Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
andy1951
Posty: 215
Rejestracja: 07 cze 2022, 20:51

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: andy1951 »

Daro2 pisze: 21 lut 2023, 21:45 Przecież ma Vin od 22 listopada. Według listu od 24 stoi w porcie. No chyba że importer też już kłamie

https://zapodaj.net/58825c41c2fc7.jpg.html

CP8 to moje auto
Moj miał VIN od 22 wrzesnia a odebrałem 16 stycznia
Daro2
Posty: 191
Rejestracja: 06 cze 2022, 20:03
Lokalizacja: Podbeskidzie DE

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Daro2 »

andy1951 pisze: 22 lut 2023, 1:06
Daro2 pisze: 21 lut 2023, 21:45 Przecież ma Vin od 22 listopada. Według listu od 24 stoi w porcie. No chyba że importer też już kłamie

https://zapodaj.net/58825c41c2fc7.jpg.html

CP8 to moje auto
Moj miał VIN od 22 wrzesnia a odebrałem 16 stycznia
Andy to była odpowiedź do kolegi wyżej który napisał że auto nie zostało wyprodukowane😉
T-Roc R-Line 1.5 DSG Kolor: Ascot Gray, Kamera Cofania, Elektryczna klapa, Pakiet Black Style, IQ. LIGHT Reflektory LED Matrix, System Easy Open & Close z alarmem, Pakiet Komfort, Digital Cockpit Pro,
Edyta
Posty: 63
Rejestracja: 22 wrz 2022, 12:25

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Edyta »

Daro2 pisze: 21 lut 2023, 13:18 Ja już powoli rozglądam się za czymś innym, nie mam już siły się z tym całym DAS auto siłować, wątpię że z moim autem jest wszystko w porządku, przypuszczam że zostało uszkodzone, nawet producent nie wie co się stało, więc co ma mi diler powiedzieć 😔
Daro2, ja też się rozglądam ale póki co jak jest to co w mojej konfiguracji, to są też inne dodatki które jeszcze bardziej windują cenę. A najgorsze jest to, że są już pojedyncze egzemplarze z rocznika 2023 do wzięcia od ręki :( Co do wątpliwości czy nie został uszkodzony doskonale rozumiem, myślę że to będzie mój pierwszy odbiór samochodu z miernikiem lakieru.
Edyta
Posty: 63
Rejestracja: 22 wrz 2022, 12:25

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Edyta »

Update: mój wczoraj ruszył z Emden do Poznania :)
bazylosss
Posty: 138
Rejestracja: 09 wrz 2022, 14:19

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: bazylosss »

No to Edyta gratulacje :))
bazylosss
Posty: 138
Rejestracja: 09 wrz 2022, 14:19

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: bazylosss »

Daro2 pisze: 22 lut 2023, 8:35
andy1951 pisze: 22 lut 2023, 1:06
Daro2 pisze: 21 lut 2023, 21:45 Przecież ma Vin od 22 listopada. Według listu od 24 stoi w porcie. No chyba że importer też już kłamie

https://zapodaj.net/58825c41c2fc7.jpg.html

CP8 to moje auto
Moj miał VIN od 22 wrzesnia a odebrałem 16 stycznia
Andy to była odpowiedź do kolegi wyżej który napisał że auto nie zostało wyprodukowane😉
no widzę że historia auta kończy się na CP8, ale nie ma kolejnych dat jak wydanie z miejsca wysyłki czy transport do importera...

więc najzwyczajniej czegoś brakuje i auto stoi czy w porcie czy innym miejscu i coś muszą dołożyć...
Indi
Posty: 57
Rejestracja: 11 sie 2022, 21:05

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Indi »

W kontekście poniższego maila:
Daro2 pisze: 21 lut 2023, 21:45 Przecież ma Vin od 22 listopada. Według listu od 24 stoi w porcie. No chyba że importer też już kłamie

https://zapodaj.net/58825c41c2fc7.jpg.html
ma ktoś może jakieś znajomości (lub znajomy znajomego tzw. siła internetu) gdzieś w centrali VW Polska lub innej instytucji ale rangą wyżej niż dealer, żeby pomóc koledze i zapytać co się dzieje "rzeczywiście" z jego autem.

W oczekiwaniu na wyprodukowanie mojego T-Roc ..... sam jestem ciekawy co się dzieje z T-Roc Daro2.
T-Roc Style 1.5 DSG Ascot Gray+Czarny, Pakiet Komfort, System Easy Open & Close z alarmem, Szyby przyciemniane, Kierownica podgrzewana, Kamera Cofania, Travel Assist High. Zamówiony 27.06.2022r., produkcja 19tydz.2023 r., odebrany 23.06.2023 r.
Daro2
Posty: 191
Rejestracja: 06 cze 2022, 20:03
Lokalizacja: Podbeskidzie DE

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Daro2 »

Indi pisze: 22 lut 2023, 12:53 W kontekście poniższego maila:
Daro2 pisze: 21 lut 2023, 21:45 Przecież ma Vin od 22 listopada. Według listu od 24 stoi w porcie. No chyba że importer też już kłamie

https://zapodaj.net/58825c41c2fc7.jpg.html
ma ktoś może jakieś znajomości (lub znajomy znajomego tzw. siła internetu) gdzieś w centrali VW Polska lub innej instytucji ale rangą wyżej niż dealer, żeby pomóc koledze i zapytać co się dzieje "rzeczywiście" z jego autem.

