Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Zbigniew L
Posty: 101
Rejestracja: 09 cze 2023, 14:48

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Zbigniew L »

No to fakt, długo. Pamiętam, opierałem się na porównaniu z pańskim zamówieniu, czyli 25 maja. Mój wyprodukowany 14 listopada czyli później i 10 grudnia w Endem. Odebrany 29 grudnia. Czyli pana „ugrzązł” gdzieś u importera.
Pewnie teraz już oczekiwanie poszło w zapomnienie.
Robak92
Posty: 23
Rejestracja: 17 kwie 2023, 20:09

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Robak92 »

Papiery z Poznania wystawione ma z dniem 28 grudnia... Później czekała go tylko podróż przez pół Polski. Ja się mega denerwowałem gdy widziałem, że niektórzy zamawiali dużo później po mnie i już jeździli, a mój cały czas był w statusie widmo. Ale... Już jest i to mnie cieszy
VW T-Roc Style 1.5 TSI DSG (Pakiet Comfort, Pakiet Style, Black style, Easy open, ergoActive, IQ.LIGHT LED Matrix, Drive Travel Assist, kamera cofania, zapasowe koło). Zamówiony: 14.04.2023 produkcja: 09.11.2023 odebrany: 15.01.2024
Zbigniew L
Posty: 101
Rejestracja: 09 cze 2023, 14:48

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Zbigniew L »

Teraz już wiadomo. Nasze auta płynęły z Setubal 3 grudnia do Endem 10 grudnia tym samym transportem 🤗 w Poznaniu mój szybciej był przetransportowany lawetą do dilera, który postarał się abym odebrał autko 29 grudnia.
No to cieszmy się super autkami.
Pozdrawiam serdecznie.
Marek24pu
Posty: 14
Rejestracja: 08 lis 2023, 20:30

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Marek24pu »

Niestety dealer po moich zapytaniach poinformował o kolejnym przesunięciu terminu produkcji, tym razem na 10 tydzień, a co za tym idzie planowanym terminie odbioru-przełom kwietnia/maja. Dałem sobie spokój i zrezygnowałem. Wezmę już wyprodukowany(w transporcie), do końca lutego powinien być i dobiegnie wreszcie epopeja kupna samochodu ciągnąca się od połowy września ub. roku. Wziąłem trochę inną wersję bo style i trochę dodatków.
Zbigniew L
Posty: 101
Rejestracja: 09 cze 2023, 14:48

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Zbigniew L »

Trzeba było poczekać do kwietnia, ja 7 miesięcy czekałem na swojego i jestem bardzo zadowolony z wersji R line i wyposażeniem jakie zamówiłem.
W przyszłym tygodniu po 2 tyś km wymieniam olej.
Pozdrawiam.
Marek24pu
Posty: 14
Rejestracja: 08 lis 2023, 20:30

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Marek24pu »

Zbigniew L pisze: 08 lut 2024, 20:00 Trzeba było poczekać do kwietnia, ja 7 miesięcy czekałem na swojego i jestem bardzo zadowolony z wersji R line i wyposażeniem jakie zamówiłem.
W przyszłym tygodniu po 2 tyś km wymieniam olej.
Pozdrawiam.
To było już 4 przesunięcie terminu. Pierwszy był 31 grudzień, drugi 31 styczeń, trzeci planowana produkcja 7 tydzień, czwarty planowana produkcja (nie zatwierdzona) 10 tydzień. Odbiór wg. dealera to przełom kwietnia/maja. Zwątpiłem w ich prawdomówność. Jestem bez samochodu bo wierzyłem w to co napisali.
Awatar użytkownika
stlag
Posty: 22
Rejestracja: 27 lip 2023, 11:08

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: stlag »

Marek24pu pisze: 08 lut 2024, 20:29
Zbigniew L pisze: 08 lut 2024, 20:00 Trzeba było poczekać do kwietnia, ja 7 miesięcy czekałem na swojego i jestem bardzo zadowolony z wersji R line i wyposażeniem jakie zamówiłem.
W przyszłym tygodniu po 2 tyś km wymieniam olej.
Pozdrawiam.
To było już 4 przesunięcie terminu. Pierwszy był 31 grudzień, drugi 31 styczeń, trzeci planowana produkcja 7 tydzień, czwarty planowana produkcja (nie zatwierdzona) 10 tydzień. Odbiór wg. dealera to przełom kwietnia/maja. Zwątpiłem w ich prawdomówność. Jestem bez samochodu bo wierzyłem w to co napisali.
Też byłem tak zwodzony przez dealera VW, po drugim przesunięciu terminu odbioru zrezygnowałem z rezerwacji i kupiłem auto stojące na placu w innym salonie z nawet lepszą konfiguracją(tylko hak dołożyło ASO) i teraz :-)
Siwy Gliwice
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2024, 18:36

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Siwy Gliwice »

Ja swojego zamówiłem 30 stycznia 2024. Trochę mnie martwią Wasze informacje…🤔
Zbigniew L
Posty: 101
Rejestracja: 09 cze 2023, 14:48

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Zbigniew L »

Hmm 30 stycznia 🙄.
Napiszę tak, ja 25 maja 2023 r i czekałem do 28 grudnia. Czyli 7 miesięcy czekania. Niestety była powódź w Słowenii przerwano produkcję na 2 miesiàce stąd taki długo czas oczekiwania. Teraz jak już swoim T-Roc R line przejechałem ponad 3 tyś km jestem pod wrażeniem tego samochodu. WARTO BYŁO POCZEKAĆ 🤗👍
Marek24pu
Posty: 14
Rejestracja: 08 lis 2023, 20:30

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Marek24pu »

Zbigniew L pisze: 15 lut 2024, 12:29 Hmm 30 stycznia 🙄.
Napiszę tak, ja 25 maja 2023 r i czekałem do 28 grudnia. Czyli 7 miesięcy czekania. Niestety była powódź w Słowenii przerwano produkcję na 2 miesiàce stąd taki długo czas oczekiwania. Teraz jak już swoim T-Roc R line przejechałem ponad 3 tyś km jestem pod wrażeniem tego samochodu. WARTO BYŁO POCZEKAĆ 🤗👍
Jeszcze raz gratuluję samochodu. Myślę, że czekać będę trochę krócej bo 5 i pół miesiąca. Dzisiaj otrzymałem wiadomość od dealera, że samochód jest już w Emden. Jeszcze jak dobrze pójdzie 2 tygodnie i odbiorę samochód. Łyżka dziegciu w tym jest taka, że po długim oczekiwaniu (pisałem o swojej epopei w poprzednich postach) zrezygnowałem z konfigurowanej wersji i wziąłem samochód wyprodukowany, w transporcie. Ale nie narzekam myślę że lepszy. Przy okazji mam radę dla chcących kupić coś nowego z tzw. półki. Nie opierajcie się tylko na ofercie dealerów na otomoto. Dealerzy nie wystawiają tam całej swojej oferty. Mój przykład: na kilkanaście ofert od kilku dealerów może 30% było na otomoto. Trzeba dzwonić bezpośrednio do salonów. Niektóre sieci dealerskie mają możliwość przekierowywania samochodu po całej Polsce (oczywiście w ramach sieci). Mój miał iść na Śląsk a wyląduje w Warszawie.
ODPOWIEDZ