Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Awatar użytkownika
Y@rek
Posty: 105
Rejestracja: 30 gru 2022, 21:20

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Y@rek »

Wydaje mi się, że polski rynek nie jest bardzo atrakcyjny dla właściciela VW. Przeanalizowałem kilka cenników dostępnych w internecie dla Holandii, Belgii, Francji, Włoch i oczywiście Niemiec. W przeliczeniu na euro polskie ceny na tle rynków Europy Zachodniej są dla VW relatywnie niskie i chyba dlatego jesteśmy trochę inaczej traktowani.
Daro2
Posty: 191
Rejestracja: 06 cze 2022, 20:03
Lokalizacja: Podbeskidzie DE

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Daro2 »

Y@rek pisze: 11 lut 2023, 14:43 Wydaje mi się, że polski rynek nie jest bardzo atrakcyjny dla właściciela VW. Przeanalizowałem kilka cenników dostępnych w internecie dla Holandii, Belgii, Francji, Włoch i oczywiście Niemiec. W przeliczeniu na euro polskie ceny na tle rynków Europy Zachodniej są dla VW relatywnie niskie i chyba dlatego jesteśmy trochę inaczej traktowani.
Teraz żałuję że nie zamówiłem auta w Niemczech, przypuszczam że już bym kilka miesięcy nim jeździł :lol:
T-Roc R-Line 1.5 DSG Kolor: Ascot Gray, Kamera Cofania, Elektryczna klapa, Pakiet Black Style, IQ. LIGHT Reflektory LED Matrix, System Easy Open & Close z alarmem, Pakiet Komfort, Digital Cockpit Pro,
Radio
Posty: 143
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Radio »

Daro2 pisze: 11 lut 2023, 10:12 No właśnie, co to jest wykupioną gwarancja? To już nie ma na t-roc gwarancji? Trzeba zapłacić za gwarancję?
Podstawową gwarancję wszyscy mają, lecz można wykupić dodatkowe pakiety serwisowe i pewnie z tą opcją niektórzy mylą okres gwarancji.
Ziomekatomek
Posty: 243
Rejestracja: 22 sie 2021, 12:57

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Ziomekatomek »

Radio pisze: 11 lut 2023, 15:21
Daro2 pisze: 11 lut 2023, 10:12 No właśnie, co to jest wykupioną gwarancja? To już nie ma na t-roc gwarancji? Trzeba zapłacić za gwarancję?
Podstawową gwarancję wszyscy mają, lecz można wykupić dodatkowe pakiety serwisowe i pewnie z tą opcją niektórzy mylą okres gwarancji.
Nie wiem jak teraz, ale kiedyś można było dokupić przedłużenie gwarancji, które nie miało nic wspólnego z pakietami serwisowymi. Dodatkowo było coś takiego jak gwarancja mobilności jak serwisujesz w ASO po upływie okresu gwarancji.

Więc albo się mocno pozmieniało, albo tobie się pomieszało.
Daro2
Posty: 191
Rejestracja: 06 cze 2022, 20:03
Lokalizacja: Podbeskidzie DE

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Daro2 »

Co ma Gwarancja do Pakietu serwisowego?
T-Roc R-Line 1.5 DSG Kolor: Ascot Gray, Kamera Cofania, Elektryczna klapa, Pakiet Black Style, IQ. LIGHT Reflektory LED Matrix, System Easy Open & Close z alarmem, Pakiet Komfort, Digital Cockpit Pro,
Braders
Posty: 146
Rejestracja: 22 cze 2022, 18:03

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Braders »

pifster pisze: 11 lut 2023, 9:13 "We Connect Plus jest aktywny tak długo jak macie wykupioną gwarancję. Pewnie dzięki niemu VW widzi czy sami nie kodujecie czegoś i dzięki temu można podważyć gwarancję" - Kto ci takich bzdur naopowiadał? A może sam wymyślasz?
Podstawowa gwarancja to dwa lata - jeżeli przedłużysz to masz o tyle przedłużony we connect plus. Przynajmniej tak jest u mnie. W myvolkswagen widzę, że do końca przedłużonej gwarancji we connect plus jest aktywny.
Faktem jest, że każde podłączenie pod OBD jest rejestrowane przez VW. Nie sam tego nie wymyślam. Wiem, co widzę w pracy.
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: baxior »