W oczekiwaniu na wyprodukowanie mojego T-Roc ..... sam jestem ciekawy co się dzieje z T-Roc Daro2.
Dziękuję Kolego🙂 pisałem już kilka razy do VW ale zbywają mnie że tylko sprzedawca wie co się dzieje z moim autem, brakuje empatii i odrobinę dobrej woli żeby wykonać jeden telefon do fabryki do osoby odpowiedzialnej za transport i dowiedzieć się co jest przyczyną że auto tam stoi🤔
W sumie odbiór miał być na sierpień a co mamy? Bliżej kwietnia kiedy był zamawiany. Miałem zamawiać golfa ale przerażał mnie rok czekania, bo taki był w zeszłym roku na wiosnę, dlatego zdecydowałem się na T-ROCA. Wychodzi że tego mogę odebrać po roku oczekiwania albo i nie😔
T-Roc R-Line 1.5 DSG Kolor: Ascot Gray, Kamera Cofania, Elektryczna klapa, Pakiet Black Style, IQ. LIGHT Reflektory LED Matrix, System Easy Open & Close z alarmem, Pakiet Komfort, Digital Cockpit Pro,
xentinel
Posty: 19
Rejestracja: 19 paź 2022, 12:45

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: xentinel »

Indi pisze: 22 lut 2023, 12:53 W kontekście poniższego maila:
Daro2 pisze: 21 lut 2023, 21:45 Przecież ma Vin od 22 listopada. Według listu od 24 stoi w porcie. No chyba że importer też już kłamie

https://zapodaj.net/58825c41c2fc7.jpg.html
ma ktoś może jakieś znajomości (lub znajomy znajomego tzw. siła internetu) gdzieś w centrali VW Polska lub innej instytucji ale rangą wyżej niż dealer, żeby pomóc koledze i zapytać co się dzieje "rzeczywiście" z jego autem.

W oczekiwaniu na wyprodukowanie mojego T-Roc ..... sam jestem ciekawy co się dzieje z T-Roc Daro2.
Może nie pracuję w centrali, ale współpracuję blisko z dealerstwami i trochę znam temat od środka. Z tego co mi wiadomo dokopanie się na poziom wyżej niż centrala jest raczej niemożliwe. Opiekunowie regionów mimo najszczerszych chęci po prostu nie mają możliwości na dokopanie się do detali poszczególnych konkretnych sytuacji. Ale to dotyczy wielu marek nie tylko VAG Jedynie przy większych przetargach, ilościach jest jakaś możliwość, a tak to obawiam się, że to niemożliwe. Nikt nie weźmie telefonu i nie zadzwoni do fabryki z pytaniem co się dzieje. To bazuje na systemach, i na tym co jest w nich odnotowane, a z tym to zawsze różnie jest. Znam przypadki w innych markach że daty rozpoczęcia produkcji przeskakiwały czasem o miesiące, W jednej z marek nawet przez jakiś czas było tak, że VIN potrafił się zmieniać na danym aucie. Cuda się dzieją ....
Awatar użytkownika
Y@rek
Posty: 105
Rejestracja: 30 gru 2022, 21:20

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Y@rek »

Daro2 pisze: 22 lut 2023, 13:17
Indi pisze: 22 lut 2023, 12:53 W kontekście poniższego maila:
Daro2 pisze: 21 lut 2023, 21:45 Przecież ma Vin od 22 listopada. Według listu od 24 stoi w porcie. No chyba że importer też już kłamie

https://zapodaj.net/58825c41c2fc7.jpg.html
ma ktoś może jakieś znajomości (lub znajomy znajomego tzw. siła internetu) gdzieś w centrali VW Polska lub innej instytucji ale rangą wyżej niż dealer, żeby pomóc koledze i zapytać co się dzieje "rzeczywiście" z jego autem.

W oczekiwaniu na wyprodukowanie mojego T-Roc ..... sam jestem ciekawy co się dzieje z T-Roc Daro2.
Dziękuję Kolego🙂 pisałem już kilka razy do VW ale zbywają mnie że tylko sprzedawca wie co się dzieje z moim autem, brakuje empatii i odrobinę dobrej woli żeby wykonać jeden telefon do fabryki do osoby odpowiedzialnej za transport i dowiedzieć się co jest przyczyną że auto tam stoi🤔
W sumie odbiór miał być na sierpień a co mamy? Bliżej kwietnia kiedy był zamawiany. Miałem zamawiać golfa ale przerażał mnie rok czekania, bo taki był w zeszłym roku na wiosnę, dlatego zdecydowałem się na T-ROCA. Wychodzi że tego mogę odebrać po roku oczekiwania albo i nie😔
W moim zamówieniu jest napisany czas realizacji - myślę że w Twoim również. Jeśli termin jest przekroczony to proponowałbym napisanie pisma do dilera z żądaniem udostępnienia samochodu zastępczego (klasy T-ROC) lub pokrycie kosztów wypożyczenia w innej firmie. Niemcy tak robią, więc dla VW nie będzie to nowość. Może przez finanse będzie to motywacją zainteresować się Twoją "zgubą"
ODPOWIEDZ