Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Wojas
Posty: 3
Rejestracja: 03 cze 2023, 9:45

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Wojas »

Zamawiałem 8 maja. 26.06 dostałem informacje od dilera o potwierdzonym terminie produkcji w połowie lipca.
T-Roc Style, 1.5TSI 110kW/150KM, manual, lakier srebrny „Pyrit”z czarnym dachem, Pakiet Comfort, zamówiony 08.05.23
Zbigniew L
Posty: 101
Rejestracja: 09 cze 2023, 14:48

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Zbigniew L »

Witam wszystkich oczekujących na nowego T-Roca.
Proponuję zorganizować zawody, kto najszybciej w tym roku 2023 otrzyma samochód od złożenia zamówienia. Przyczyni się to do reklamy dilera z terenu Polski. Nie ukrywam, że trochę od sprzedawcy zależy dopilnowanie producenta aby realizował zamówienia w kolejności.
Moje zamówienie 25 maja 2023 r.
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: VDR »

Zbigniew L pisze: 16 lip 2023, 18:56 Witam wszystkich oczekujących na nowego T-Roca.
Proponuję zorganizować zawody, kto najszybciej w tym roku 2023 otrzyma samochód od złożenia zamówienia. Przyczyni się to do reklamy dilera z terenu Polski. Nie ukrywam, że trochę od sprzedawcy zależy dopilnowanie producenta aby realizował zamówienia w kolejności.
Moje zamówienie 25 maja 2023 r.
66 dni od momentu zamowienia.... Nie wiem czy to zależy od sprzedawcy ale auto było z odbiorem na koniec maja według papierów - a 5 maja miałem przyjemność już go odebrać ;)
Zbigniew L
Posty: 101
Rejestracja: 09 cze 2023, 14:48

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Zbigniew L »

66 dni od zamówienia ? 🤔 To było w tym roku ?
Może pan opisać główną konfigurację ? Np automat czy manual itd.
Czy sprzedawca informował o tym, że auto jest już w produkcji, czy wysyłany do punktu odbioru. A jakim mieście ?
Pozdrawiam
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: VDR »

Zbigniew L pisze: 18 lip 2023, 20:25 66 dni od zamówienia ? 🤔 To było w tym roku ?
Może pan opisać główną konfigurację ? Np automat czy manual itd.
Czy sprzedawca informował o tym, że auto jest już w produkcji, czy wysyłany do punktu odbioru. A jakim mieście ?
Pozdrawiam
Tak w tym roku.
Manual, skrzynia DSG to kilka dodatkowych miesiecy do oczekiwania. Nie brałem elektrycznej klapy i travel assist oraz haka - bo Ci co zamawiali w takiej konfiguracji mieli dlugi czas oczekiwania. Sprzedawca informował mnie o wszystkich kluczowych momentach:
- planowanego tygodnia produkcji (ostatecznie zjechał tydzien wczesniej)
- informacji o tym za zakonczono produkcje (dostalem VIN)
- informacji ze dotarl do importera (chyba jeszcze cos o Emden było, ale juz nie pamietam)
Od momentu zjazdu z tasmy do PL dotarl w 4 tygodnie.
Zbigniew L
Posty: 101
Rejestracja: 09 cze 2023, 14:48

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Zbigniew L »

Dzięki za odpowiedź. A to zamówione z DSG to „KILKA ? dodatkowych miesięcy ? Elektryczna klapa itp to co ja zamówiłem, no to ładnie nie przewidywane 3 miesiące do produkcji wyjdzie minimum 7-12 miesięcy.
Hmm 🤔 zobaczymy.
Poproszę o info osoby, które zamówili te „luksusy” jak m.i. DSG jak Oni długo czekali czy jeszcze czekają na wyprodukowanie takich „fanaberii” jak ja zamówiłem. 🙄
Pozdrawiam.
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Galux20 »

Auto z DSG w lifie 3 miesiące .
1.5 DSG 6,0 spalanie
Driver
Posty: 27
Rejestracja: 02 mar 2023, 11:24

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Driver »

Zbigniew L pisze: 19 lip 2023, 9:27 Dzięki za odpowiedź. A to zamówione z DSG to „KILKA ? dodatkowych miesięcy ? Elektryczna klapa itp to co ja zamówiłem, no to ładnie nie przewidywane 3 miesiące do produkcji wyjdzie minimum 7-12 miesięcy.
Hmm 🤔 zobaczymy.
Poproszę o info osoby, które zamówili te „luksusy” jak m.i. DSG jak Oni długo czekali czy jeszcze czekają na wyprodukowanie takich „fanaberii” jak ja zamówiłem. 🙄
Pozdrawiam.
Cześć,

Zamawiałem we wrześniu, wersja style, hak, dsg, klapa, martwe pole. Na początku maja samochód wyprodukowany, chwile jeszcze na coś czekał bo nie był kompletny. W poniedziałek dostałem info, że samochód jest na placu i obecnie załatwiam papiery, jak wszystko pójdzie sprawnie to w przyszłym tygodniu odbiorę. 10 miesięcy oczekiwania :)
Vw T-roc FL Style 1.5 TSI DSG, Indium Grey. Wyposażenie ( Pakiet Comfort, hak, kamera, elektryczna klapa, System Easy Open & Close z alarmem, side assist). Zamówiony 09.09.2022
Zbigniew L
Posty: 101
Rejestracja: 09 cze 2023, 14:48

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Zbigniew L »

Ale rozbieżności 😳😳😳
Tu 3 miesiące z DSG. Natomiast pan od września do maja to już grubo 🙄😞.
Czy ponaglał pan dilera ? Aż nieprawdopodobne długie oczekiwanie jak podczas pandemii, w 2020 roku czekałem na Kamiqa 6,5 miesiąca, ale wówczas braki były komponentów. Teraz już chyba braki są mniejsze.

T-Roc Rlain DSG, klapa martwe pole itd
Driver
Posty: 27
Rejestracja: 02 mar 2023, 11:24

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Driver »

Oczywiście dzwoniłem, dopytywałem. W umówię miałem, że auto będzie najpóźniej do 30 marca. Długo nie miałem nawet planowanego tygodnia produkcji, potem jak już się pojawił orientacyjny tydzień to potem jeszcze się dwa razy zmienił zanim zatwierdzili. Za każdym razem słyszałem, że musimy czekać. I tak sobie czekałem. Akurat miałem czym jeździć wiec czekałem ale w innych okolicznościach nie byłbym taki cierpliwy.
Vw T-roc FL Style 1.5 TSI DSG, Indium Grey. Wyposażenie ( Pakiet Comfort, hak, kamera, elektryczna klapa, System Easy Open & Close z alarmem, side assist). Zamówiony 09.09.2022
ODPOWIEDZ