Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Kate74@
Posty: 44
Rejestracja: 31 sie 2021, 19:12

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Kate74@ »

Piszecie ze najkrótszy czas oczekiwania jest na 1.0 110 ja już tego nie rozumiem od 20 lipca w produkcji i stoi gdzieś na placu .
Renii
Posty: 44
Rejestracja: 29 sie 2021, 15:59

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Renii »

Kate74@ pisze: 05 paź 2021, 16:41 Piszecie ze najkrótszy czas oczekiwania jest na 1.0 110 ja już tego nie rozumiem od 20 lipca w produkcji i stoi gdzieś na placu .
Przecież wszyscy którzy są w temacie, wiedzą że jest problem z półprzewodnikami.
Przecież fabryki z branży motoryzacyjnej mają u nas też przestoje, bo są powiązane z produkcją samochodów.
Wydaje mi się że nie ma znaczenia z jakim silnikiem.
Ja czekam 6 miesięcy, mimo że produkcją była zgodnie z planem ,zabrakło niektórych części.
Ale w końcu jest już w Niemczech 😉😉🤗🤗
Kate74@
Posty: 44
Rejestracja: 31 sie 2021, 19:12

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Kate74@ »

Wiem że są braki w półprzewodnikach itp ale nie rozumiem czemu nie którzy zamawiali później np wrzesień produkcja już maja w transporcie ?a u mnie nic nie wiadomo...;-((
Iktorn
Posty: 45
Rejestracja: 18 maja 2021, 22:28

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Iktorn »

Kate74@ pisze: 05 paź 2021, 17:53 Wiem że są braki w półprzewodnikach itp ale nie rozumiem czemu nie którzy zamawiali później np wrzesień produkcja już maja w transporcie ?a u mnie nic nie wiadomo...;-((
Bo VW ma nas w d....? Produkcja musi iść na bieżąco, a jak coś zostanie to łaskawie uzupełnią i coś wypchną. Przecież i tak to się sprzeda, nawet jak ktoś zrezygnuje.
TR 1.5 Premium, manual, zamówienie połowa kwietnia, zatwierdzony 25 tydzień, podobno szczury go nie zjadły i został załadowany na statek
Renii
Posty: 44
Rejestracja: 29 sie 2021, 15:59

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Renii »

Kate74@ pisze: 05 paź 2021, 17:53 Wiem że są braki w półprzewodnikach itp ale nie rozumiem czemu nie którzy zamawiali później np wrzesień produkcja już maja w transporcie ?a u mnie nic nie wiadomo...;-((
Nie sądzę że ci co zamawiali później już mają w transporcie. Moim zdaniem to przechwalanie się.
pinio124
Posty: 32
Rejestracja: 06 wrz 2021, 15:09
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: pinio124 »

Też mi się nie chce wierzyć, że ktoś kto zamawiał we wrześniu ma już gotowy samochód w transporcie. Ja zamawiając w maju brałem pod uwagę, że samochód dostane listopad- grudzień nawet.
VW T-roc Premium, 1.5 tsi DSG + trochę dodatków z listy
Renii
Posty: 44
Rejestracja: 29 sie 2021, 15:59

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Renii »

pinio124 pisze: 05 paź 2021, 20:33 Też mi się nie chce wierzyć, że ktoś kto zamawiał we wrześniu ma już gotowy samochód w transporcie. Ja zamawiając w maju brałem pod uwagę, że samochód dostane listopad- grudzień nawet.
Jak już pisałam, pracuję w branży gdzie mamy też problemy z elektroniką i to spadło niespodziewanie też mieliśmy przestoje ale pomału się ustabilizowało.
Więc podobnie jest z samochodami, kiedyś kłopoty muszą się skończyć. Większość z nas forumowiczów czeka długo jedni 4,5,6 miesięcy inni więcej. Ale ktoś jak pisze miesiąc to nie ten czas, bez przesady 😏😏😏
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: baxior »

Bzdura z tym zamówieniem z września i już transportowanym autem. Sprawa może dot. aut, z których ktoś zrezygnował. Np zamawiam dziś, diler mówi mamy takie auto w takiej konfiguracji i takiej, pasuje Panu? Pasuje i stąd krótkie terminy realizacji. Czas oczekiwania że względu na silnik? Nie wydaje mi się, tylko i wyłącznie półprzewodniki,
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
szyna
Posty: 72
Rejestracja: 23 sie 2021, 13:41

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: szyna »

Chodziło chyba o to, że produkcja zatwierdzona była na wrzesień i auto już w drodze a wyprodukowane w lipcu stoją i czekają na to, aż się ktoś nad nimi zlituje (albo sobie o nich przypomni).
Advance 1,5 TSI manual, RM2022, pakiet drogowy, komfort, design + siedzenia "komfort" + kamerka.
-=-
Zamówiony 30.03, tydzien produkcji 17, potwierdzony dopiero 28, produkowany od 30 do 43(!) tygodnia :roll: 47 u dealera, odbiór 8.12 ;-)
Spock82
Posty: 16
Rejestracja: 10 wrz 2021, 13:06

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Spock82 »

balon pisze: 11 wrz 2021, 16:34 Tutaj o tym pisałem.
viewtopic.php?p=8063#p8063

W skrócie jest ładniejsza i wygodniejsza. Mają ją obecnie Passaty B8, Golfy 8. W RM 2022 dostanie je Tcross..

Użytkowałem jedną i drugą.
Nawiązując do tematu zmian kierownic w RM2022, wczoraj pierwszy raz widziałem swojego T-Roca z tygodnia produkcji 35/36 ( zamówiony koniec maja początek czerwca).

Kierownica wygląda tak
IMG_1819.jpg
IMG_1819.jpg (248.54 KiB) Przejrzano 2377 razy
t-roc 1.5 DSG Premium + Pakiety
ODPOWIEDZ