Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Indi
Posty: 54
Rejestracja: 11 sie 2022, 21:05

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Indi »

Przyszła i na mnie pora a w zasadzie na "moje" zamówione cudo, info od dilera samochód wyprodukowany i przekazany do transportu ..... kolejowego, kierunek Poznań. Hmmmm, pęknie rok?
T-Roc Style 1.5 DSG Ascot Gray+Czarny, Pakiet Komfort, System Easy Open & Close z alarmem, Szyby przyciemniane, Kierownica podgrzewana, Kamera Cofania, Travel Assist High. Zamówiony 27.06.2022r., produkcja 19tydz.2023 r., odebrany 23.06.2023 r.
JJCC
Posty: 74
Rejestracja: 02 kwie 2023, 11:16

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: JJCC »

Indi pisze: 18 maja 2023, 18:10 Przyszła i na mnie pora a w zasadzie na "moje" zamówione cudo, info od dilera samochód wyprodukowany i przekazany do transportu ..... kolejowego, kierunek Poznań. Hmmmm, pęknie rok?
Bardzo długo czekasz. Dziwne jest to, że ja zamówiłem 8 marca 2023, a produkcja jest zaplanowana na 22 tydzień. Mam nadzieję, że nic się nie zmieni i nie będę czekał rok. Ciekawe skąd te różnice czasowe się biorą.
JACK
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: morfeusz747 »

Kolega czeka dłużej, bo zamówił w bardzo dobrej cenie przed dwukrotnymi podwyżkami. Znana polityka VW ;)
Ogólnie wszystkie terminy w 2023 mocno się zwolniły oczywiście kosztem wzrostu cen.
Pepe29
Posty: 12
Rejestracja: 08 maja 2023, 21:45

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Pepe29 »

JJCC pisze: 19 maja 2023, 0:33

Bardzo długo czekasz. Dziwne jest to, że ja zamówiłem 8 marca 2023, a produkcja jest zaplanowana na 22 tydzień. Mam nadzieję, że nic się nie zmieni i nie będę czekał rok. Ciekawe skąd te różnice czasowe się biorą.
Kiedy dostałeś wiadomość o planowanej produkcji? Widzisz swoje zamówienie na myVW lub niemieckiej stronie? Ja zamawiałem 17 marca i jeszcze nic nie mam. Jakie wyposażenie zamówiłeś?
Vw T-roc FL Style 1.5 TSI DSG Wyposażenie ( Pakiet Comfort, kamera, System Easy Open & Close z alarmem, IQ drive, nawigacja Discover pro). Zamówiony 17.03.2023
Łukasz89
Posty: 4
Rejestracja: 16 maja 2023, 13:15

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Łukasz89 »

Luna pisze: 18 maja 2023, 11:19
Łukasz89 pisze: 16 maja 2023, 16:46
morfeusz747 pisze: 16 maja 2023, 15:26 Normalna, możliwe że czegoś mu brakuje.
Wątpię żeby czegoś brakowało. Produkcja się zakończyła 13 kwietnia :/
Raczej tak jest, mój czeka na transport od 28 marca...
A jaki masz status? Wczoraj uzyskałem informację od dilera, że 17 kwietnia przetransportowano go koleją z fabryki do portu. Także jak może mu coś brakować? Będą go skręcać na parkingu?
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: morfeusz747 »

To wtedy wraca do fabryki na dzień dwa. Może tak być, że brakuje części za która się długo czeka. Trochę osób tak miało na tym forum. Chyba użytkownik Daro2 tak miał
JJCC
Posty: 74
Rejestracja: 02 kwie 2023, 11:16

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: JJCC »

