Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
anaxha
Posty: 4
Rejestracja: 21 lut 2019, 8:39

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: anaxha »

btr pisze: 22 lut 2019, 11:57
anaxha pisze: 22 lut 2019, 11:42
The Rock pisze: 22 lut 2019, 9:13
A jaki masz termin odbioru?
Właściwie nie mam żadnego umówionego terminy odbioru, mój znajomy pracuje w salonie i on mi podał takie informacje. Trochę głupio mi ciągle się to pytać, więc może ktoś ma jakieś informacje.
Zazwyczaj trwa to 3 do 4 tygodni od końca produkcji. Czyli przełom lutego i marca powinnaś spodziewać się samochodu gotowego do odbioru.
Właśnie dostałam informację, że dzisiaj prawdopodobnie samochód został dostarczony do Niemiec.
advanced 1.5 DSG + kilka dodatków
Krysztof
Posty: 86
Rejestracja: 20 sty 2019, 15:38

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Krysztof »

16.01.2019 podpisana umowa, czekam w salonie na swoją kolej.Za 2 h będę szczęśliwym posiadaczem t rocka.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: paulr »

The Rock pisze: 22 lut 2019, 11:31
paulr pisze: 22 lut 2019, 10:22Widzac tam taką ilość mozna sie zastanawiać skad w jednym miescie takie ilosci jak w Polsce sa takie kłopoty
Pytanie z jakiego okresu są to auta, bo myślę, że może chodzić o wolumen zamówień. Przerwa w dostawach dotknęła wszystkie rynki, ale w takiej Hiszpanii mogło się po prostu sprzedać dużo więcej aut do czasu problemów z produkcją niż w Polsce - stąd taki efekt.

Poza tym Hiszpania jest mocno zróżnicowana jeśli chodzi o wielkie miasta a prowincję, więc nie jestem pewien czy Madryt jest reprezentatywny. W Polsce też bez problemu trafisz na T-Roca w Warszawie, a już w takich Suwałkach raczej będzie ciężko.
może i tak, ale zazwyczaj Śląsk jest postrzegany jako "bogatszy" region, a w Hiszpanii byliśmy też w innych miejscowościach mniejszych niż ich stolica. Oczywiście może być tak że na początku produkcji więcej aut tam trafiło, bo już będąc tam pod koniec wakacji można było spokojnie t-rocka spotkać.
Kwestia jest też być może silników. Po Madrycie jeździ bardzo dużo aut elektrycznych + hybrydowych. Nie znam się na ich przepisach bo jeżdżę tam do siostry, która auta nie ma:) Ale tak myślę że jak idą w "ekologię" to może są to te wersje z silnikiem 1.0 czy jak miałem z wypożyczalni w wakacje z dieslami 1.6 bo na żadnym co zwróciło moją uwagę na klapie z tyłu raczej nie było 4motion...
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: The Rock »

Krysztof pisze: 22 lut 2019, 12:38 16.01.2019 podpisana umowa, czekam w salonie na swoją kolej.Za 2 h będę szczęśliwym posiadaczem t rocka.
:mrgreen:
Akurat na weekend Ci się trafił - można spokojnie i pojeździć, i oko nacieszyć, i... opić. :)
paulr pisze: 22 lut 2019, 12:45Ale tak myślę że jak idą w "ekologię" to może są to te wersje z silnikiem 1.0
Może i tak być - każdy rynek ma swoją specyfikę. W Polsce od początku mówiło się, że to właśnie 1.5 TSI będzie najpopularniejszą jednostką, a na innych rynkach faktycznie może być inna bajka.
Krysztof
Posty: 86
Rejestracja: 20 sty 2019, 15:38

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Krysztof »

Auto odebrane, powrót do domu 300 km. Spalanie komp.pokazał równe 7 litrów / 100km.Około 100 km po autostradzie i szybkiego ruchu z prędkością nie mniejsza niż 130 do 150, reszta podrzędne drogi. Ogólnie auto sprawiło pozytywne wrażenie. Pozdrawiam.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: paulr »

jak by skończyło się tylko na autostradzie to spokojnie za 2 litry więcej by spalił:) jechałem teraz 2x po 190km z czego jakies 185KM DTŚ +A4 i spalanie przy 150 (czasem więcej) to masakra:) Ale na usprawiedliwienie VW mam to że jednak tiry znacznie zwiększają te spalanie bo ustawienie tempomatu na 150 powoduje wielokrotne zwalnianie do 80 i przyspieszanie do 150:) a na tym niestety najwięcej się spala
Krysztof
Posty: 86
Rejestracja: 20 sty 2019, 15:38

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Krysztof »

Tempomat powoduje że auto pali około 1.5 do 2 litrów więcej. Cały problem polega na tym aby starać się utrzymywać stałą prędkość i płynnie operować pedałem gazu a nie jak można zauważyć na naszych drogach ,,padał w podłodze" wyprzedzanie a po chwili zwolnienie do 60 km/h i znowu przyspieszenie.Jeżdżę szybko ale nie ,,szarpię" gazem.Zresztą każdy musi się przekonać sam, człowiek cały czas się uczy.
Krysztof
Posty: 86
Rejestracja: 20 sty 2019, 15:38

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Krysztof »

Zresztą przed zakupem założyłem że auto będzie paliło średnio 8 litrów.Jeżeli tak będzie to super.Nikt rozsądny nie uwierzy w katalogowe dane dotyczące spalania samochodów, zawsze trzeba dołożyć te 2-3 litry.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: paulr »

pisałem w wątku o spalaniu, z VW jest taki problem że nawet jak jedzie się stale np 130. to spala dużo więcej niż mogło by się wydawać. Bo spalanie jak by nie było tego małego samochodu mam dokładnie takie same jak Chevroleta Orlando, który był większy, cięższy, mniej aerodynamiczny, a do tego ze starym silnikiem 1.8 140km. A w porównaniu do megana z mniejszym 1.2 turbo to pali dużo więcej. prosty przykład tempomat 120 megane spalanie poniżej 5l. w vw nie ma możliwości zbliżyć się przy 120 do 5. ba myślę że poniżej 6 nie da się zejść:) Ale pisałem też że dla mnie nie ma większego znaczenia czy pali 6 czy 10. Jednak jak ja kupowałem t-rocka to według katalogu miał palić mniej jak megane:)
Krysztof
Posty: 86
Rejestracja: 20 sty 2019, 15:38

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Krysztof »

Ja miałem wątpliwą przyjemność z Oplem Astrą i Mokką przy tych samochodach T rock jest mistrzem oszczędności.
ODPOWIEDZ