Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
AFHG
Posty: 19
Rejestracja: 06 mar 2022, 10:47

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: AFHG »

OK. Jest ktoś na forum, kto odebrał właśnie nowego LIFTA??? Ile czasu ? Kiedy zamawiany?
rob
Posty: 180
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: rob »

AFHG pisze: 22 mar 2022, 12:24
rob pisze: 21 mar 2022, 21:45 Ceny poszybowały. A fotele wyglądają na ten sam syf, co przedliftowe.
Czemu te fotele do "syf"? Materiały , wygoda , co z nimi???
Są niewygodne, dużo gorsze od tych z Golfa, nawet w podstawowej wersji.
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: morfeusz747 »

rob pisze: 22 mar 2022, 21:02 Są niewygodne, dużo gorsze od tych z Golfa, nawet w podstawowej wersji.
Podpisuje się pod tym. Mam 191cm wzrostu i jest poprostu niewygodnie i za płytko, a siedzisko za krótkie. Trasa dłuższa niż 1godz powoduje u mnie dyskomfort.
JacekW1234
Posty: 13
Rejestracja: 03 mar 2022, 10:02

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: JacekW1234 »

morfeusz747 pisze: 23 mar 2022, 11:56
rob pisze: 22 mar 2022, 21:02 Są niewygodne, dużo gorsze od tych z Golfa, nawet w podstawowej wersji.
Podpisuje się pod tym. Mam 191cm wzrostu i jest poprostu niewygodnie i za płytko, a siedzisko za krótkie. Trasa dłuższa niż 1godz powoduje u mnie dyskomfort.
Trochę mnie to dziwi, ja Trock-a jeszcze swojego nie mam, ale zamówiłem w lutym. Przed zamówieniem jeździłem nim na jeździe próbnej ok. 1h i nie czułem dyskomfortu, wręcz przeciwnie. Może wynika to z tego, że się przesiadłem z jeszcze nie wygodniejszego auta :)
AFHG
Posty: 19
Rejestracja: 06 mar 2022, 10:47

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: AFHG »

JacekW1234 pisze: 23 mar 2022, 12:45
morfeusz747 pisze: 23 mar 2022, 11:56
rob pisze: 22 mar 2022, 21:02 Są niewygodne, dużo gorsze od tych z Golfa, nawet w podstawowej wersji.
Podpisuje się pod tym. Mam 191cm wzrostu i jest poprostu niewygodnie i za płytko, a siedzisko za krótkie. Trasa dłuższa niż 1godz powoduje u mnie dyskomfort.
Trochę mnie to dziwi, ja Trock-a jeszcze swojego nie mam, ale zamówiłem w lutym. Przed zamówieniem jeździłem nim na jeździe próbnej ok. 1h i nie czułem dyskomfortu, wręcz przeciwnie. Może wynika to z tego, że się przesiadłem z jeszcze nie wygodniejszego auta :)
Z mojego doświadczenia: bardzo duże znaczenie ma kąt siedziska. Jeśli siedzisko jest zbyt poziome występuje wrażenie zbyt krótkiego siedziska. Siedzi się jak na taborecie w przedszkolu - uda nie mają podparcia. Dlatego też osoby wyższe mogą czuć się źle w danym samochodzie a osoby niższe lepiej. Pozostaje jeszcze ustawienie wysokości. Razem z obniżaniem siedzenia, siedzisko zwiększa kąt i jest coraz mniej poziome. Takie z kolei ustawienie wysokości może dawać wrażenie siedzenia na asfalcie co szczególnie w T-roc'u nie może pasować - nie jest to niski kompakt.
JacekW1234 - potwierdzasz moją teorię ? :) Pytanie jeszcze - jaką wersją jeździłeś - pewnie Style ?
JacekW1234
Posty: 13
Rejestracja: 03 mar 2022, 10:02

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: JacekW1234 »

Powiem szczerze nie przywiązywałem uwagi do ustawień siedziska, po prostu czułem się komfortowo i wygodnie. Przesiadam się ze starego dość niskiego auta, którym robię po 60 km dziennie, może stąd moje poczucie komfortu.
marcin9805
Posty: 4
Rejestracja: 24 mar 2022, 10:16

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: marcin9805 »

Mój T-Roc zamówiony w połowie stycznia. Niestety po telefonach do dealera nie wyświetla się żadna informacja i trochę się martwię. Niektórzy tutaj zamawiali o wiele później, a już oczekują terminów. Z drugiej strony dealer powiedział, że osoba, która zamówiła miesiąc wcześniej ma datę odbioru ustaloną na koniec kwietnia (mi na początku mówili, że można się go spodziewać sierpień/wrzesień :O ). Widzę, że dealerzy jednak podają ekstremalnie różne informacje... Trzeba czekać, ale ciekawość cały czas męczy pytaniami - jak długo?! :D
JacekW1234
Posty: 13
Rejestracja: 03 mar 2022, 10:02

