Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Driver
Posty: 27
Rejestracja: 02 mar 2023, 11:24

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Driver »

W ubiegłym tygodniu dostałem informację, że auto ma już zatwierdzoną produkcję na 17 tydzień, czyli ten obecny. Także czekam z niecierpliwością na jakieś dobre informacje, może coś się pojawi lada moment na myvolskwagen, to chociaż będę widział, że coś drgnęło w temacie :)
Vw T-roc FL Style 1.5 TSI DSG, Indium Grey. Wyposażenie ( Pakiet Comfort, hak, kamera, elektryczna klapa, System Easy Open & Close z alarmem, side assist). Zamówiony 09.09.2022
Radio
Posty: 138
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Radio »

Zamawiacie i czekacie nawet rok, a tu proszę bardzo, reklama z neta i dostępne od ręki T-rocki ;) :D
https://volkswagen.plichta.com.pl/ofert ... &maxPrice=

Salon Plichta Bydgoszcz i Toruń.... czyżby Rydz wielki maczał w tym palce :?: :P :D
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: baxior »

Radio pisze: 25 kwie 2023, 19:13 Zamawiacie i czekacie nawet rok, a tu proszę bardzo, reklama z neta i dostępne od ręki T-rocki ;) :D
https://volkswagen.plichta.com.pl/ofert ... &maxPrice=

Salon Plichta Bydgoszcz i Toruń.... czyżby Rydz wielki maczał w tym palce :?: :P :D
Nic nowego, zawsze są samochody dostępne od ręki, tyle, że nie zawsze skofigurowane tak jak byśmy tego chcieli 😉
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: VDR »

Radio pisze: 25 kwie 2023, 19:13 Zamawiacie i czekacie nawet rok, a tu proszę bardzo, reklama z neta i dostępne od ręki T-rocki ;) :D
https://volkswagen.plichta.com.pl/ofert ... &maxPrice=

Salon Plichta Bydgoszcz i Toruń.... czyżby Rydz wielki maczał w tym palce :?: :P :D
T-Roc`ów od ręki jest sporo, w szczególności z silnikiem 1.0
Ale pomijając już silnik to w moim przypadku zawsze czegoś brakowało albo było za dużo co windowało niepotrzebnie cenę.
To tak jak kupowaniem garnituru w sklepie, możesz pójść, coś dobrać, skrócić rękawy, nogawki, przeszyć guziki i zaakceptować że w barach mógłby być ciut węższy albo pójść do krawca i uszyć na miarę ;)

Auta od ręki można wyszukać również tutaj:
https://od-reki.volkswagen.pl/wszystkie?page=1

niestety trzeba pisać po kody wyposażenia bo w tych w których sprawdzałem praktycznie nie było informacji o dodatkowym wyposażeniu :/

P.s Z Emden wyjechał pociąg do Poznania.
Luna
Posty: 6
Rejestracja: 01 maja 2023, 14:25

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Luna »

Ja zamowilam w połowie lutego, 28 marca dealer mial w systemie informację że produkcja zakończona... od tego czasu status bez zmian...
jacoob
Posty: 38
Rejestracja: 28 gru 2022, 19:41
Lokalizacja: EL

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: jacoob »

Pociąg z Emden dojechał dzisiaj do Poznania ;)
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: VDR »

jacoob pisze: 06 maja 2023, 21:26 Pociąg z Emden dojechał dzisiaj do Poznania ;)
To kolejny, bo był transport też przed długim weekendem ;)

@Luna - nie ma co patrzeć na datę zamówienia - tylko na to co masz w specyfikacji (hak, travel assist, elektryczna klapa - to się przewijało u osób u których czas oczekiwania się wydłużał). Jak nie ma info, że jest w transporcie, albo że trafił na pociąg z Emden etc to pewnie czeka gdzieś na placu na części. Samochody zamawiane później są już u dealerów na placach ;)
ZdWi
Posty: 15
Rejestracja: 11 kwie 2023, 21:21

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: ZdWi »

Chyba nawet specyfikacja nie do końca ma znaczenie na czas realizacji zamówienia. Moje zamówienie z listopada, wersja Life z kamerą, dalej ma status: wyprodukowany bez faktury. Czyli czekam już prawie 6 miesięcy, jakby nie było na podstawową wersję auta...
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: VDR »

ZdWi pisze: 07 maja 2023, 0:16 Chyba nawet specyfikacja nie do końca ma znaczenie na czas realizacji zamówienia. Moje zamówienie z listopada, wersja Life z kamerą, dalej ma status: wyprodukowany bez faktury. Czyli czekam już prawie 6 miesięcy, jakby nie było na podstawową wersję auta...
Tego właśnie nie rozumiem ;) Bo albo pierdolnik na placu i zastawione innymi autami czekającymi na części, albo auta zjeżdżające z taśmy z jakimiś brakami czekają aż się pojawi nadwyżka części ponad to co jest potrzebne do obecnej produkcji. Bo jak wytłumaczyć, że auta zamawiane 4 miesiące później są już u właścicieli i to czasami w bogatszej wersji wyposażenia. Tego fenomenu grupy VAG nie jestem w stanie zrozumieć. 98dni tyle zajęło VW dostarczenie auta od momentu zamówienia do salonu dealerskiego. Jakbyś złożył ponowne zamówienie w lutym to już byś pewnie jeździł autem :evil:
jacoob
Posty: 38
Rejestracja: 28 gru 2022, 19:41
Lokalizacja: EL

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: jacoob »

VDR pisze: 06 maja 2023, 23:45
jacoob pisze: 06 maja 2023, 21:26 Pociąg z Emden dojechał dzisiaj do Poznania ;)
To kolejny, bo był transport też przed długim weekendem ;)
Podobno wczoraj dojechał transport, który wyjechał z Emden 26 kwietnia, chyba, że jakiś bałagan mają w systemie i wszystko u dealera pojawia się z opóźnieniem. Mój dojechał ok 23-24 kwietnia do Emden, a 27 kwietnia jak się dowiadywałem co z autem to auto było już podobno w transporcie do Poznania.
ODPOWIEDZ