Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Ala
Posty: 9
Rejestracja: 08 maja 2023, 17:47

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Ala »

Mój dealer to Plichta SŁUPSK
Pepe29
Posty: 12
Rejestracja: 08 maja 2023, 21:45

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Pepe29 »

[/quote]
Dzięki za info, ja właśnie czekam na swojego T-roca. W zeszłym tygodniu był w produkcji, ale nic nie mogę się dowiedzieć bo pracownik dealera jest na urlopie, a tylko on wie co się dzieje z autem. Więc czekam. Jak czytałem wcześniejsze posty to tak wychodzi, że ok 4-5 tyg. czeka się na transport, ale też widziałem, że niektórzy czekają bardzoooo długoooo... Jestem ciekawy do której szufladki z czekaniem ja trafię.
[/quote]

Kiedy i gdzie zamawiałeś? Jakie wyposażenie? Ja zamówiłem 17 marca i nie mam jeszcze nawet daty produkcji.
Vw T-roc FL Style 1.5 TSI DSG Wyposażenie ( Pakiet Comfort, kamera, System Easy Open & Close z alarmem, IQ drive, nawigacja Discover pro). Zamówiony 17.03.2023
JJCC
Posty: 74
Rejestracja: 02 kwie 2023, 11:16

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: JJCC »

Pepe29 pisze: 06 cze 2023, 17:29
Dzięki za info, ja właśnie czekam na swojego T-roca. W zeszłym tygodniu był w produkcji, ale nic nie mogę się dowiedzieć bo pracownik dealera jest na urlopie, a tylko on wie co się dzieje z autem. Więc czekam. Jak czytałem wcześniejsze posty to tak wychodzi, że ok 4-5 tyg. czeka się na transport, ale też widziałem, że niektórzy czekają bardzoooo długoooo... Jestem ciekawy do której szufladki z czekaniem ja trafię.
[/quote]

Kiedy i gdzie zamawiałeś? Jakie wyposażenie? Ja zamówiłem 17 marca i nie mam jeszcze nawet daty produkcji.
[/quote]

Zamawiałem 8 marca w CityMotors w Gdańsku i 22 tydzień produkcji. Dziwne, że jeszcze nie dostałeś tygodnia produkcji. Dzwoń do dealera.

Style 1.5 TSI DSG
Wyposażenie: Szary "Indium" metalik Czarny, felgi Portimao 18", Pakiet Comfort, Pakiet Style, Pakiet Tech, IQ. LIGHT Reflektory LED Matrix, Panoramiczny dach szklany, Szyba tylna oraz boczne, przyciemniane, Kierownica multifunkcyjna, obszyta skórą z funkcją Tiptronic, podgrzewana, Pakiet Zimowy, Pakiet IQ." Drive Travel Assist Medium, Kamera cofania, Keyless Access, System Easy Open & Close z alarmem, Instalacja telefoniczna Komfort z funkcją indukcyjnego ładowania telefonu, Koło zapasowe, dojazdowe
JACK
Pepe29
Posty: 12
Rejestracja: 08 maja 2023, 21:45

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Pepe29 »

U mnie niestety dalej nic nie wiadomo. To co widać po wpisach na forum to produkcja samochodów to jakaś loteria. Nikt nie wie czemu część aut jest produkowana dosyć szybko a niektórzy czekają bardzo długo. Nie wiem czemu firma VW nie informuje czy jakieś wyposażenie blokuje produkcję. Czasami można by było z czegoś zrezygnować. W konfiguracji samochodu Cupra są informacje co może opóźnić produkcję. Najgorsze jest to, że nie wiadomo czy trzeba będzie czekać 4 miesiące czy 8 albo dłużej. Firma VW nie dba o klienta. Moim zdaniem rzetelne informacje nie powodowałyby niepotrzebnych emocji.
Vw T-roc FL Style 1.5 TSI DSG Wyposażenie ( Pakiet Comfort, kamera, System Easy Open & Close z alarmem, IQ drive, nawigacja Discover pro). Zamówiony 17.03.2023
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: morfeusz747 »

Tak dla formalności auto, które jedzie do Polski ma już Vin? Czy nie powinien on już być dostępny w myvw?
Indi
Posty: 57
Rejestracja: 11 sie 2022, 21:05

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Indi »

morfeusz747 pisze: 12 cze 2023, 20:46 Tak dla formalności auto, które jedzie do Polski ma już Vin? Czy nie powinien on już być dostępny w myvw?
VIN nadawany jest w czasie produkcji.

Ja w myVolk....... po wyprodukowaniu auta nie miałem widocznego VINu. VIN otrzymałem od dealera z informacją o wyprodukowaniu auta i wtedy samodzielnie dodałem go do my Volk......
T-Roc Style 1.5 DSG Ascot Gray+Czarny, Pakiet Komfort, System Easy Open & Close z alarmem, Szyby przyciemniane, Kierownica podgrzewana, Kamera Cofania, Travel Assist High. Zamówiony 27.06.2022r., produkcja 19tydz.2023 r., odebrany 23.06.2023 r.
andy1951
Posty: 215
Rejestracja: 07 cze 2022, 20:51

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: andy1951 »

Nr VIN otrzymałem o dilera pod koniec wrzesnia 2022 w momencie wyprodukowania samochodu a odebrałem 16 stycznia 2023 roku
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: VDR »

morfeusz747 pisze: 12 cze 2023, 20:46 Tak dla formalności auto, które jedzie do Polski ma już Vin? Czy nie powinien on już być dostępny w myvw?
Nic Ci sie w my volkswagen samo nie pojawi ;) Mialem dodane auto po nr importera i w pewnym momencie wszystkie dane zniknely. VIN sie nie pojawil.
Pojawil sie za to u dealera, dodalem kolejne auto tym razem po VIN. Jak jedzie do Polski to znaczy ze VIN juz dawno ma nadany. Kontakt z dealerem i zapewne VIN dostaniesz.
JJCC
Posty: 74
Rejestracja: 02 kwie 2023, 11:16

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: JJCC »

Czy ktoś wie jakimi statkami transportują T-rocki do Emden? Czy tylko Patarą i Paraną? Czy są jeszcze jakieś inne?
JACK
Łukasz89
Posty: 4
Rejestracja: 16 maja 2023, 13:15

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Łukasz89 »

Mój przypłynął do Emden SIEM ARISTOTLE z portu Leixoes. Raczej nie jest to standardowa droga. Od czasu pojawienia się informacji "w transporcie" do pojawienia się auta na placu importera minęło prawie 8 tygodni.
ODPOWIEDZ