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: JacekW1234 »

marcin9805 pisze: 24 mar 2022, 10:18 Mój T-Roc zamówiony w połowie stycznia. Niestety po telefonach do dealera nie wyświetla się żadna informacja i trochę się martwię. Niektórzy tutaj zamawiali o wiele później, a już oczekują terminów. Z drugiej strony dealer powiedział, że osoba, która zamówiła miesiąc wcześniej ma datę odbioru ustaloną na koniec kwietnia (mi na początku mówili, że można się go spodziewać sierpień/wrzesień :O ). Widzę, że dealerzy jednak podają ekstremalnie różne informacje... Trzeba czekać, ale ciekawość cały czas męczy pytaniami - jak długo?! :D
Trochę dziwnie, że nie wyświetla się żaden termin. U mnie po 3 tygodniach dealer przekazał mi termin produkcji. Zamawiałem w połowie lutego, 18 tydzień 2022 produkcja, więc tak jak prognozowano.
AFHG
Posty: 19
Rejestracja: 06 mar 2022, 10:47

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: AFHG »

JacekW1234 pisze: 24 mar 2022, 12:26
marcin9805 pisze: 24 mar 2022, 10:18 Mój T-Roc zamówiony w połowie stycznia. Niestety po telefonach do dealera nie wyświetla się żadna informacja i trochę się martwię. Niektórzy tutaj zamawiali o wiele później, a już oczekują terminów. Z drugiej strony dealer powiedział, że osoba, która zamówiła miesiąc wcześniej ma datę odbioru ustaloną na koniec kwietnia (mi na początku mówili, że można się go spodziewać sierpień/wrzesień :O ). Widzę, że dealerzy jednak podają ekstremalnie różne informacje... Trzeba czekać, ale ciekawość cały czas męczy pytaniami - jak długo?! :D
Trochę dziwnie, że nie wyświetla się żaden termin. U mnie po 3 tygodniach dealer przekazał mi termin produkcji. Zamawiałem w połowie lutego, 18 tydzień 2022 produkcja, więc tak jak prognozowano.
Ja zamawiałem w drugiej połowie lutego i nie mam też potwierdzonej daty przez fabrykę. Dealer natomiast powiedział mi, że będzie produkcja w 18 tygodniu.
Podejrzewam, że dealerzy bazują w tej chwili na ogólnych widełkach czasowych podanych przez VW. Zgaduje, że będzie wiadomo jak już będzie wyprodukowany (tzn. nie brakło żadnych "półprzewodników" i stoi w fabryce - kompletny). Nastawiam się na spokojne czekanie aż do momentu jak dotrze na salon...
Dzisiaj też dowiedziałem, się że w fabrykach w Niemczech mają znowu problemy (chyba z Golfem), natomiast Hiszpania i spółka (tam gdzieś produkują T-Roca) na razie produkuje. To "na razie" nieco mnie zmartwiło... Nie ma co więc nastawiać się i za bardzo myśleć o tym ... przyjdzie to przyjdzie. Podsumowując z informacją, że VW myśli o kasacji upustów i znowu samochody pójdą do góry to w sumie najważniejsza w tym jest "gwarancja ceny". Obecnie to chyba najlepiej jest upolować jakiś egzemplarz zamówiony na salon. Dzisiaj widziałem kilka sztuk, świeżo rozładowanych.... niestety samochód od ręki dostępny nie jest tani :( Nie było, żadnej specyfikacji, która by mi pasowała i musiałbym (rezygnując z mojego zamówienia) dołożyć kilkanaście tys zł.... Poczekam!
Wachacz
Posty: 512
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Wachacz »

Jak czytam wasze posty ja szczęśliwy błyskawiczny posiadacz fajnego autka T-roc 1,5 tsi to naprawdę wam współczuję jestem "dziecko szczęścia"auta zacząłem szukać w kwietniu 2021r tak szczęśliwie trafiłem że auto wyjeżdża z fabryki w Palmeli-Autoeropa w Portugali zaliczka 5 tys.auto zaklepane niecały miesiąc do odbioru odebrane 19.05.21r.piękne białe takie chciałem z upustem dla grup zawodowych 20 tys/zł !!!.Autko spisuje się super zero problemów obecnie nalatane ok.12 tys/km naprawdę fajnie się jeżdzi i tyle mojej błyskawicznej przygody z zakupem T-roca,trzymam za was kciuki idą wakacje auto bardzo się przyda.pozdrawiam.
ODPOWIEDZ