Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: The Rock »

Krysztof pisze: 20 lut 2019, 15:11 Dziwne bo 15.01.19 obdzwoniłem większość dealerów w Polsce i trafiłem tylko na jedną jedyną sztukę z rezygnacji. Proponowano mi diesla albo 1.0 benzynę.Wszędzie słyszałem że jak zamówię auto do produkcji w styczniu to odbiór nie wcześniej niż wrzesień -październik.Ale po tym co czytam i sam doświadczyłem nic mnie nie zdziwi.
Piszesz o 2.0 TSI? Mogła wjechać pula zamówiona przez dealerów na plac.
Dario
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2018, 18:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Dario »

Dokładnie troche tych samochodow sie wkrotce pojawi. Po ostatniej informacji o kolejnej zmianie produkcji dla mojego auta na 14 tydzien 2019, zrezygnowalem i zamowilem sobie 2.0TSI 4Motion. Auto dosc fajnie doposazone i bedzie w PL za jakies 3 tygodnie. Takze moze uda mi sie w 12 miesiecy wyrobic z odbiorem.
2.0TSI DSG 4Motion Premium Ravenna Blue/Black
Pakiet: Komfort, Drogowy, Sport, Zimowy, Siedzenia Komfortowe; Elektryczna Pokrywa Bagaznika
mick
Posty: 22
Rejestracja: 15 sty 2019, 21:25

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: mick »

Ja wczoraj podpisałem nowe zamówienie, dostałem od swojego dealera dwie podobne oferty różniące się tylko felgami. Podobno wczoraj było dostępnych kilka takich aut od ręki, auta zeszły z produkcji i czekają na transport do PL. Wcześniej 2.0 było jak dla mnie w zaporowej cenie, ale ta oferta już ma sens.
2.0 TSI Permium
Krysztof
Posty: 86
Rejestracja: 20 sty 2019, 15:38

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Krysztof »

Zamowiony 16.01.2019 odbior 22.02.2109.Trochę nie na temat ale zapłacę za samochód przelewem.Czy wystarczy dealerowi pokazać potwierdzenie przelewu z banku czy musi mieć pieniądze na koncie?.Bo chciałbym pojechać po samochód w ten sam dzień.
btr
Posty: 68
Rejestracja: 26 lut 2018, 17:59

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: btr »

Krysztof pisze: 21 lut 2019, 7:43Czy wystarczy dealerowi pokazać potwierdzenie przelewu z banku czy musi mieć pieniądze na koncie?.Bo chciałbym pojechać po samochód w ten sam dzień.
Musi być na koncie, ale jak wyślesz rano, to raczej nie powinno być problemu, żeby odbiorca odebrał w swojej ostatniej sesji, czyli w zależności od banku gdzieś w okolicach 16:00 - 17:00.

Jest jeszcze przelew natychmiastowy (Express Elixir), ale przy nich większość banków ma limity kwotowe - za samochód może być ciężko tak zapłacić, ale zapytaj w swoim banku.
anaxha
Posty: 4
Rejestracja: 21 lut 2019, 8:39

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: anaxha »

Witam. T-roc zamówiony w październiku. Koniec produkcji 2 luty, 16 lutego wydanie z miejsca wysyłki portu. Jak myślicie długo jeszcze będę musiała czekać?
advanced 1.5 DSG + kilka dodatków
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: paulr »

btr pisze: 21 lut 2019, 8:10
Krysztof pisze: 21 lut 2019, 7:43Czy wystarczy dealerowi pokazać potwierdzenie przelewu z banku czy musi mieć pieniądze na koncie?.Bo chciałbym pojechać po samochód w ten sam dzień.
Musi być na koncie, ale jak wyślesz rano, to raczej nie powinno być problemu, żeby odbiorca odebrał w swojej ostatniej sesji, czyli w zależności od banku gdzieś w okolicach 16:00 - 17:00.

Jest jeszcze przelew natychmiastowy (Express Elixir), ale przy nich większość banków ma limity kwotowe - za samochód może być ciężko tak zapłacić, ale zapytaj w swoim banku.
To zależy chyba od salonu. Są takie w ktorych wystarczy potwierdzenie. Są takie że musi dojść. Pozatym są przelewy w ramach jednego banku ale... są salony gdzie przelew nie robi sie do salonu w ktorym kupujemy a np do centrali. Gdzie jakaś księgowa musi go zaksięgować. Wiec nawet przelew natychmiastowy moze zostac odnotowany kolejnego dnia. A nawet jak okaże się że przyjdzie ostatnią sesją to jeszcze trzeba auto zarejestrować...A wiec jedyną odpowiedź na to pytanie zna sprzedawca i jaką polityke na salon;-)
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: The Rock »

paulr pisze: 21 lut 2019, 9:42To zależy chyba od salonu. Są takie w ktorych wystarczy potwierdzenie.
Potwierdzenie może wystarczyć od firmy leasingowej, z którą salon współpracuje i jest wzajemne zaufanie, ale nie od osoby indywidualnej - a tak jest w tym przypadku.
paulr pisze: 21 lut 2019, 9:42przelew nie robi sie do salonu w ktorym kupujemy a np do centrali.
Raczej nie w przypadku VW.
paulr pisze: 21 lut 2019, 9:42A wiec jedyną odpowiedź na to pytanie zna sprzedawca i jaką polityke na salon;-)
Zgadza się, masz rację - najlepiej zadzwonić do salonu. Tym bardziej, że są multisalony, które mają dużo marek, a np. scentralizowany dział księgowości i też procedura ustalenia, czy kasa dotarła może się wydłużyć.
Das Auto
Posty: 17
Rejestracja: 04 lut 2019, 17:36

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Das Auto »

Krysztof pisze: 21 lut 2019, 7:43 Zamowiony 16.01.2019 odbior 22.02.2109.Trochę nie na temat ale zapłacę za samochód przelewem.Czy wystarczy dealerowi pokazać potwierdzenie przelewu z banku czy musi mieć pieniądze na koncie?.Bo chciałbym pojechać po samochód w ten sam dzień.
Ja wysłałam przelew wieczorem (po elixirach). Następnego dnia dzwoniłam rano do salonu i mi powiedzieli, że dopiero po 15-tej, bo dział księgowości musi to zatwierdzić. Koło 16-tej odebrałam dokumenty potrzebne do rejestracji. To było we wtorek. Auta i tak nie mogłam odebrać przed poniedziałkiem kolejnego tygodnia bo stał w kolejce w serwisie do przeglądu. Mimo 10 miesięcy oczekiwania, kazali mi tydzień czekać na odbiór.
Krysztof
Posty: 86
Rejestracja: 20 sty 2019, 15:38

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Krysztof »

W dniu dzisiejszym odebrałem od kuriera dokumenty od dealera, zarejestrowałem i poszedł przelew. Jutro odbieram auto.Od przyjazdu do salonu minie około 2 tyg.Wyprodukowany 05.01.2019r.Podpisanie umowy 16.01.2019r.odbiór jutro jak potwierdzą przelew.
ODPOWIEDZ