Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Reczko
Posty: 16
Rejestracja: 01 lip 2023, 22:19

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Reczko »

Chciałem tylko powiedzieć, że mój wypłynął właśnie wspomnianym w poście wyżej statkiem. W Emden będzie w czwartek w nocy. Zamawiany w pierwszym tygodniu kwietnia. Zjechał z taśmy gdzieś na koniec drugiego tygodnia lipca.
Zbigniew L
Posty: 101
Rejestracja: 09 cze 2023, 14:48

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Zbigniew L »

Czyli się zgadza, trzeba uzbroić się w cierpliwość, prawie 4 miesiące od zamówienia można oczekiwać transport do dilera. Teraz trzeba doliczyć czas przeznaczony na tzw przerwę urlopową, oczywiście zrozumiałe, że ludzie muszą odpocząć. Mam info od mojego dilera, że zamówiny 25 maja do produkcje wjedzie pod koniec września. Jak już wiem mniej więcej to łatwiej się czeka. Poczekam i ja.
Pozdrawiam oczekujących i gratuluje odbierających.
okomaroko
Posty: 27
Rejestracja: 12 kwie 2023, 11:01

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: okomaroko »

Reczko pisze: 24 lip 2023, 16:25 @okomaroko - jeszcze żadnego info o transporcie? Wczoraj do Emden wypłynął statek z Setubal więc obstawiam, że jedzie kolejna partia T-Roców.
Prawdopodobnie to jest ten statek:


https://www.marinetraffic.com/en/ais/ho ... 315/zoom:5

jezeli chodzi o moje zamowienie, opiekun jest na urlipie, czekam na odpowiedz od jego zastepcy....
:arrow: T-ROC LIFT STYLE 1.5 DSG
JJCC
Posty: 74
Rejestracja: 02 kwie 2023, 11:16

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: JJCC »

okomaroko pisze: 24 lip 2023, 14:48
JJCC pisze: 22 lip 2023, 1:03 Ja zamówiłem 8 marca. Równo 3 miesiące później został wyprodukowany, czyli 8 czerwca, a 28 lipca odbieram od dealera.
Gratulacje JACK! Mój 3 lipca był już w produkcji, zobaczymy ile czasu minie do odbioru.
Widzę, że coś przyspieszyło. To udało się przed przerwą produkcyjną.
Też gratuluję.
JACK
JJCC
Posty: 74
Rejestracja: 02 kwie 2023, 11:16

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: JJCC »

Zbigniew L pisze: 24 lip 2023, 6:59 Wychodzi na to, że JACK miał farta czy znajomości w Portugalii w fabryce, iż zamówił 8 marca a 8 czerwca wyprodukowany i odbiera w lipcu.
Czyli ? Sprawne dopilnowanie zamówienia przez dilera, który naciskał producenta ? Ciekawe 🤔🤔🤔 mam okazję sprawdzić co potrafi diler u mnie z Koszalina.
Zbyszku, z moich obserwacji wynika, że produkcja mocno przyspieszyła. Ci, którzy zamawiali w 2022 roku to faktycznie długo czekali. Teraz mam wrażenie, że wszystko idzie na bieżąco. Zauważyłem też, że wyposażenie w tej chwili nie ma wpływu na czas produkcji. No chyba, że coś się zmieni, ale pewnie zachaczysz przerwę produkcyjną. Ona wypada jakoś w sierpniu.
JACK
pshemus
Posty: 272
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: pshemus »

No chyba że trafi się taki wypadek, to wtedy czekanie dłużej potrwa ;)

https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... 3,79cfc278
Reczko
Posty: 16
Rejestracja: 01 lip 2023, 22:19

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Reczko »

okomaroko pisze: 26 lip 2023, 0:18
Reczko pisze: 24 lip 2023, 16:25 @okomaroko - jeszcze żadnego info o transporcie? Wczoraj do Emden wypłynął statek z Setubal więc obstawiam, że jedzie kolejna partia T-Roców.
Prawdopodobnie to jest ten statek:


https://www.marinetraffic.com/en/ais/ho ... 315/zoom:5

jezeli chodzi o moje zamowienie, opiekun jest na urlipie, czekam na odpowiedz od jego zastepcy....
Tak jest, zgadza się. Wygląda na to, że Twój zjechał z produkcji jeszcze wcześniej niż mój, więc pewnie też tam jest ;)
Zbigniew L
Posty: 101
Rejestracja: 09 cze 2023, 14:48

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Zbigniew L »

Zgadza się JACK, po rozmowie z dilerem faktycznie będzie przerwa tzw urlopowa, coś wspomniał diler o zmianie przycisków na kierownicy, a to też wymaga przerwy w produkcji. Podano mi już jakieś terminy po 2 miesiącach od zamówienia to jeszcze te dwa tj do końca września poczekam. A to również przyczyni się do tego, że opóźnię sprzedaż 2,5 letniego Kamiq a 1,5 Monte Carlo
Już o mało co bym nie sprzedał. Zorientowałem się, że bez auta bym został 3 miesiące
Więc czakam spokojnie 🤗😇😇
okomaroko
Posty: 27
Rejestracja: 12 kwie 2023, 11:01

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: okomaroko »

Reczko pisze: 26 lip 2023, 9:15
okomaroko pisze: 26 lip 2023, 0:18
Reczko pisze: 24 lip 2023, 16:25 @okomaroko - jeszcze żadnego info o transporcie? Wczoraj do Emden wypłynął statek z Setubal więc obstawiam, że jedzie kolejna partia T-Roców.
Prawdopodobnie to jest ten statek:


https://www.marinetraffic.com/en/ais/ho ... 315/zoom:5

jezeli chodzi o moje zamowienie, opiekun jest na urlipie, czekam na odpowiedz od jego zastepcy....
Tak jest, zgadza się. Wygląda na to, że Twój zjechał z produkcji jeszcze wcześniej niż mój, więc pewnie też tam jest ;)
Zgadza się, po kontakcie z dealerem mam potwierdzenie, że w przyszłym tygodniu będzie na placu importera w Poznaniu.
Dla przypomnienia - zamówiony 14.04.2023r.
:arrow: T-ROC LIFT STYLE 1.5 DSG
Reczko
Posty: 16
Rejestracja: 01 lip 2023, 22:19

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Reczko »

okomaroko pisze: 26 lip 2023, 15:14
Reczko pisze: 26 lip 2023, 9:15
okomaroko pisze: 26 lip 2023, 0:18

Prawdopodobnie to jest ten statek:


https://www.marinetraffic.com/en/ais/ho ... 315/zoom:5

jezeli chodzi o moje zamowienie, opiekun jest na urlipie, czekam na odpowiedz od jego zastepcy....
Tak jest, zgadza się. Wygląda na to, że Twój zjechał z produkcji jeszcze wcześniej niż mój, więc pewnie też tam jest ;)
Zgadza się, po kontakcie z dealerem mam potwierdzenie, że w przyszłym tygodniu będzie na placu importera w Poznaniu.
Dla przypomnienia - zamówiony 14.04.2023r.
Ciekawe jak tam pójdzie. Ostatnio ktoś coś tutaj wspominał o problemach logistycznych przy okazji akcyzy i załatwiania spraw z Urzędem w Poznaniu. Oby poszło gładko! :)
ODPOWIEDZ