zdaje się, że mają różne "styropiany"... mając "zestaw naprawczy" trzeba pamiętać o tym, że nie wystarczy kupić koło odjazdowe...należy kupić "styropian" - są 2 rodzaje .... ja kupiłem zajmujący tylko 1 narożnik i to polecam...
ten z lewarkiem i kluczami już w komplecie (przy "zestawie naprawczym" nie mamy ich).. styropian pasuje od wielu modeli VW na szybko link , link ... podnośnik, i klucz do kół....
dalej należy kupić koło dojazdowe 125/70 R18 w ASO bądź na allegro

oraz "śrubę koła zapasowego" ja kupiłem to ... aby koło nie latało po bagażniku.....

wszystko można kupić w ASO ale prawie 2 lata temu zaproponowali mi ok 1400-1500 zł za w/w komplet... (gdzieś z odręcznych zapisków....koło dojazdowe – prawie 1000 zł, podnośnik ok 200zł , klucz do kół 100zł , styropian jednoczęściowy/dwuczęściowy ok 100 zł, śruba mocująca koło zdaje się 30-40zł)

we "wnęce" tak zamontowanego koła dojazdowego...mieści się kompresor i płyn uszczelniający z zestawu naprawczego... oraz gaśnica (włożone w folie bąbelkowe)...
1.5 TSI ACT Manual; kolor energetic orange + czarny dach; Advance + pakiety drogowy, komfort, design, zimowy, podgrzewana kierownica, nawigacja.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Schowki T-roc i dojazdówka

Post autor: paulr »

Mi rozerwało oponę na autostradzie przed bramkami. Miałem tą opone na 3 sposoby ubezpieczoną. A i tak prawie 2 godziny czekania na autostradzie. Transport do Aso ( zamknięte) wiec dogadanie sie i do domu. Tam nadal brak opony. Do lawety można było wejsc w 2 osoby, my jechalismy w 3, wiec jeszcze załatwianie transportu itp. Od tego czasu każde auto z zapasem;-) obsluga autostradowa kilku krotnie chciała wymienic oponę na autostradzie i można by jechać dalej.
KosA
Posty: 11
Rejestracja: 19 gru 2021, 18:41

Re: Schowki T-roc i dojazdówka

Post autor: KosA »

Jeżeli chodzi o szufladę pod siedzeniem kierowcy jest dostępna pod tym numerem (5NA882601_xxx ).
Ja osobiście zamówiłem z tej strony
https://shop.ahw-shop.de/original-vw-se ... nZs_Ogje7M.

Bo w Polskich serwisach nie występuje.
VW T-Roc Sport 1.5 l TSI
Produkcja 12.21r. rejestracja 01.22r.
NowyX
Posty: 56
Rejestracja: 17 sie 2021, 18:17

Re: Schowki T-roc i dojazdówka

Post autor: NowyX »

Na allegro : dojazdówka 18" + zestaw (lewarek,klucz, śruba mocująca).Wszystko idealnie dopasowało się się w bagażniku .4motion,tak jak u mnie, ma nieco inny ,mniejszy bagażnik niż inne wersje.
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