Pepe29 pisze: 19 maja 2023, 11:25
JJCC pisze: 19 maja 2023, 0:33

Bardzo długo czekasz. Dziwne jest to, że ja zamówiłem 8 marca 2023, a produkcja jest zaplanowana na 22 tydzień. Mam nadzieję, że nic się nie zmieni i nie będę czekał rok. Ciekawe skąd te różnice czasowe się biorą.
Kiedy dostałeś wiadomość o planowanej produkcji? Widzisz swoje zamówienie na myVW lub niemieckiej stronie? Ja zamawiałem 17 marca i jeszcze nic nie mam. Jakie wyposażenie zamówiłeś?
Ja też nie mam na myVW, ani na polskiej stronie, ani na niemieckiej. Ta strona to jakaś lipa. Wiadomość dostałem od dealera, że planowana produkcja jest na 22 tydzień, a potem dostałem info, że fabryka zatwierdziła ten 22 tydzień.
Jeśli chodzi o samochód to: Style 1.5 DSG, Pakiet Comfort, Pakiet Style, Pakiet Tech, System Easy Open & Close z alarmem, IQ. LIGHT Reflektory LED Matrix, Panoramiczny dach szklany, Koło zapasowe dojazdowe.
JACK
Tomaaaa
Posty: 15
Rejestracja: 20 kwie 2023, 22:57

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Tomaaaa »

Jest i na mnie pora :) zamówiony 15/11/2022 produkcja 19 tydzień 2023.
20/05/2023 telefon od dealera - zakończona produkcja samochód czeka na transport statkiem.
Zdaniem dealera max do końca czerwca temat zamkniemy.
Zamówiłem r line z wszystkimi praktycznie bajerami + hak.
Tak czytam Wasze historie i jakoś do końca w ten czerwiec nie wierzę. Jak ti u Was wyglądało? Jak zakończona produkcja to znaczy że już na pewno tylko transport pozostał? Ile to może potrwać?
Oczywiście na myvw nadal echo i zero informacji.
Na wersji de to samo.
pshemus
Posty: 262
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: pshemus »

Produkcja mojego rozpoczęła się 8 września 2022. Zakończyła 8 listopada 2022. Do Polski wysłany 27 stycznia 2023. Do mnie dotarł 27 lutego 2023. Tak że ten.. no... ten status to taki dla picu jest żeby coś się zmieniało chyba ;)

Jedyne co mi się sprawdziło to to że od wysyłki do odbioru mija ok. miesiąca
Driver
Posty: 27
Rejestracja: 02 mar 2023, 11:24

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Driver »

Tomaaaa pisze: 23 maja 2023, 21:56 Jest i na mnie pora :) zamówiony 15/11/2022 produkcja 19 tydzień 2023.
20/05/2023 telefon od dealera - zakończona produkcja samochód czeka na transport statkiem.
Zdaniem dealera max do końca czerwca temat zamkniemy.
Zamówiłem r line z wszystkimi praktycznie bajerami + hak.
Tak czytam Wasze historie i jakoś do końca w ten czerwiec nie wierzę. Jak ti u Was wyglądało? Jak zakończona produkcja to znaczy że już na pewno tylko transport pozostał? Ile to może potrwać?
Oczywiście na myvw nadal echo i zero informacji.
Na wersji de to samo.
Jak już ktoś wyżej wspominał ta strona myvolkswagen to jakaś lipa, nie ma co się nią sugerować. U mnie samochód wyprodukowany 2 maja, ale do dnia dzisiejszego w systemie widnieje status wyprodukowany bez faktury czyli na coś tam czeka i musimy czekać cierpliwie. Jak tak dalej będzie to w oczekiwaniu dobije do roku bo zamówienie składałem we wrześniu. Także nawet jak się czyta wszystkie posty to nie ma jasności jeśli chodzi o produkcje i to tylko wróżenie z fusów. Wziąłeś prawie full wersje a już masz złożonego do kupy i czeka na załadunek, także już bliżej niż dalej 😉
Vw T-roc FL Style 1.5 TSI DSG, Indium Grey. Wyposażenie ( Pakiet Comfort, hak, kamera, elektryczna klapa, System Easy Open & Close z alarmem, side assist). Zamówiony 09.09.2022
ODPOWIEDZ