Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Braders
Posty: 146
Rejestracja: 22 cze 2022, 18:03

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Braders »

Nie jest tak.
andy1951
Posty: 215
Rejestracja: 07 cze 2022, 20:51

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: andy1951 »

W moim przypadku tak to wygląda jeśli jest inaczej to proszę napisać jak
Braders
Posty: 146
Rejestracja: 22 cze 2022, 18:03

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Braders »

Wyprodukowany bez faktury pojawia się w myvolkswagen ale jest przed kontrolą jakości i uzupełnieniem braków. Kolejny status dopiero to transport. Wg. mojego dealera oczywiście.
andy1951
Posty: 215
Rejestracja: 07 cze 2022, 20:51

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: andy1951 »

Na uzupełnienie braków czekał od 37 tygodnia od momentu zejścia z taśmy
Braders
Posty: 146
Rejestracja: 22 cze 2022, 18:03

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Braders »

Wg mojego dealera mój czekał 2 miesiące na zakończenie montażu nadwozia. Potem pojawił się znów w myvolkswagen i teraz ma status wyprodukowany bez faktury. Czyli czeka na minimalne braki, flash softu, kontrolę jakości etc.
Anjuna
Posty: 43
Rejestracja: 19 gru 2021, 22:35
Lokalizacja: Katowice

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Anjuna »

Przy dopełnianiu formalności przed odbiorem podpytałem, kiedy nadchodzi najbliższa podwyżka i ile będzie wynosić.

Od 1 stycznia 2023... 12%. Dwanaście procent :shock: W moim przypadku, wyszłoby 20k więcej katalogowo. Wow.
Ziomekatomek
Posty: 243
Rejestracja: 22 sie 2021, 12:57

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Ziomekatomek »

Braders pisze: 07 gru 2022, 0:16 Wg mojego dealera mój czekał 2 miesiące na zakończenie montażu nadwozia. Potem pojawił się znów w myvolkswagen i teraz ma status wyprodukowany bez faktury. Czyli czeka na minimalne braki, flash softu, kontrolę jakości etc.
W tamtym roku uzupełnianie tych "minimalnych" braków w przypadku statusu wyprodukowany bez faktury trwało ze 4 miesiące :twisted:
Braders
Posty: 146
Rejestracja: 22 cze 2022, 18:03

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Braders »

Przy tym statusie samochód wraca potem na kilka dni na produkcję i dopiero idzie do transportu. Tak, że widok w myvolkswagen o niczym nie świadczy. W 12% trochę nie wierzę. Kto wtedy kupi nowy samochód? Chyba, że celem jest gospodarka w obiegu zamkniętym i samochody pójdą w większości na wynajem i leasing.
andy1951
Posty: 215
Rejestracja: 07 cze 2022, 20:51

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: andy1951 »

Miałem okazję zwiedzić zakłady VW i opis powyższy nie ma się jak do produkcji samochód produkuje się raptem parę godzin nigdy nie wraca na taśmę powtórnie .
Jeżeli samochód jest wyposażony we wszystkie podzespoły jakie zamówił klient auto opuszcza taśmę idzie na parking i czeka na wysyłkę
andy1951
Posty: 215
Rejestracja: 07 cze 2022, 20:51

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: andy1951 »

Tak dla informacji produkcja 1 samochodu trwa około 24 godzin wszystkich części tłoczenie blach budowa silnika lakierowanie składanie na taśmie ķontrola i wyjazd jak ktoś pisze ze samochód wraca na parę dni na taśmę to mnie śmiech ogarnia .
ODPOWIEDZ