Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
AgJan
Posty: 2
Rejestracja: 08 mar 2018, 10:52

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: AgJan »

ca5tor pisze: 12 sie 2018, 13:03 Mam zamiar zamówić auto we wrześniu z odbiorem pewnie w roku 2019
Mam podobny problem tylko w drugą stronę. Jak zamówię teraz auto to nie ma pewności, że będzie do odbioru jeszcze w 2018 roku, a chciałbym zdążyć przed zmianą przepisów podatkowych. Czy ktoś wie czy można podpisać umowę leasingu w 2018 roku i odebrać auto w 2019 załapując się na dotychczasowe zasady zaliczania kosztów firmowych? :?:
btr
Posty: 68
Rejestracja: 26 lut 2018, 17:59

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: btr »

AgJan pisze: 16 sie 2018, 11:56Czy ktoś wie czy można podpisać umowę leasingu w 2018 roku i odebrać auto w 2019 załapując się na dotychczasowe zasady zaliczania kosztów firmowych? :?:
Raczej nie
W tym momencie nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, gdyż nie ma jeszcze projektu nowelizacji. Jednak w 2014 roku, kiedy ówczesny rząd „likwidował” samochody z kratką, wprowadził jednocześnie możliwość kontynuowania odliczania całego VAT, pod warunkiem jednak, że samochód został wydany podatnikowi przed wejściem w życie nowelizacji.

Jeżeli ministerstwo sięgnie teraz po podobne rozwiązanie, to nie będzie możliwości zaliczania kosztów od leasingu na dotychczasowych zasadach, jeśli odbiór pojazdu nie nastąpi przez datą wejścia w życie nowych przepisów.
Źródło: Fmleasing.pl: Wszystko o zmianach podatkowych w leasingu, amortyzacji i kosztach samochodów osobowych od 2019 [Aktualizowany]
AgJan
Posty: 2
Rejestracja: 08 mar 2018, 10:52

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: AgJan »

Dzięki tego się obawiałem :(
majamaja
Posty: 19
Rejestracja: 08 cze 2018, 8:34

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: majamaja »

Ja mam informację, że moje auto stoi już od tygodnia u dealera i operator leasingu firmowego już go rejestruje :) :) :)

Także koniec sierpnia/początek września powinnam już nim jeździć.
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: The Rock »

majamaja pisze: 20 sie 2018, 15:15 Ja mam informację, że moje auto stoi już od tygodnia u dealera i operator leasingu firmowego już go rejestruje :) :) :)

Także koniec sierpnia/początek września powinnam już nim jeździć.
Jak już rejestrują (faktycznie, a nie, że tylko tak mówią), to raczej powinnaś odebrać jeszcze w tym tygodniu.

Czyli ostatecznie wyszedł Ci jakiś miesiąc poślizgu w porównaniu z pierwotnym terminem... :)
majamaja
Posty: 19
Rejestracja: 08 cze 2018, 8:34

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: majamaja »

The Rock pisze: 21 sie 2018, 8:12
majamaja pisze: 20 sie 2018, 15:15 Ja mam informację, że moje auto stoi już od tygodnia u dealera i operator leasingu firmowego już go rejestruje :) :) :)

Także koniec sierpnia/początek września powinnam już nim jeździć.
Jak już rejestrują (faktycznie, a nie, że tylko tak mówią), to raczej powinnaś odebrać jeszcze w tym tygodniu.

Czyli ostatecznie wyszedł Ci jakiś miesiąc poślizgu w porównaniu z pierwotnym terminem... :)
Tak, mam go dostać w czwartek :) :) :)

Opóźnienie miesiąc ale chyba głównie przez to, że użyłam całej swojej mocy zamęczania absolutnie wszystkich u dealera o interwencję. Także udało się ale po dużej dawce nerwów ;)

A potem już poszło z górki, u dealera mają mnie tak dosyć, że zależało im na szybkim pozbyciu się auta (i mnie przy okazji ;) ).
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: The Rock »

majamaja pisze: 21 sie 2018, 14:48Tak, mam go dostać w czwartek :) :) :)

Opóźnienie miesiąc ale chyba głównie przez to, że użyłam całej swojej mocy zamęczania absolutnie wszystkich u dealera o interwencję. Także udało się ale po dużej dawce nerwów ;)

A potem już poszło z górki, u dealera mają mnie tak dosyć, że zależało im na szybkim pozbyciu się auta (i mnie przy okazji ;) ).
:mrgreen:
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: paulr »

Sprzedawca raczej nie ma wielkich możliwości by jakos przyspieszyc produkcje danego egzemplaża
btr
Posty: 68
Rejestracja: 26 lut 2018, 17:59

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: btr »

paulr pisze: 22 sie 2018, 18:47 Sprzedawca raczej nie ma wielkich możliwości by jakos przyspieszyc produkcje danego egzemplaża
Można zmieniać egzemplarze w przypisanej do dealera kolejce. Dealer mógł mieć wcześniejszy termin w kolejce na jakiś model dla siebie albo dla mniej spieszącego się klienta i zamienił kolejność
majamaja
Posty: 19
Rejestracja: 08 cze 2018, 8:34

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: majamaja »

btr pisze: 23 sie 2018, 8:29
paulr pisze: 22 sie 2018, 18:47 Sprzedawca raczej nie ma wielkich możliwości by jakos przyspieszyc produkcje danego egzemplaża
Można zmieniać egzemplarze w przypisanej do dealera kolejce. Dealer mógł mieć wcześniejszy termin w kolejce na jakiś model dla siebie albo dla mniej spieszącego się klienta i zamienił kolejność
Najprawdopodobniej to właśnie zrobili. Bo jak spadł mój pierwszy termin produkcji (23. tydzień) to najpierw prognozowana produkcja miała być najwsześniej we wrześniu. Po kilku awanturach i chwili na działanie z ich strony, udało im się zaproponować ten 28. tydzień.
ODPOWIEDZ