Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Marysia_Mol
Posty: 6
Rejestracja: 05 lip 2018, 17:39

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Marysia_Mol »

Jestem załamana. Zamówiłam auto 13.03 i do dziś cisza. To już cztery m-ce i nie widać nawet najmniejszych szans na odbiór auta w lipcu.
majamaja
Posty: 19
Rejestracja: 08 cze 2018, 8:34

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: majamaja »

Marysia_Mol pisze: 05 lip 2018, 17:41 Jestem załamana. Zamówiłam auto 13.03 i do dziś cisza. To już cztery m-ce i nie widać nawet najmniejszych szans na odbiór auta w lipcu.
Znam ten ból :( A masz jakieś informacje od dealera na jaki termin zmienili produkcję albo jaka jest przyczyna opóźnienia?
Romek
Posty: 2
Rejestracja: 04 lip 2018, 17:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Romek »

Witam. Mioje zamowienie z konca marca, ktore mialo byc zrealizowane na poczatku sierpnia zostalo przesuniete na 36 tydzien. Wedlug tego co mowi dealer auto prawdopodobnie bedzie do odbioru pod koniec pazdziernika! Zastanawiam sie, czy warto tak dlugo czekac?
pkrzychu
Posty: 49
Rejestracja: 17 cze 2018, 23:39

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: pkrzychu »

Jak czytam Wasze terminy to myślę że w marcu nastąpiła jakaś dziura. Ja zamawiałem koniec lutego 26.02 i jeżdżę od 2 tygodni. Wszystko o czasie silnik 1,5 DSG
T-Roc 1,5 DSG energetic orange + czarny dach premium plus dodatki
mec.krol
Posty: 11
Rejestracja: 09 lip 2018, 12:05

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: mec.krol »

Zamawiałem 4.04.2018 r. Odebrałem auto 30.06.2018 r.

Jako ciekawostkę mogę wskazać, że w salonie Krotoski Cichy wskazali mi czas oczekiwania od 6 do 9 miesięcy, gdy byłem u nich w lutym.
Przypadkiem trafiłem do mniejszego salonu pod Poznaniem a tam termin oczekiwania został wskazany jako max. 3 miesiące - i jak widać został dotrzymany z kilkudniowym zapasem.
Marysia_Mol
Posty: 6
Rejestracja: 05 lip 2018, 17:39

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Marysia_Mol »

mec.krol pisze: 09 lip 2018, 12:49 Zamawiałem 4.04.2018 r. Odebrałem auto 30.06.2018 r.

Jako ciekawostkę mogę wskazać, że w salonie Krotoski Cichy wskazali mi czas oczekiwania od 6 do 9 miesięcy, gdy byłem u nich w lutym.
Przypadkiem trafiłem do mniejszego salonu pod Poznaniem a tam termin oczekiwania został wskazany jako max. 3 miesiące - i jak widać został dotrzymany z kilkudniowym zapasem.
A czy auto konfigurowales sam czy salon miał taki model gotowy do sprzedaży?
Marysia_Mol
Posty: 6
Rejestracja: 05 lip 2018, 17:39

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Marysia_Mol »

majamaja pisze: 06 lip 2018, 14:13
Marysia_Mol pisze: 05 lip 2018, 17:41 Jestem załamana. Zamówiłam auto 13.03 i do dziś cisza. To już cztery m-ce i nie widać nawet najmniejszych szans na odbiór auta w lipcu.
Znam ten ból :( A masz jakieś informacje od dealera na jaki termin zmienili produkcję albo jaka jest przyczyna opóźnienia?
Nie mam informacji na temat przyczyn opóźnienia. Ktoś może wie dlaczego to się tak przeciąga?
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: The Rock »

Marysia_Mol pisze: 12 lip 2018, 14:10 Nie mam informacji na temat przyczyn opóźnienia. Ktoś może wie dlaczego to się tak przeciąga?
Przerwa w produkcji.
Stronę wcześniej była o tym informacja: http://www.t-rocforum.pl/viewtopic.php? ... p=126#p126
lunarlon
Posty: 51
Rejestracja: 12 lip 2018, 18:29

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: lunarlon »

Zamowilem T-Roca 1.5 DSG na poczatku kwietnia 2018. Termin odbioru na umowie mial byc do konca lipca. W zeszlym tygodniu dostalem informacje od dealera, ze jest miesieczne opoznienie, a prawdopodbnie jeszcze wieksze z powodu braku silnikow (?). Wiec napisalem do Biura Obslugi Klienta VW bezposrednio. Wczoraj dostalem nastepujaca odpowiedz:
BOKVW pisze:Przewidywany termin rozpoczecia dostaw modelu T-Roc na polski rynek planowany jest na poczatek grudnia 2018r. Termin produkcji zamowionego samochodu powinien byc znany na poczatku pazdziernika
Dla mnie jest to absolutnie niedopuszczalne. Wrecz uwazam, ze jest to celowe wprowadzenie w blad. Zamiast czekac niecale 4 miesiace, teraz niby mam czekac 9. Dealer sie wypiera, ze to nie ich wina, nie chce dac zadnej rekompensaty, jedynie moge zrezygnowac bez kar... Hah.

Tak bardzo, jak chcialbym jezdzic T-Rociem, niestety wlasnie zaczynam szukac innego samochodu, ktory jest dostepny w jakims sensownym termine.
T-Roc Premium 2.0 TDI DSG 4motion Black Oak
Dach panoramiczny, DCC, Kamera cofania, Instalacja telefoniczna, Elektryczna pokrywa bagażnika
Pakiety: Drogowy, Komfort, Zimowy

Zamówienie: 05.04.2018
Odbiór: 25.01.2019 (zmiana z 1.5 TSI na 2.0 TDI)
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: The Rock »

lunarlon pisze: 12 lip 2018, 18:38nie chce dac zadnej rekompensaty, jedynie moge zrezygnowac bez kar... Hah.
To jest właśnie to, co już gdzieś napisałem - jak chcesz, żeby dealer dał ci coś od siebie (a nie tylko zaplanowany w ramach polityki rabat), to kończą się uprzejmości - nawet jakby to miał być upominek przeprosinowy za 100 zł. Większości polskich dealerów brakuje po prostu klasy.
ODPOWIEDZ