Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: The Rock »

Ekstra opis :)
ajgor_april pisze: 28 maja 2018, 22:47 - bagażnik duży jak na tą klasę - zmieściły się 4 opony 17 bez składania tylnych siedzeń
:shock:
A tu to to mnie zaskoczyłeś - nie spodziewałbym się, że 4 gumy wejdą. :D
ajgor_april
Posty: 5
Rejestracja: 25 kwie 2018, 21:10

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: ajgor_april »

ja też byłem zaskoczony : )
mavis
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2018, 18:21

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: mavis »

ajgor_april pisze: 28 maja 2018, 22:47 aktywny tempomat rulez + line assist, mogłem sobie A4 bez trzymania kierownicy jechać i bez użycia hamulca i gazu - na prawdę działa !!!!
Cześć Wszystkim

A jak się sprawuje ten tempomat w sytuacji kiedy lewym pasem jedzie zawalidroga? Czy troc podjeżdża na tyle blisko, że koleś wie, że powinien zjechać, czy trzyma się tak daleko, że zawalidroga myśli, że jedzie się z tą samą prędkością? Czy można regulować odległość od poprzedzającego samochodu?
Heinz
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2018, 15:34

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Heinz »

ajgor_april pisze: 25 kwie 2018, 21:15Dzisiaj dostałem informacje, że mój t-roc trafił do produkcji (zamówiłem w drugiej połowie lutego). Koniec produkcji na 30.04 ale transport do Poznania planowany na 28 maja ?
My zamawialiśmy chyba na początku lutego i odbiór był w pierwszych dniach maja czyli realnie jakieś 3 miesiące.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: paulr »

mavis pisze: 30 maja 2018, 8:56
ajgor_april pisze: 28 maja 2018, 22:47 aktywny tempomat rulez + line assist, mogłem sobie A4 bez trzymania kierownicy jechać i bez użycia hamulca i gazu - na prawdę działa !!!!
Cześć Wszystkim

A jak się sprawuje ten tempomat w sytuacji kiedy lewym pasem jedzie zawalidroga? Czy troc podjeżdża na tyle blisko, że koleś wie, że powinien zjechać, czy trzyma się tak daleko, że zawalidroga myśli, że jedzie się z tą samą prędkością? Czy można regulować odległość od poprzedzającego samochodu?
można regulować odległość w 5 poziomach, ale trochę to średnio działa:) przy dużym ruchu trochę nawet fatalnie, auto hamuje przyspiesza itp, jednym słowem trochę się traci, jak ktoś wjedzie w miejsce między samochodami on hamuje, by zrobić znowu taka lukę, przy czym nawet jak ten przyspieszy to t-roc dopiero jak odjedzie na zaprogramowana odległość.
A co do jazdy bez trzymanki to faktycznie działa, przez klika sekund, później poprosi o przejęcie kontroli nad samochodem...
majamaja
Posty: 19
Rejestracja: 08 cze 2018, 8:34

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: majamaja »

Zamawiałam na koniec kwietnia, na produkcję miał trafić 23. tydzień (czyli teraz), odbiór na przełomie lipca/sierpnia.

Termin produkcji dealer potwierdzał mi regularnie, po czym w tym tygodniu poinformował mnie, że fabryka zmieniła termin na 37 tydzień (wrzesień)... :evil:

Jeszcze to wyjaśniają i próbują coś z tym zrobić, dam znać jak się sprawa rozwinie ale chwilowo jestem bardzo smutna :( Już odliczałam tygodnie do odbioru, a tu taka sytuacja.
btr
Posty: 68
Rejestracja: 26 lut 2018, 17:59

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: btr »

majamaja pisze: 08 cze 2018, 8:45Termin produkcji dealer potwierdzał mi regularnie, po czym w tym tygodniu poinformował mnie, że fabryka zmieniła termin na 37 tydzień (wrzesień)... :evil:
Silnik TSI?
Niestety są restrykcje w zamówieniach, bo wchodzą filtry cząstek stałych do silników TSI i taśma będzie musiała na pewien czas stanąć. Dlatego opóźnienia.
Możliwe, że dealer próbował Cię wcisnąć na jakieś wolne miejsce, ale ostatecznie nie wyszło.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: paulr »

Dlatego ja jak kupuje to staram sie poszukac to co juz jest. Obecne auto z tym co chcialem ma tylko srebrne relingi ktorych bym nie brał jak bym konfigurował;-) a do odbioru było nawet tego samego dnia. ;-)
majamaja
Posty: 19
Rejestracja: 08 cze 2018, 8:34

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: majamaja »

btr pisze: 08 cze 2018, 10:18
majamaja pisze: 08 cze 2018, 8:45Termin produkcji dealer potwierdzał mi regularnie, po czym w tym tygodniu poinformował mnie, że fabryka zmieniła termin na 37 tydzień (wrzesień)... :evil:
Silnik TSI?
Niestety są restrykcje w zamówieniach, bo wchodzą filtry cząstek stałych do silników TSI i taśma będzie musiała na pewien czas stanąć. Dlatego opóźnienia.
Możliwe, że dealer próbował Cię wcisnąć na jakieś wolne miejsce, ale ostatecznie nie wyszło.
Tak, 1.5 TSI.

Najlepsze jest to, że 2 tygodnie temu dzwoniłam do salonu i pytałam o te silniki (kolega mnie zaniepokoił - ma problem z zamówieniem Passata z tego powodu) i dostałam zapewnienie, że problem nie dotyczy tej jednostki. Nie zapytałam wtedy o filtr cząstek stałych bo dopiero dzisiaj dowiedziałam się, że coś takiego istnieje ;) Tak czy inaczej, jeszcze 2 tygodnie temu auto widniało w wewnętrznym systemie VW jako "do produkcji w 23 tygodniu". Przedwczoraj okazało się, że fabryka zmieniła tydzień i nie podała żadnego uzasadnienia (zwykle muszą podać jakiś kod, który oznacza powód zmiany, tutaj był kod "nieoznaczony").

Sama jestem ciekawa jak to będzie, dam Wam znać jak się sprawa skończy. Na szczęście mam czym jeździć, po prostu fajnie by było móc niedługo wsiąść w coś nowego :)
pawel
Posty: 26
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:51

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: pawel »

majamaja pisze: 08 cze 2018, 13:26 fajnie by było móc niedługo wsiąść w coś nowego :)
Dokładnie, zamawiasz samochód i czekaj sobie pół roku. :evil:
Ciekawe ile im klientów ucieka z tego powodu. Dla przykładu ja też byłem już zdecydowany na T-Roca, ale zaczęły się kombinacje z terminami więc machnąłem ręką i poszedłem po Mazdę CX-3, bo akurat była w konfiguracji jaka mi pasowała od ręki.
ODPOWIEDZ