Może się mylę, ale piszecie chyba jakieś dyrdymały o we connect plus. Plus jest aktywny tylko przez rok od zakupu. Potem macie tylko we connect z ograniczeniami takimi jak np. nieaktywna funkcja klakson i światła. Żeby mieć pełny we connect plus trzeba po roku dokonać opłaty na kolejny rok. Polecam też darmowe we connect go.
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
Sebas
Posty: 76
Rejestracja: 26 gru 2022, 11:51

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Sebas »

Braders pisze: 11 lut 2023, 15:38
pifster pisze: 11 lut 2023, 9:13 "We Connect Plus jest aktywny tak długo jak macie wykupioną gwarancję. Pewnie dzięki niemu VW widzi czy sami nie kodujecie czegoś i dzięki temu można podważyć gwarancję" - Kto ci takich bzdur naopowiadał? A może sam wymyślasz?
Podstawowa gwarancja to dwa lata - jeżeli przedłużysz to masz o tyle przedłużony we connect plus. Przynajmniej tak jest u mnie. W myvolkswagen widzę, że do końca przedłużonej gwarancji we connect plus jest aktywny.
Faktem jest, że każde podłączenie pod OBD jest rejestrowane przez VW. Nie sam tego nie wymyślam. Wiem, co widzę w pracy.
Kolego skąd Ty bierzesz te rewelacje? Naprawdę twierdzisz, że każde podłączenie komputera do samochodu jest od razu rejestrowane i informacja wysyłana do VW? Mam nadzieję, że mijasz się z prawdą tak samo jak z tym we Connect Plus, o którym sam VW na stronie pisze, że jest bezpłatny przez okres 3 lat dla nowych pojazdów. Nie ma to nic wspólnego z gwarancją.
https://www.volkswagen.pl/pl/connected- ... lsrc=aw.ds
andy1951
Posty: 215
Rejestracja: 07 cze 2022, 20:51

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: andy1951 »

Ziomekatomek pisze: 11 lut 2023, 15:29
Radio pisze: 11 lut 2023, 15:21
Daro2 pisze: 11 lut 2023, 10:12 No właśnie, co to jest wykupioną gwarancja? To już nie ma na t-roc gwarancji? Trzeba zapłacić za gwarancję?
Podstawową gwarancję wszyscy mają, lecz można wykupić dodatkowe pakiety serwisowe i pewnie z tą opcją niektórzy mylą okres gwarancji.
Nie wiem jak teraz, ale kiedyś można było dokupić przedłużenie gwarancji, które nie miało nic wspólnego z pakietami serwisowymi. Dodatkowo było coś takiego jak gwarancja mobilności jak serwisujesz w ASO po upływie okresu gwarancji.

Więc albo się mocno pozmieniało, albo tobie się pomieszało.
Można wykupić gwarancję do 5 lat w zależności od przebiegu rocznego km
Braders
Posty: 146
Rejestracja: 22 cze 2022, 18:03

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Braders »

To mnie zaskoczyłeś. W ofercie z 2022 r. na samochód mam wpisane we connect plus na rok, a gwarancję przedłużyłem na 3. Stąd się to ładnie matchuje. Aż sprawdziłem w papierach. Być może przez czas od oferty do produkcji coś się zmieniło Natomiast każdy skan OBD od dawna jest odnotowany u każdego producenta. Są marki gdzie właściciel od ręki ma telefon czy jest świadom i czy auto nie zmienia właściciela. Czas się przyzwyczaić, że już nie jesteśmy właścicielami aut tylko nam się wydaje. To już są software defined cars, a za to defined odpowiada producent. Nie wiem gdzie t-roc ma SIM ale pewnie po gwarancji go wydłubę.

Edit. Nie wydłubę bo nie przejdzie przeglądu z czerwonym e-call ...
ODPOWIEDZ