Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: VDR »

Chyba bym osobiście do importera napisał i do Wolfsburga, żeby wyjaśnić temat. Bo to straszna żenada, że towar przychodzi niezgodny z zamówieniem.
Ja rozumiem, że błędy się zdarzają albo np. brak części i wydłużyłoby to czas oczekiwania - ale wypadało by wpierw zapytać kupującego - czy mu wszystko jedno, czy jednak zależy mu na danym elemencie i będzie czekał. Tym bardziej w tak prostym temacie jak felgi. Wizerunkowo powinni Ci pozwolić wyjechać na tym co przyszło i komplet felg które zamawiałeś dosłać w ramach rekompensaty.
Niestety sytuacja na rynku powoduje, ze stoją na wygranej pozycji. W umowie jest zapewne informacja, o tym że wpłacasz zaliczkę a nie zadatek. Dealer po prostu odda zaliczkę i sprzeda bardzo szybko auto, tym bardziej jeśli jest fajnie doposażone. Kar za wywiązanie się z umowy brak. To po co będzie się starał i walczył o to by fabryka wysłała to co zamówiłeś :/

Mail w języku polskim i niemieckim na parę adresów w PL i DE i czekałbym na to co się wydarzy. A jak to nie pomoże - to mail z opisem sytuacji do wszystkich serwisów internetowych i redakcji czasopism zajmujących się moto jakie bym znalazł z prośbą o zainteresowanie się tematem.
maciej.plock
Posty: 110
Rejestracja: 29 gru 2022, 14:00

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: maciej.plock »

VDR pisze: 25 mar 2023, 9:14 Chyba bym osobiście do importera napisał i do Wolfsburga, żeby wyjaśnić temat. Bo to straszna żenada, że towar przychodzi niezgodny z zamówieniem.
Ja rozumiem, że błędy się zdarzają albo np. brak części i wydłużyłoby to czas oczekiwania - ale wypadało by wpierw zapytać kupującego - czy mu wszystko jedno, czy jednak zależy mu na danym elemencie i będzie czekał. Tym bardziej w tak prostym temacie jak felgi. Wizerunkowo powinni Ci pozwolić wyjechać na tym co przyszło i komplet felg które zamawiałeś dosłać w ramach rekompensaty.
Niestety sytuacja na rynku powoduje, ze stoją na wygranej pozycji. W umowie jest zapewne informacja, o tym że wpłacasz zaliczkę a nie zadatek. Dealer po prostu odda zaliczkę i sprzeda bardzo szybko auto, tym bardziej jeśli jest fajnie doposażone. Kar za wywiązanie się z umowy brak. To po co będzie się starał i walczył o to by fabryka wysłała to co zamówiłeś :/

Mail w języku polskim i niemieckim na parę adresów w PL i DE i czekałbym na to co się wydarzy. A jak to nie pomoże - to mail z opisem sytuacji do wszystkich serwisów internetowych i redakcji czasopism zajmujących się moto jakie bym znalazł z prośbą o zainteresowanie się tematem.
Szczerze to mam ich głęboko w dupie i szkoda mi czasu na przepychanki.
Moim zdaniem nic nie zrobili żeby wyjaśnić temat tylko przeciągnęli w czasie bo dla nich lepiej gdybym nie kupił bo sprzedadzą drożej. Ja mam za 131900 a w konfiguratorze jest za 151 taki sam.
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: pshemus »

Z fotelami to proponuję sprawdzić czy w kolejnym roku modelowym nie zniknęła taka opcja - tak jak w MY23 zniknęło pre-crash assist a cena została ta sama. A na felgach to bym jeździł i ich ścigał, jeśli nie o wymianę to o jakąś inna rekompensatę i niech się sprawa toczy swoim życiem.

