Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Daro2
Posty: 191
Rejestracja: 06 cze 2022, 20:03
Lokalizacja: Podbeskidzie DE

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Daro2 »

Już przestałem obserwować te statki, może do końca stycznia odbiorę
T-Roc R-Line 1.5 DSG Kolor: Ascot Gray, Kamera Cofania, Elektryczna klapa, Pakiet Black Style, IQ. LIGHT Reflektory LED Matrix, System Easy Open & Close z alarmem, Pakiet Komfort, Digital Cockpit Pro,
c3c
Posty: 66
Rejestracja: 06 cze 2022, 23:22

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: c3c »

Marecki1976 pisze: 20 gru 2022, 17:43 Czas zamówienia 20 październik czas dostawy do Poznania dzisiaj tzn 20 grudzień i odbiór po opłaceniu i zarejestrowaniu po niedzieli.
Zastanawiam się tylko czy warto rejestrować go teraz czy wstrzymać się do 2023r. Te 2,3 dni czekania to już nie robią mi takiego znaczenia a czy bym na czymś skorzystał prócz tego że pierwsza rejestracja byłaby z 2023r ?
Wiem, że zdania są podzielone, ale jak bym poczekał z rejestracją do nowego roku. Przy odsprzedaży za 3-4 lata może mieć znaczenie dla potencjalnego nowego nabywcy, że auto jest z 2022, ale pierwsza rejestracja 2023. Tym bardziej jak będzie miał do wyboru dwa auta: rocznik 2022 i rocznik 2022 z rejestracją 2023. Jeśli różnica nie będzie odzwierciedlona w cenie, to przynajmniej szybciej się takie auto sprzeda :)
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Marecki1976 »

I tak zrobię że na początku stycznia dopiero zarejestruje bo i tak w środę za tydzień byłby dopiero odbiór więc te 4 dni mnie już nie zbawi. Dzisiaj się zorientuje jak do tego podejdzie ubezpieczenie jak to wyliczą czy potraktuje jako roczny rocznikiem czy wezmą kwotę z daty grudniowej jako nowy.
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
Edyta
Posty: 63
Rejestracja: 22 wrz 2022, 12:25

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Edyta »

Daj znać co powie ubezpieczyciel i jaką podejmiesz decyzję - u mnie też szykuje się odbiór koniec grudnia lub początek stycznia i również zastanawiam się jak podejść do tematu - czy przyspieszać, czy poczekać z rejestracją na nowy rok. I jak się tu ma data wystawienia faktury przez salon.
andy1951
Posty: 215
Rejestracja: 07 cze 2022, 20:51

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: andy1951 »

Wiadomość od dilera T roc płynie do Niemiec wczoraj minęło 7 miesięcy
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Marecki1976 »

Edyta pisze: 21 gru 2022, 10:13 Daj znać co powie ubezpieczyciel i jaką podejmiesz decyzję - u mnie też szykuje się odbiór koniec grudnia lub początek stycznia i również zastanawiam się jak podejść do tematu - czy przyspieszać, czy poczekać z rejestracją na nowy rok. I jak się tu ma data wystawienia faktury przez salon.
Jeśli chodzi o ubezpieczenie w 2023 to niby powiedziano mi że zależy jak system wyliczy części czy jako nowe czy już roczne. Według mnie powinien wyliczyć jako nowe bo po to się podaję datę pierwszej rejestracji i stan kilometrów . Ale zadzwonię jeszcze do innych ubezpieczucieli.
Ale jest drugi myk samochód niby trzeba opłacić i zarejestrować w 2022 bo inaczej będzie przeliczany od nowa wg nowej stawki z 2023r już po podwyżce . Więc faktura będzie wystawiona na 2023 ale po nowemu.
Choć chyba też tak nie do końca bo w umowie jest max odbiór 14dni od powiadomienia ale na to pytanie narazie nie otrzymałem odpowiedzi dopiero jak przyjdą papiery od samochodu mają mnie poinformować, ze względu na taką okoliczność że to wypada ostatni tydzień roku.
A może przechodził ktoś tu taki temat ?
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
Braders
Posty: 146
Rejestracja: 22 cze 2022, 18:03

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Braders »

Czy piszesz o cenie samochodu na fakturze, czy użytej do przeliczenia stawki ubezpieczenia. Z twojej wypowiedzi jasno to nie wynika i można ją interpretować jako przeliczenie ceny zakupu.

Wzrost ceny ma być rozłożony w czasie, a nie ŁUP 12% w górę od 1 stycznia. Tak twierdzi mój dealer. Nawet tych 12% nie potwierdził.
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Marecki1976 »

O cenie samochodu, bo ubezpieczenie ma mi przeliczyć i sprawdzić.
Mój dealer ma mi dać znać jak papiery dojdą z Poznania 😀
Ja myślę że wszystkie samochody które przyszły i jeszcze przyjda będą chcieli wypchnąć do końca roku z fakturą 2022, a odebrać, ubezpieczyć itp można będzie ewentualnie po Nowym roku
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
Braders
Posty: 146
Rejestracja: 22 cze 2022, 18:03

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Braders »

Jeżeli VW zaproponuje mi nowa wyższą cenę to niestety ale t-rockiem jeździł nie będę. Mój podobno jeszcze nie jest w Polsce.
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: baxior »

Od nowego roku ubezpieczenia idą w górę 😉
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
ODPOWIEDZ