Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Awatar użytkownika
Y@rek
Posty: 100
Rejestracja: 30 gru 2022, 21:20

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Y@rek »

Trochę "lżej" jest czekać na zamówione auto po zrobieniu aktualnej konfiguracji swojego modelu na stronie internetowej VW. Wygląda na to, że właśnie nastała 2. w tym roku podwyżka ceny :(
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: VDR »

jacoob pisze: 07 maja 2023, 10:46
VDR pisze: 06 maja 2023, 23:45
jacoob pisze: 06 maja 2023, 21:26 Pociąg z Emden dojechał dzisiaj do Poznania ;)
To kolejny, bo był transport też przed długim weekendem ;)
Podobno wczoraj dojechał transport, który wyjechał z Emden 26 kwietnia, chyba, że jakiś bałagan mają w systemie i wszystko u dealera pojawia się z opóźnieniem. Mój dojechał ok 23-24 kwietnia do Emden, a 27 kwietnia jak się dowiadywałem co z autem to auto było już podobno w transporcie do Poznania.
Trochę to dziwne bo 25.04 dostalem info ze auto juz pociagiem zmierza do Poznania, później był długi weekend,a w piątek 05.05 dostałem info ze jest już na placu u dealera ;) Nie mógł być w dwóch miejscach jednocześnie. Chyba, że wyjechały dwa pociągi ;) Pociąg średnio ponoć jedzie 3 dni z tego co znalazłem.
Robak92
Posty: 23
Rejestracja: 17 kwie 2023, 20:09

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Robak92 »

Dziś dostałem info, że planowany tydzień produkcji mojego auta przypada na przedostatni tydzień sierpnia. Wychodziłoby po 4 miesiącach... Jednocześnie dostałem info, że to tylko planowany termin, jeszcze nie zatwierdzony 🤷🏻‍♂️
VW T-Roc Style 1.5 TSI DSG (Pakiet Comfort, Pakiet Style, Black style, Easy open, ergoActive, IQ.LIGHT LED Matrix, Drive Travel Assist, kamera cofania, zapasowe koło). Zamówiony: 14.04.2023 produkcja: 09.11.2023 odebrany: 15.01.2024
Driver
Posty: 27
Rejestracja: 02 mar 2023, 11:24

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Driver »

Przed chwilą dostałem info, że samochód wyprodukowany ale ma status bez faktury, czyli na coś jeszcze czeka. Produkcja 17 tydzień. W piątek mam się odezwać, żeby sprawdzić czy status się zmienił. Dealer powiedział, że ewentualne braki to może być kwestia tygodnia do 3 tygodni. Po cichu liczę, żeby to był już koniec jakichkolwiek opóźnień i pomału do brzegu :)
Vw T-roc FL Style 1.5 TSI DSG, Indium Grey. Wyposażenie ( Pakiet Comfort, hak, kamera, elektryczna klapa, System Easy Open & Close z alarmem, side assist). Zamówiony 09.09.2022
pshemus
Posty: 262
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: pshemus »

Dorzucę jeszcze jedną przestrogę dla odbierających nowe auto - serio przejrzyjcie na spokojnie cały lakier, jak nie w salonie to w domu. Rodzina kupiła właśnie nowego Seata, znalazłem na wewnętrznych stronach drzwi dwa miękkie bąble lakieru. To jest jakaś żenada jak chodzi o jakość pokrycia w VAGu...
ZdWi
Posty: 15
Rejestracja: 11 kwie 2023, 21:21

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: ZdWi »

Driver pisze: 08 maja 2023, 15:40 Przed chwilą dostałem info, że samochód wyprodukowany ale ma status bez faktury, czyli na coś jeszcze czeka. Produkcja 17 tydzień. W piątek mam się odezwać, żeby sprawdzić czy status się zmienił. Dealer powiedział, że ewentualne braki to może być kwestia tygodnia do 3 tygodni. Po cichu liczę, żeby to był już koniec jakichkolwiek opóźnień i pomału do brzegu :)
U mnie to już blisko 3 miesiące od czasy kiedy auta ma status wyprodukowany bez faktury, także byłbym ostrożny ze stwierdzeniem, że to od tygodnia do 3.
Pepe29
Posty: 12
Rejestracja: 08 maja 2023, 21:45

