Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Daro2
Posty: 191
Rejestracja: 06 cze 2022, 20:03
Lokalizacja: Podbeskidzie DE

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Daro2 »

andy1951 pisze: 17 sty 2023, 20:19
Waneta_PL pisze: 17 sty 2023, 17:27 Andy1951 gratuluje odbioru auta, napisz cos o odbiorze auta sprawdzałeś grubość lakieru stan naładowania akumulatora itd.
Ja czekam od 11.07.2022 wersja Live 1.5DSG
Wszystko sprawdzone samochód dający 100% zadowolenia
Mam nadzieję że będzie służył długie lata gwarancja na 5 lat tak samo przeglądy.
Na prawdę sprawdzałeś grubość lakieru?
Ja teraz się zastanawiam czy mojego gdzieś nie uszkodzili i teraz klepią go gdzieś w portowym garażu
T-Roc R-Line 1.5 DSG Kolor: Ascot Gray, Kamera Cofania, Elektryczna klapa, Pakiet Black Style, IQ. LIGHT Reflektory LED Matrix, System Easy Open & Close z alarmem, Pakiet Komfort, Digital Cockpit Pro,
andy1951
Posty: 215
Rejestracja: 07 cze 2022, 20:51

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: andy1951 »

Daro2 pisze: 18 sty 2023, 21:45
andy1951 pisze: 17 sty 2023, 20:19
Waneta_PL pisze: 17 sty 2023, 17:27 Andy1951 gratuluje odbioru auta, napisz cos o odbiorze auta sprawdzałeś grubość lakieru stan naładowania akumulatora itd.
Ja czekam od 11.07.2022 wersja Live 1.5DSG
Wszystko sprawdzone samochód dający 100% zadowolenia
Mam nadzieję że będzie służył długie lata gwarancja na 5 lat tak samo przeglądy.
Na prawdę sprawdzałeś grubość lakieru?
Ja teraz się zastanawiam czy mojego gdzieś nie uszkodzili i teraz klepią go gdzieś w portowym garażu
Oczywiście ta zabawka kosztowała mnie 160 tys stąd moja dociekliwość czy wszystko jest ok .
Mun
Posty: 139
Rejestracja: 28 cze 2022, 19:35
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Mun »

Pisałem o tym wcześniej (inny niemiecki bity odebrany z salonu, auto moich znajomych ) i też mam w planach pomiar grubości lakieru. Szkoda, że nie jest standardem wpisanie takiego pomiaru w protokół odbioru. Ciągle czekam ☹️
1.5 150KM FL Style DSG odebrany 03.03.2023 :lol:
darkovy
Posty: 16
Rejestracja: 16 lis 2022, 23:50

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: darkovy »

Daro2 pisze: 18 sty 2023, 21:45
andy1951 pisze: 17 sty 2023, 20:19
Waneta_PL pisze: 17 sty 2023, 17:27 Andy1951 gratuluje odbioru auta, napisz cos o odbiorze auta sprawdzałeś grubość lakieru stan naładowania akumulatora itd.
Ja czekam od 11.07.2022 wersja Live 1.5DSG
Wszystko sprawdzone samochód dający 100% zadowolenia
Mam nadzieję że będzie służył długie lata gwarancja na 5 lat tak samo przeglądy.
Na prawdę sprawdzałeś grubość lakieru?
Ja teraz się zastanawiam czy mojego gdzieś nie uszkodzili i teraz klepią go gdzieś w portowym garażu
Niestety obcierki transportowe są na porządku dziennym. Nie mówi się o tym głośno, bo klient chce nówkę jak wyjechała z fabryki, a dealer przyznając się do 'poprawek' musiałby obniżyć cenę. Nie mówiąc o tym jest 'win-win' - oczy klienta nie widzą, serce go nie boli, a dealer ma pełną kasę :) Kiedyś w Katarze była o to afera z Nissanem / Dodge, łącznie z zamknięciem dealerstw na jakiś czas.
https://dohanews.co/car-buyers-fume-doh ... sed-fraud/
finex13
Posty: 26
Rejestracja: 17 sty 2023, 13:00

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: finex13 »

Czy terminy produkcyjne podane przez dealerów są realne i dotrzymywane? Mam tu na myśli podany tydzień produkcji. Rozumiem że transport to już inna bajka i jest to loteria.
bazylosss
Posty: 138
Rejestracja: 09 wrz 2022, 14:19

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: bazylosss »

Ciekawi mnie jeden temat czy ktoś może ma info od dilera.

Auto stoi rzekomo na placu od listopada tylko zapakować na statek.

W międzyczasie schodzą inne auta z produkcji które tez trafiają na płac, czy te świeższe auta nie są brane jako pierwsze z brzegu i ładowane na statek…

A te smutne egzemplarze stoją dalej zastawiane nówkami 🤔🤔
bazylosss
Posty: 138
Rejestracja: 09 wrz 2022, 14:19

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: bazylosss »

finex13 pisze: 19 sty 2023, 12:28 Czy terminy produkcyjne podane przez dealerów są realne i dotrzymywane? Mam tu na myśli podany tydzień produkcji. Rozumiem że transport to już inna bajka i jest to loteria.

Jest różnie, ja miałem termin produkcji na 3 września, auto trafiło na linie w terminie, ale przez 2 miesiące czegoś brakowało i dopiero w listopadzie zmienił się status ze wyprodukowane….

Diler nie wiedział czego brakuje po prostu czegoś nie mieli i auto było niekompletne
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: morfeusz747 »

Zamawiałem w zeszłym tygodniu inny model VW ale widziałem u dilerów rozpiskę z terminami produkcji i dostaw. Przy Troc widniał marzec produkcja + 2mc transport.
Taka rozpiska zmienia się co tydzień w piątek.
bazylosss pisze: 19 sty 2023, 12:30 A te smutne egzemplarze stoją dalej zastawiane nówkami 🤔🤔
Jest właśnie tak jak napisałeś. Logistycznie jest tam poprostu burdel. Nawet przed covidem tak było. Auta gotowe stały zastawione i czekały
finex13
Posty: 26
Rejestracja: 17 sty 2023, 13:00

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: finex13 »

Skąd wiadomo że na placu w porcie auta są przypadkowo ładowane a nie w kolejności?
Daro2
Posty: 191
Rejestracja: 06 cze 2022, 20:03
Lokalizacja: Podbeskidzie DE

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Daro2 »

finex13 pisze: 20 sty 2023, 16:01 Skąd wiadomo że na placu w porcie auta są przypadkowo ładowane a nie w kolejności?
Właśnie nie wiadomo, mój stoi drugi miesiąc, importer już interweniuje dlaczego moje auto tak długo stoi, na razie producent nie udzielił odpowiedzi, a auto dalej stoi
T-Roc R-Line 1.5 DSG Kolor: Ascot Gray, Kamera Cofania, Elektryczna klapa, Pakiet Black Style, IQ. LIGHT Reflektory LED Matrix, System Easy Open & Close z alarmem, Pakiet Komfort, Digital Cockpit Pro,
ODPOWIEDZ