Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
szyna
Posty: 72
Rejestracja: 23 sie 2021, 13:41

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: szyna »

Na podstawie wspólnych doświadczeń forumowiczów, ze strony VW po zarejestrowaniu zamówienia (nr komisji):
- początkwe zdjęcie i wersja, nie wiem czy było wyposażenie - nie oznacza nic ;-)
- pojawienie się VIN to data wyprodukowania, zejścia z linii ale nie oznacza skompletowania w pełni, kadłubki trafiają na parking, zdjęcia brak, manuala brak. Niektórzy jeszcze wspominali o informacji "wyprodukowany bez faktury" ale nie wiem skąd te info.
- pojawienie się zdjęcia (gdy już jest vin) i odnośnika do instrukcji - oznacza, że auto prawdopodobnie zostało skompletowane i produkcja została zakończona i troc będzie oczekiwać na transport.

Dalej to niektorzy maja znajomych parkingowych, kierowcow i marynarzy bo nawet wiedzą, którym statkiem plynie ich nabytek albo, że dotarł do portu w DE, jest rozładowywany czy już jedzie do Polski.
W ostatnim etapie raczej nie oczekiwalbym opóźnień, przynajmniej nie tych spowowodowanych siłą wyższą.

Ciekawe czy ta przerwa to brak części, czy uzupełnianie zaległości.
Kurde mogłoby się coś u mnie zmienić do tego 27.09., jest nadzieja, po tym terminie znowu 10 dni blada d...
Te co pierwsze trafiły niekompletne na parking, te mam wrażnie, że najdłużej stoją.
Advance 1,5 TSI manual, RM2022, pakiet drogowy, komfort, design + siedzenia "komfort" + kamerka.
-=-
Zamówiony 30.03, tydzien produkcji 17, potwierdzony dopiero 28, produkowany od 30 do 43(!) tygodnia :roll: 47 u dealera, odbiór 8.12 ;-)
Ziomekatomek
Posty: 243
Rejestracja: 22 sie 2021, 12:57

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Ziomekatomek »

Trzeba jeszcze dodać, że statusy nie zawsze odzwierciedlają rzeczywistość. Niby powinny zmieniać się z automatu, ale wygląda na to, że dla "placowych" są wprowadzane z ręki.
Iktorn
Posty: 45
Rejestracja: 18 maja 2021, 22:28

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Iktorn »

"wyprodukowany bez faktury" - jak tłumaczył mi dealer, to brak faktury dla importera.
Co do rzeczywistości, a statusu to są przypadki że przyjeżdża auto, które wg statusu jest w Portugalii
TR 1.5 Premium, manual, zamówienie połowa kwietnia, zatwierdzony 25 tydzień, podobno szczury go nie zjadły i został załadowany na statek
Misha91
Posty: 85
Rejestracja: 19 wrz 2021, 19:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Misha91 »

pizzarafal pisze: 22 wrz 2021, 22:24 Witam wszystkich. T-Roca zamawiałem pod koniec lipca. Diler wpisał mi "na wyrost" datę odbioru 20.12.2021. Zobaczymy :)
Zalogowałem się na niemieckiej stronie VW - mam widok jak w załączonym screenie. Czy coś jeszcze można tam sprawdzić? No i czy to, że mam tam zdjęcie T-Rocka a nie grafikę cokolwiek oznacza?
Jak zalogowałeś się? Jaka to strona?
Iktorn
Posty: 45
Rejestracja: 18 maja 2021, 22:28

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Iktorn »

Myvolkswagen.de
Potrzebny jest nr komisji - to od dealera
TR 1.5 Premium, manual, zamówienie połowa kwietnia, zatwierdzony 25 tydzień, podobno szczury go nie zjadły i został załadowany na statek
Primadonna
Posty: 5
Rejestracja: 23 wrz 2021, 20:22

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Primadonna »

Witam:)
Czytam Was od czerwca, teraz pierwszy post, bo wkurzenie nieziemskie. Nie jestem rekordzistką, ale mało brakuje... zamówienie 25.03 t-roc 1,5 premium, manul pakiety + kamera i klapa bagażnika. Teoretyczny odbiór 30.06. Kwitnę do dziś.... Czuję się pokrzywdzona, ale jestem z Wami. Nigdy więcej Volkswagena, za kłamstwa!
audioplast
Posty: 9
Rejestracja: 03 sie 2021, 17:32

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: audioplast »

Primadonna pisze: 23 wrz 2021, 20:28 Witam:)
Czytam Was od czerwca, teraz pierwszy post, bo wkurzenie nieziemskie. Nie jestem rekordzistką, ale mało brakuje... zamówienie 25.03 t-roc 1,5 premium, manul pakiety + kamera i klapa bagażnika. Teoretyczny odbiór 30.06. Kwitnę do dziś.... Czuję się pokrzywdzona, ale jestem z Wami. Nigdy więcej Volkswagena, za kłamstwa!
Jedziemy na tym samym wózku (26.03). Wczoraj mail od bok vw że nic nie wiadomo i proszą o wyrozumiałość :P . Samochod wzięty w leasing więc kolejny miesiąc strat finansowych
dsg15
Posty: 19
Rejestracja: 23 cze 2021, 18:22

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: dsg15 »

Ja zamawiałem kilka dni wcześniej i jest podobnie. Od początku lipca stoi na placu, a i tak uważam, że nie ma co narzekać. Jak się cofniecie w tym wątku o 2-3 lata, to zobaczycie, że wtedy ludzie czekali standardowo 9-10 miesięcy, czasami powyżej roku (winne były normy WLTP). Poza tym te samochody będą ostatnimi przed zmianami. Nowe zamówienia będzie można składać już tylko na te poliftowe poczwary.
Awatar użytkownika
Raksu
Posty: 48
Rejestracja: 24 maja 2021, 10:56
Lokalizacja: EL

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Raksu »

Raksu pisze: 20 wrz 2021, 20:10 U mnie coś drgnęło, informacja od dealera: 15.09.2021 r. poszedł do produkcji, czekamy na ciąg dalszy, na razie brak VIN-u. Pozdrawiam ;-)
Wczoraj pojawił się VIN, jest instrukcja i pełne foty auta, czekamy co dalej, będę informował!
T-Roc 1.5 TSI Premium Sport Szary Indium Zamówiony: 26.05, produkcja: 36. tydzień (początkowo 29. :x )
Ziomekatomek
Posty: 243
Rejestracja: 22 sie 2021, 12:57

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Ziomekatomek »

Raksu pisze: 24 wrz 2021, 8:14
Raksu pisze: 20 wrz 2021, 20:10 U mnie coś drgnęło, informacja od dealera: 15.09.2021 r. poszedł do produkcji, czekamy na ciąg dalszy, na razie brak VIN-u. Pozdrawiam ;-)
Wczoraj pojawił się VIN, jest instrukcja i pełne foty auta, czekamy co dalej, będę informował!
Mój też z 36 tygodnia, też indium metalik i VINu brak. Ktoś się orientuje w jakim stadium jest samochód jak nadają mu VIN w fabryce?
ODPOWIEDZ