System automatycznej zmiany świateł

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: System automatycznej zmiany świateł

Post autor: morfeusz747 »

Pado pisze: 05 mar 2020, 9:07
morfeusz747 pisze: 05 mar 2020, 8:19 Dodatkowo w ustawieniach można zmienić czułość działania tego systemu.
świateł długich? :?:
Na stronie 95 instrukcji jest opis ustawień czułości. Nie będę przepisywał bo mi siebie chce hehe 😀
lukasz1989
Posty: 12
Rejestracja: 01 mar 2020, 18:34

Re: System automatycznej zmiany świateł

Post autor: lukasz1989 »

morfeusz747 pisze: 05 mar 2020, 17:35
Pado pisze: 05 mar 2020, 9:07
morfeusz747 pisze: 05 mar 2020, 8:19 Dodatkowo w ustawieniach można zmienić czułość działania tego systemu.
świateł długich? :?:
Na stronie 95 instrukcji jest opis ustawień czułości. Nie będę przepisywał bo mi siebie chce hehe 😀
Dzięki 😀
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: System automatycznej zmiany świateł

Post autor: Pado »

morfeusz747 pisze: 05 mar 2020, 17:35
Pado pisze: 05 mar 2020, 9:07
morfeusz747 pisze: 05 mar 2020, 8:19 Dodatkowo w ustawieniach można zmienić czułość działania tego systemu.
świateł długich? :?:
Na stronie 95 instrukcji jest opis ustawień czułości. Nie będę przepisywał bo mi siebie chce hehe 😀
nie mam w aucie takiego menu.

może zależy to do posiadanych świateł tj LED lub halogenowe.
Ja mam ledy, a jakie masz ty?
W LED jest coś takiego jak: Dynamiczna regulacja zasięgu reflektorów...ale co to znaczy to do końca nie wiem (nie jest to chyba na pewno tzw DLA)


PS
w instrukcji jest tez opisany PM (Performance monitor) - pokazujący m.in doładowanie turbiny. Niestety mało kto go ma (zwykle chyba wersję R albo 2.0?), aktywować się go nie da, a instrukcja nie pisze wprost kto go może mieć...
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: System automatycznej zmiany świateł

Post autor: Tiggy »

Pado pisze: 06 mar 2020, 7:11 PS
w instrukcji jest tez opisany PM (Performance monitor) - pokazujący m.in doładowanie turbiny. Niestety mało kto go ma (zwykle chyba wersję R albo 2.0?), aktywować się go nie da, a instrukcja nie pisze wprost kto go może mieć...
Wydaje mi się, że z tą regulacją świateł z Infotainment jest tak samo - mają to tylko jakieś określone wersje. W instrukcji do Tiguana jest opisane, że coś takiego (reg. świateł) może być ale nie jest nigdzie pokazane jak wygląda ani jakie wersje to mają.
lukasz1989
Posty: 12
Rejestracja: 01 mar 2020, 18:34

Re: System automatycznej zmiany świateł

Post autor: lukasz1989 »

Pado pisze: 06 mar 2020, 7:11
morfeusz747 pisze: 05 mar 2020, 17:35
Pado pisze: 05 mar 2020, 9:07

świateł długich? :?:
Na stronie 95 instrukcji jest opis ustawień czułości. Nie będę przepisywał bo mi siebie chce hehe 😀
nie mam w aucie takiego menu.

może zależy to do posiadanych świateł tj LED lub halogenowe.
Ja mam ledy, a jakie masz ty?
W LED jest coś takiego jak: Dynamiczna regulacja zasięgu reflektorów...ale co to znaczy to do końca nie wiem (nie jest to chyba na pewno tzw DLA)


PS
w instrukcji jest tez opisany PM (Performance monitor) - pokazujący m.in doładowanie turbiny. Niestety mało kto go ma (zwykle chyba wersję R albo 2.0?), aktywować się go nie da, a instrukcja nie pisze wprost kto go może mieć...
Na stronie 96 jest opisana ta czułość świateł, niby ustawiana przy użyciu wyłącznika świateł długich przez przytrzymanie, ale czy faktycznie działa jeszcze nie sprawdzałem
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: System automatycznej zmiany świateł

Post autor: Pado »

dobra, znalazłem na szybko w instrukcji online odnośnie tego paska z regulacją:

The headlight range cannot be adjusted manually if the vehicle has dynamic headlight range control.

czyli to jest w autach bez LEDów.
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: System automatycznej zmiany świateł

Post autor: Tiggy »

Pado pisze: 06 mar 2020, 10:09 dobra, znalazłem na szybko w instrukcji online odnośnie tego paska z regulacją:

The headlight range cannot be adjusted manually if the vehicle has dynamic headlight range control.

czyli to jest w autach bez LEDów.
Ale te ustawienia z paskiem to wg mnie to samo co pokrętło wysokości świateł. Jak masz automatyczną regulację (xenony, albo ledy z takim mechanizmem) to pokrętło i pasek w infotainment się nie pojawi.

Nie jest to w każdym razie regulacja czułości automatycznego włączania św. drogowych.
PiotrO
Posty: 4
Rejestracja: 21 maja 2020, 7:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: System automatycznej zmiany świateł

Post autor: PiotrO »

To ja Wam powiem, że w R-ce światła same nie chcą mi się zmieniać. Nie ma tez opcji, że po dłuższym przytrzymaniu przełącznika do przodu w kontrolce pokazuje się A. Czyżby droższa wersja była tego pozbawiona? Jeśli chodzi o czułość to jest taka opcja ale to raczej dotyczy kiedy mają się włączyć światła mijania. Mam również opcję aby podczas deszczu światła mijania same się włączały.
VW T- ROC R 2.0 TSI 4MOTION DSG 300KM
rob
Posty: 180
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: System automatycznej zmiany świateł

Post autor: rob »

PiotrO pisze: 30 maja 2020, 0:12 To ja Wam powiem, że w R-ce światła same nie chcą mi się zmieniać. Nie ma tez opcji, że po dłuższym przytrzymaniu przełącznika do przodu w kontrolce pokazuje się A. Czyżby droższa wersja była tego pozbawiona? Jeśli chodzi o czułość to jest taka opcja ale to raczej dotyczy kiedy mają się włączyć światła mijania. Mam również opcję aby podczas deszczu światła mijania same się włączały.
Tak dla przypomnienia, bo wcześniej ktoś o tym pisał, automatyczna zmiana świateł działa tylko w pozycji AUTO.
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
PiotrO
Posty: 4
Rejestracja: 21 maja 2020, 7:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: System automatycznej zmiany świateł

Post autor: PiotrO »

Nic z tego. Ze względu na to, że brałem to co stało w salonie, auto nie ma systemu Light Asist, który osobno by trzeba było dopłacić.
VW T- ROC R 2.0 TSI 4MOTION DSG 300KM
ODPOWIEDZ