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Pepe29 »

Robak92 pisze: 08 maja 2023, 15:19 Dziś dostałem info, że planowany tydzień produkcji mojego auta przypada na przedostatni tydzień sierpnia. Wychodziłoby po 4 miesiącach... Jednocześnie dostałem info, że to tylko planowany termin, jeszcze nie zatwierdzony 🤷🏻‍♂️

Chciałbym zapytać czy info dostałeś od dealera? Czy sprawdzałeś zamówienie na stronie myVolkswagen? Ja zamawiałem prawie miesiąc wcześniej i nie mam żadnych informacji. Trochę jest zamieszania z tymi terminami.
Vw T-roc FL Style 1.5 TSI DSG Wyposażenie ( Pakiet Comfort, kamera, System Easy Open & Close z alarmem, IQ drive, nawigacja Discover pro). Zamówiony 17.03.2023
Robak92
Posty: 23
Rejestracja: 17 kwie 2023, 20:09

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Robak92 »

Pepe29 pisze: 08 maja 2023, 22:06
Chciałbym zapytać czy info dostałeś od dealera? Czy sprawdzałeś zamówienie na stronie myVolkswagen? Ja zamawiałem prawie miesiąc wcześniej i nie mam żadnych informacji. Trochę jest zamieszania z tymi terminami.
Tak, od dealera. W sumie, to sam do niego zadzwoniłem. Na myVlkswn niestety od miesiąca brak jakichkolwiek info. Nawet gdy próbuję dodać po numerze zamówienia/importera cały czas komunikat, że coś poszło nie tak. Szczerze liczyłem, że w wakacje będę mógł jeździć już nowym autem, ale coraz bardziej przekonuje się, że jak będzie na Boże Narodzenie to będzie lux.
VW T-Roc Style 1.5 TSI DSG (Pakiet Comfort, Pakiet Style, Black style, Easy open, ergoActive, IQ.LIGHT LED Matrix, Drive Travel Assist, kamera cofania, zapasowe koło). Zamówiony: 14.04.2023 produkcja: 09.11.2023 odebrany: 15.01.2024
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: VDR »

Pepe29 pisze: 08 maja 2023, 22:06
Robak92 pisze: 08 maja 2023, 15:19 Dziś dostałem info, że planowany tydzień produkcji mojego auta przypada na przedostatni tydzień sierpnia. Wychodziłoby po 4 miesiącach... Jednocześnie dostałem info, że to tylko planowany termin, jeszcze nie zatwierdzony 🤷🏻‍♂️

Chciałbym zapytać czy info dostałeś od dealera? Czy sprawdzałeś zamówienie na stronie myVolkswagen? Ja zamawiałem prawie miesiąc wcześniej i nie mam żadnych informacji. Trochę jest zamieszania z tymi terminami.
Na stronie my volkswagen nic nie sprawdzisz jesli chodzi o status samochodu.
okomaroko
Posty: 27
Rejestracja: 12 kwie 2023, 11:01

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: okomaroko »

Robak92 pisze: 08 maja 2023, 23:13
Pepe29 pisze: 08 maja 2023, 22:06
Chciałbym zapytać czy info dostałeś od dealera? Czy sprawdzałeś zamówienie na stronie myVolkswagen? Ja zamawiałem prawie miesiąc wcześniej i nie mam żadnych informacji. Trochę jest zamieszania z tymi terminami.
Tak, od dealera. W sumie, to sam do niego zadzwoniłem. Na myVlkswn niestety od miesiąca brak jakichkolwiek info. Nawet gdy próbuję dodać po numerze zamówienia/importera cały czas komunikat, że coś poszło nie tak. Szczerze liczyłem, że w wakacje będę mógł jeździć już nowym autem, ale coraz bardziej przekonuje się, że jak będzie na Boże Narodzenie to będzie lux.
Skąd znasz numer zamówienia u importera? Dealer podał?
:arrow: T-ROC LIFT STYLE 1.5 DSG
ODPOWIEDZ