Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
maly_ZE
Posty: 29
Rejestracja: 28 gru 2021, 17:02

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: maly_ZE »

Wachacz pisze: 27 mar 2022, 23:46 ..piękne białe...
To zdecydowanie rzecz gustu, czy takie piękne...
Pozdrawiam
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Wachacz »

Oczywiście masz rację o gustach się nie dyskutuje.Jeżdżę 42 lata zdarłem wiele aut ale zawsze czarne,ciemne,prawda jest taka że nie każde auto białe fajnie wygląda,nie do każdego modelu auta biały kolor pasuje w/g mnie t rocowi bardzo ładnie w białym,teraz po woskowaniu "prześliczny " nawet postronni ludzie,sąsiedzi tak twierdzą.pozdrawiam.
AFHG
Posty: 19
Rejestracja: 06 mar 2022, 10:47

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: AFHG »

Wachacz pisze: 27 mar 2022, 23:46 Jak czytam wasze posty ja szczęśliwy błyskawiczny posiadacz fajnego autka T-roc 1,5 tsi to naprawdę wam współczuję jestem "dziecko szczęścia"auta zacząłem szukać w kwietniu 2021r tak szczęśliwie trafiłem że auto wyjeżdża z fabryki w Palmeli-Autoeropa w Portugali zaliczka 5 tys.auto zaklepane niecały miesiąc do odbioru odebrane 19.05.21r.piękne białe takie chciałem z upustem dla grup zawodowych 20 tys/zł !!!.Autko spisuje się super zero problemów obecnie nalatane ok.12 tys/km naprawdę fajnie się jeżdzi i tyle mojej błyskawicznej przygody z zakupem T-roca,trzymam za was kciuki idą wakacje auto bardzo się przyda.pozdrawiam.
Cześć "Szczęśliwy Posiadaczu" ;)
...mam kilka pytań:
-Na jazdach testowych hamulce były dość mierne (samochód 280km przebiegu) - jakie są Twoje doświadczenia? Jak oceniasz hamulce? Czy dotarły się i były bardziej skuteczne po np. 1000km??? Może masz jakieś porównanie do innych samochodów ?
-Jak wygląda wpływ bocznego wiatru na trasie (jeździłem kiedyś Touranem i na trasie nie było najlepiej)?
-Jak oceniasz siedzenia? Czy rzeczywiście siedziska za krótkie, za twarde etc?
art3k
Posty: 23
Rejestracja: 05 mar 2022, 8:42

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: art3k »

AFHG pisze: 28 mar 2022, 20:33 -Na jazdach testowych hamulce były dość mierne (samochód 280km przebiegu) - jakie są Twoje doświadczenia? Jak oceniasz hamulce? Czy dotarły się i były bardziej skuteczne po np. 1000km??? Może masz jakieś porównanie do innych samochodów ?
po 5 tys. nie zauważyłem żadnych problemów, jak się mocno depnie, to auto prawie staje dęba. dużo jeździłem również w górach, droga 100 zakrętów, góry sowie itp sudeckie trasy, jest bardzo dobrze. oczywiście zjazd wyłącznie na biegu a przyhamowanie jedynie przed zakrętem.
(na szczęście) hamowanie awaryjne mi się nie zdarzyło, i lepiej, żeby tak zostało.
a jeśli chodzi o mały przebieg, wiadomo, klocki i tarcze zawsze muszą się dotrzeć.
AFHG pisze: 28 mar 2022, 20:33 -Jak wygląda wpływ bocznego wiatru na trasie (jeździłem kiedyś Touranem i na trasie nie było najlepiej)?
dużo km zrobiłem w styczniu i lutym w czasie huraganowych wichur (trasy po 300-400 km we wszystkich kierunkach wiatru, tam i z powrotem). generalnie było lepiej niż dobrze, samochód stabilny, również przy wyprzedzaniu tira na autostradzie czy wyjeździe zza ekranu. bardzo dobrze trzyma się na pasie, jest niższy od tourana a niemal tak samo szeroki, ma szerokie opony, mimo, że lżejszy, taka sylwetka całkiem nieźle się sprawdza. ale być może również trochę pomogła automatyka Lane Assist. no i nie przekraczałem 130-140...
AFHG pisze: 28 mar 2022, 20:33 -Jak oceniasz siedzenia? Czy rzeczywiście siedziska za krótkie, za twarde etc?
fotele mam komfort z podgrzewaniem. na krótszych trasach, tak do 2 h jest ok, na dłuższych zaczynają boleć plecy, ale prawdę mówiąc przy mojej wadzie kręgosłupa, żaden dotychczasowy fotel nie mi pasował. ale też prawdą jest, że trzeba go dobrze wyregulować, również na wysokość.
AFHG
Posty: 19
Rejestracja: 06 mar 2022, 10:47

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: AFHG »

art3k pisze: 28 mar 2022, 20:57


fotele mam komfort z podgrzewaniem. na krótszych trasach, tak do 2 h jest ok, na dłuższych zaczynają boleć plecy, ale prawdę mówiąc przy mojej wadzie kręgosłupa, żaden dotychczasowy fotel nie mi pasował. ale też prawdą jest, że trzeba go dobrze wyregulować, również na wysokość.
Dziękuję za odpowiedzi :)

Jakie masz fotele? Jeździłem tymi z alcantarą z wersji STYLE. Wydaje mi się, że te materiałowe z LIFE są jednak wygodniejsze .
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Wachacz »

