Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: The Rock »

majamaja pisze: 08 cze 2018, 8:45Termin produkcji dealer potwierdzał mi regularnie, po czym w tym tygodniu poinformował mnie, że fabryka zmieniła termin na 37 tydzień (wrzesień)... :evil:
Nie jesteś jedyna. Niektórym pozamieniali na 37/38 tydzień nawet samochody zamawiane w marcu.

Wcale bym się nie zdziwił, że będą jeszcze kolejne opóźnienia :|
tryhp3
Posty: 44
Rejestracja: 02 cze 2018, 14:20

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: tryhp3 »

majamaja pisze: 08 cze 2018, 13:26 Tak, 1.5 TSI.
[...] Nie zapytałam wtedy o filtr cząstek stałych bo dopiero dzisiaj dowiedziałam się, że coś takiego istnieje ;)
To akurat nie ma nic do rzeczy. T-ROC z tym silnikiem od początku idzie z GPF.
tryhp3
Posty: 44
Rejestracja: 02 cze 2018, 14:20

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: tryhp3 »

Jeszcze taka myśl. Być może wchodzi nowy silnik do oferty T-ROCa (w chwili obecnej oferta silnikowa to bieda na resorach, przynajmniej jak na VW) i trzeba przeorganizować linie produkcyjne i przez to wydłużyły się terminy.
majamaja
Posty: 19
Rejestracja: 08 cze 2018, 8:34

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: majamaja »

Ciągle nie mam odpowiedzi od dealera ale przez weekend poszperałam na zagranicznych forach i znalazłam taki artykuł (dla anglojęzycznych):

Kod: Zaznacz cały

https://www.bbc.com/news/business-44383226
Wygląda na to, że VW nie przygotowało się wystarczająco na planowane zmiany sposobu pomiaru zużycia paliwa. Na forum, na którym znalazłam ten artykuł jest już obszerny wątek na ten temat i z tego co widać opóźnienia dotykają całej Europy (teorie są różne ale ta o zmianach regulacji unijnych pojawia się najczęściej).

Jeśli to prawda, to ciekawe jak sobie z tym radzą inni producenci.
btr
Posty: 68
Rejestracja: 26 lut 2018, 17:59

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: btr »

tryhp3 pisze: 10 cze 2018, 1:43To akurat nie ma nic do rzeczy. T-ROC z tym silnikiem od początku idzie z GPF.
Pierwsze słyszę. Jest przerwa produkcyjna od 31 do 39 tygodnia i wtedy mają być dołożone filtry oraz zrobione badania pod WLTP
majamaja
Posty: 19
Rejestracja: 08 cze 2018, 8:34

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: majamaja »

Znalazłam jeszcze taki artykuł:

Kod: Zaznacz cały

http://www.rp.pl/Biznes/306109975-Mniej-250-tys-aut-Volkswagena-z-powodu-nowej-procedury.html
Nie wygląda to zbyt optymistycznie
:cry:
Mira
Posty: 1
Rejestracja: 17 cze 2018, 14:07

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Mira »

Czekamy od połowy maja na wersję 1,5 . Termin realizacji określony jest do 3 miesięcy. Czy macie Państwo doświadczenia w tym temacie, czy będzie możliwe odebrać auto w tym terminie? Pytam, bo to dla mnie ważna informacja, że względu na dłuższy wyjazd za granicę. Wersja Premium. Dziękuję
majamaja
Posty: 19
Rejestracja: 08 cze 2018, 8:34

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: majamaja »

Ja też zamówiłam wersję premium i czekam :( na razie dealer milczy co do opóźnienia, twierdzi, że czeka na potwierdzenie terminów. Dla mnie to gra na zwłokę niestety
btr
Posty: 68
Rejestracja: 26 lut 2018, 17:59

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: btr »

Mira pisze: 17 cze 2018, 14:15Czy macie Państwo doświadczenia w tym temacie, czy będzie możliwe odebrać auto w tym terminie?
Normalnie byłoby to możliwe, ale obecnie mamy do czynienia ze specyficzną sytuacją. Moim zdaniem będzie problem odebrać auto do połowy września.

Na Twoim miejscu zadzwoniłbym do dealera, u którego było składane zamówienie, żeby sprawdził w systemie, na który tydzień masz zakolejkowany samochód do produkcji.
majamaja
Posty: 19
Rejestracja: 08 cze 2018, 8:34

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: majamaja »

Dostałam od dealera informację, że "udało im się wcisnąć" mojego T-Roca na 29. tydzień produkcji. Żadnej informacji o przyczynach poprzedniej zmiany.

Poczekamy, zobaczymy. Mam nadzieję, że znowu nie wywiną jakiegoś numeru...
ODPOWIEDZ