Dowiedzieć się o cokolwiek z produkcji niestety nie ma jak - proponowałem dealerowi że jeśli powodem opóźnień mojego są czuniki martwego pola, to jestem skłonny z nich zrezygnować, ale "niedasie". Wiem że oni produkują miliony aut, ale skoro każde jest szyte na miarę, to nie powinno stanowić najmniejszego problemu wyciągnięcie takiej informacji z bazy danych - więc po prostu z jakiegoś powodu ktoś nie chce.
maciej.plock
Posty: 110
Rejestracja: 29 gru 2022, 14:00

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: maciej.plock »

Napisze do importera i vw ag w Niemczech ale czy to coś da…
Daro2
Posty: 191
Rejestracja: 06 cze 2022, 20:03
Lokalizacja: Podbeskidzie DE

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Daro2 »

Ja teraz to się boje odbierać bo już zapomniałem co dokładnie zamówiłem🤔 chyba w trakcie odbioru poproszę dilera żeby mi wydrukował całe moje zamówienie i konfigurację😁
T-Roc R-Line 1.5 DSG Kolor: Ascot Gray, Kamera Cofania, Elektryczna klapa, Pakiet Black Style, IQ. LIGHT Reflektory LED Matrix, System Easy Open & Close z alarmem, Pakiet Komfort, Digital Cockpit Pro,
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: VDR »

maciej.plock pisze: 25 mar 2023, 14:54 Napisze do importera i vw ag w Niemczech ale czy to coś da…
Da czy nie da to warto powalczyć o swoje. Czym innym jest długa realizacja zamówienia, czym innym jest zrobić zamówienie nie takie jak trzeba.
To tak jakbyś zamówił czarnego a przyjechałby czerwony. No chyba, że wracamy do PRLu - idziesz po TV a wracasz z pralką bo akurat była ;) Tym bardziej, że z felgami to prosta sprawa do naprawienia i nie chce mi się wierzyć, że nie mogą tego odkręcić. Śmierdzi jakimś szwindlem ;)

Swoja droga - to w my volksvagen pojawia się informacja o planowanej dacie trafienia na tasme ? Poki co w polskim mam info o kolorze, a w niemieckim dodatkowo wyposazenie ale zadnych dat, choc planowana date produkcji znam od dealera. Czekać na to aż się pokaże VIN, czy wcześniej coś się tam powinno pojawić ?
I®EK
Posty: 9
Rejestracja: 20 mar 2023, 20:03

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: I®EK »

Jak pojawi się VIN to znaczy że już wyprodukowany. A dat żadnych nie zobaczysz, dealer ma jakiś podgląd na status pojazdu, czyli gdzie jest...ale i to mało precyzyjne.
A szkoda, że nie wrzucają tego na stronie. Mi nie chce się dzwonić i pytać gdzie jest mój TR.
emzajk
Posty: 1
Rejestracja: 07 mar 2023, 21:39
Lokalizacja: Krk

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: emzajk »

1.5 TSI w manualu z R-line, Digital Cockpit Pro, Ready2Discover z usługą Streaming&Internet, System dźwięku beats, Pakiet Blac Style, fotele ergoActive z podgrzewaniem, IQ. LIGHT Reflektory LED Matrix, panoramiczny dach, Pakiet IQ Drive Travel Assist Medium, Czarne felgi, lakier czarny plus Lapiz

Jak został wyprodukowany na myVolksvagen znikło wyposażenie, VIN dostałem od dealera, produkcja była w 9 tygodniu, cały transport trwał 3 tygodnie

Zamówiony 27.12 już w salonie do odbioru do końca tygodnia
I®EK
Posty: 9
Rejestracja: 20 mar 2023, 20:03

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: I®EK »

No to chyba i na mnie nadszedł czas. Wczoraj dealer zadzwonił że za kilka dni będzie miał auto i trzeba płacić 🙃
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: VDR »

Ktoś tutaj pisał, że mu zniknęły wszystkie dane z garażu. Mam podobny przypadek. Po 3-4 tygodniach od zamówienia udało mi się w końcu dodać (po nr importera) auto "do garażu". Na polskiej stronie wyświetlał się model auta, wybrany kolor lakieru, rok. Na niemieckiej dodatkowo można było wyświetlić wyposażenie.
Wczoraj się zalogowałem i.... wszystko zniknęło. Na polskiej stronie jest tylko VIN: nieznany, na niemieckiej dodatkowo pusty Model:
Lista wyposażenia też niedostępna.

Jak próbuję dodać po nr importera na polskiej stronie to krzyczy, że takie auto jest już zarejestrowane:
"Dla tego numeru zamówienia lub numeru identyfikacyjnego samochodu (VIN) został już dodany pojazd"
Produkcja niby 15 tydzień tego roku.
ODPOWIEDZ