AFHG pisze: 28 mar 2022, 20:33
Wachacz pisze: 27 mar 2022, 23:46 Jak czytam wasze posty ja szczęśliwy błyskawiczny posiadacz fajnego autka T-roc 1,5 tsi to naprawdę wam współczuję jestem "dziecko szczęścia"auta zacząłem szukać w kwietniu 2021r tak szczęśliwie trafiłem że auto wyjeżdża z fabryki w Palmeli-Autoeropa w Portugali zaliczka 5 tys.auto zaklepane niecały miesiąc do odbioru odebrane 19.05.21r.piękne białe takie chciałem z upustem dla grup zawodowych 20 tys/zł !!!.Autko spisuje się super zero problemów obecnie nalatane ok.12 tys/km naprawdę fajnie się jeżdzi i tyle mojej błyskawicznej przygody z zakupem T-roca,trzymam za was kciuki idą wakacje auto bardzo się przyda.pozdrawiam.
Cześć "Szczęśliwy Posiadaczu" ;)
...mam kilka pytań:
-Na jazdach testowych hamulce były dość mierne (samochód 280km przebiegu) - jakie są Twoje doświadczenia? Jak oceniasz hamulce? Czy dotarły się i były bardziej skuteczne po np. 1000km??? Może masz jakieś porównanie do innych samochodów ?
-Jak wygląda wpływ bocznego wiatru na trasie (jeździłem kiedyś Touranem i na trasie nie było najlepiej)?
-Jak oceniasz siedzenia? Czy rzeczywiście siedziska za krótkie, za twarde etc?
Ja tam nie wydziwiam u mnie wszystko OK hamulce sprawne ja żadnych jazd testowych nie miałem trochę kegi t rocem potestowałem mam nalatane ok.12500 km jeździ się fajnie siedzenia mi pasują czego chcieć za 102 tys/netto ? W/g mnie nic lepszego się nie kupi,Tak uczciwie brakuje mi praktycznej elektrycznej klapy bagażnika i tyle w temacie.pozdrawiam
art3k
Posty: 23
Rejestracja: 05 mar 2022, 8:42

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: art3k »

Jakie masz fotele? Jeździłem tymi z alcantarą z wersji STYLE. Wydaje mi się, że te materiałowe z LIFE są jednak wygodniejsze .
[/quote]

Jak pisałem, fotele komfort, czyli:
"Pakiet siedzenia komfortowe" (m.in. regulacje wysokości i odcinka podlędźwiowego) + "Pakiet zimowy" (czyli m.in. fotele podgrzewane), kolor "Czarne Titanium - Szare"
Podgrzewania foteli zimną zimą raczej nie używałem, no, ze 3 razy na 5 minut, za to namiętnie włączałem podgrzewanie kierownicy. Pakiet zimowy jest OK, wbrew pozorom, to nie bajer, przydaje się.
Wachacz pisze: 28 mar 2022, 21:34 Ja tam nie wydziwiam u mnie wszystko OK hamulce sprawne ja żadnych jazd testowych nie miałem trochę kegi t rocem potestowałem mam nalatane ok.12500 km jeździ się fajnie siedzenia mi pasują czego chcieć za 102 tys/netto ? W/g mnie nic lepszego się nie kupi,Tak uczciwie brakuje mi praktycznej elektrycznej klapy bagażnika i tyle w temacie.pozdrawiam
z tego co zrozumiałem próbując przetłumaczyć na język polski, twoja konfiguracja to "102 tys netto czyli 130 tys zł gotówką", nie wnikając w nieistotne (jak się zdaje) szczegóły - jakie pakiety, jakie wersje foteli itd. cóż, naprawdę bardzo pomocne.
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Wachacz »

Cena specyialna dla grup zawodowych 122 tys brutto.minus 20 tys.upustu czyli netto 102 tys.do zapłaty.Ja auta nie konfigurowałem to co mi się udało bardzo szybko zaliczkować ma w zasadzie wszystkie potrzebne systemy w pakietach czyli:pakiet drogowy- aktywny tempomat.z aktywną reg.odległości,aut.reg.zasiegu reflektorów,front assist z funkcją awaryjnego.hamowania w mieście,funkcją autom.właczania świateł z funkcją Coming/Leaving Home,Light Assist,syst.monitorowania martwego Pola Blind Spot,Lane Assist,Rear Traffic Alert,wybór prof.jazdy,syst.navigacji,Streaming &Internet,autoalarm,pakiet zimowy,App-Connect,Digital Cockpit Pro,system start-stop,system Pre Crash,asystent podjazdu,Energy call,hamulec elektromechaniczny z funkcją Auto-Hold,sygn.spadku ciś.w oponach,sys.rozp.zmęczenia kierowcy,system wykrywający pieszych,systemy ESP,ASR,ABS,EDL,EDTC,oraz funkcją stab.przyczepy,fotel Kir.i pasażera.sportowy z reg.wysokości,We Connect,koło zap.dojazdowe 18,skrzynia manual 1,5 tsi.Tyle systemów jest w aucie wystarczająco brakuje bardzo elektrycznego otwierania klapy bagażnika,nie pisałem o drobiazgach nie opisuję co znaczy poszczególną nazwą systemu sprawdź sam jak są pytania pisać.pozdrawiam
mskrapi1980
Posty: 67
Rejestracja: 21 kwie 2021, 21:16

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: mskrapi1980 »

122 brutto - 20tyś = 102netto
możesz rozwinąć myśl?
1.5 DSG + pakiety
rob
Posty: 180
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: rob »

:D
mskrapi1980 pisze: 30 mar 2022, 9:53 122 brutto - 20tyś = 102netto
możesz rozwinąć myśl?
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
ODPOWIEDZ