Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: The Rock »

Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

4 miesiące trochę długo :(
pawel
Posty: 26
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:51

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: pawel »

Niestety. Trochę jest na placach ale dziwne konfiguracje. Z dsg praktycznie nic nie ma. Czas oczekiwania faktycznie długi ale to normalne w grupie VW
btr
Posty: 68
Rejestracja: 26 lut 2018, 17:59

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: btr »

Obecnie od zamówienia do produkcji potrzeba 12 tygodni do tego doliczamy transport i rozpakowanie jakieś 3 tygodnie. Czyli jakby nie patrzeć około 4 miesięcy ale mogą być też opóźnienia bo na niektóre zestawy są restrykcje , produkcja się nie wyrabia. Silnik 1.5 tsi chyba ma z tego co pamiętam tutaj może być nawet do pięciu miesięcy czekania. Chyba, że dealer który ma zakolejkowane zamówienie może coś jeszcze zmienić pod klienta.
mike
Posty: 22
Rejestracja: 20 lut 2018, 21:52

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: mike »

Ja słyszałem że okres oczekiwania na niektóre silniki może wydłużyć się nawet do pół roku, bo po drodze jest jeszcze zmiana na linii produkcyjnej. Do silników TSI dojdą filtry cząstek stałych i dlatego te restrykcje na 1.5 i nie tylko.
pawel
Posty: 26
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:51

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: pawel »

To chyba czas się sprężać z zamówieniem. :x
ajgor_april
Posty: 5
Rejestracja: 25 kwie 2018, 21:10

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: ajgor_april »

Cześć

Dzisiaj dostałem informacje, że mój t-roc trafił do produkcji (zamówiłem w drugiej połowie lutego). Koniec produkcji na 30.04 ale transport do Poznania planowany na 28 maja ?
Tu nie mam wiedzy czy będzie w Poznaniu czy wyjedzie?
I pytania
- Czemu tak długo ? pociąg czy statek z Portugalii ?
- czemu do Poznania jak zamówiłem w Katowicach.

Coś ktoś na ten temat?
btr
Posty: 68
Rejestracja: 26 lut 2018, 17:59

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: btr »

ajgor_april pisze: 25 kwie 2018, 21:15 Cześć

Dzisiaj dostałem informacje, że mój t-roc trafił do produkcji (zamówiłem w drugiej połowie lutego). Koniec produkcji na 30.04 ale transport do Poznania planowany na 28 maja ?
Tu nie mam wiedzy czy będzie w Poznaniu czy wyjedzie?
I pytania
- Czemu tak długo ? pociąg czy statek z Portugalii ?
- czemu do Poznania jak zamówiłem w Katowicach.

Coś ktoś na ten temat?
To kwestia logistyki. Wszystko trafia do Poznania i potem jest rozwożone po kraju.
Czasem jest tak, że samochód pojawia się szybciej niż planowany termin dostawy, ale oczywiście nie zawsze.
ajgor_april
Posty: 5
Rejestracja: 25 kwie 2018, 21:10

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: ajgor_april »

I właśnie u mnie tak jest;)
Wczoraj miałem telefon, że jest już w Świętochłowicach.
Teraz załatwiam formalności leasingowe, za ok tydzień, będę mógł podzielić się pierwszymi doświadczeniami : )
btr
Posty: 68
Rejestracja: 26 lut 2018, 17:59

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: btr »

ajgor_april pisze: 16 maja 2018, 10:03 za ok tydzień, będę mógł podzielić się pierwszymi doświadczeniami : )
Koniecznie :)
ajgor_april
Posty: 5
Rejestracja: 25 kwie 2018, 21:10

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: ajgor_april »

Zatem subiektywnie:

- Spalanie Dąbrowa Górnicza - Wrocław - Dąbrowa Górnicza -acc 140 - 150 km/h = 8l /100 - całkiem nieźle
- no jak się przyzwyczaiłem do benzyny to nawet ładnego ma kopa ale (wcześniej diesel 400 Nm 170 km)
- siedzenia wygodne - ale nie ekstra
- nawigacja vw daje rade, całkiem niezła - wycisza muzę jak gada, integracja navi z całością jest ok
- systemy - duża ilość bajerów - aktywny tempomat rulez + line assist, mogłem sobie A4 bez trzymania kierownicy jechać i bez użycia hamulca i gazu - na prawdę działa !!!!
- cofałem we Wrocku widziałem gościa jak jedzie ale t-roc nie pozwolił wyjechać - zahamował sam i koniec:)
- audio - średnie, ale dopłata była duża ....więc zrezygnowałem
- po mieście rulez, wspomaganie kierownicy super, zwinny i skrętny
- ze ja nie miałem zestawu głośnomówiącego wcześniej - fajna integracja z telefonem nawet po bluet .. smsy wyświetla, zdjęcia kontaktów
- active info display - super sprawa - kilka opcji dostosowania
- światła led - hmmm mieszane uczucia, niby jasno ale wzrok po niecałych 2h z Wrocławia mam dziwnie zmęczony (a może to przez active info display)
- brak schowka na okulary .....
- brak miejsca na łokieć z lewej strony, pod szybą twardo i za wysoko, oparcie na rękę z nisko ...
- kierownica ergonomiczna w trzymaniu, przyciski - wszystko z kciuka - średnie rozwiązanie, choć może się przyzwyczaję
- bak ok 50 l - przy spalaniu 8l - za mały :(
- bagażnik duży jak na tą klasę - zmieściły się 4 opony 17 bez składania tylnych siedzeń
- głośny powyżej 120 km/h- męcząco głośny powyżej 150- na dłuższą trasę hmm - to samochód na miasto, za miasto i krótkie trasy - wakacje muszę przemyśleć ;)

Mam 1,5 TSI 150km, napęd na przód
ODPOWIEDZ