Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
olipi1@wp.pl
Posty: 1
Rejestracja: 07 paź 2018, 22:29

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: olipi1@wp.pl »

Witam. Auto zamówione na początku lutego. Miał być odbiór 30 czerwca. Auta do dziś nie ma. Będzie w grudniu. Może.
lenika
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2018, 13:38

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: lenika »

Dzień dobry, samochód zamówiony 18.04.2018 roku - odbiór zgodnie z zamówieniem 31.10.2018 roku -wersja Premium DSG. Kilkukrotnie kontaktowałam się z dealerem i za każdym razem uzyskuje lakoniczne odpowiedzi, że trzeba czekać. Interesująca jest postawa Volskwagena :) Co w sytuacji, gdy samochód zostanie wydany w styczniu 2019 ? To wtedy kupujemy auto z 2018 czy 2019 ? Co to za deal dla kupującego... Dodatkowo od stycznia 2019 roku mają zmienić się zasady leasingu..
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: paulr »

by był 31 to by musiał być już raczej na produkcji, bo zostały 2 tygodnie a jeszcze musi do Polski i konkretnego salonu dojechać i zostać przygotowany do odbioru,
MarioMc
Posty: 86
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:04

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: MarioMc »

Zamówiony zeszły tydzień, Premium 1,5 TSI z wszystkim co się dało:-), odbiór lipiec 2019 :
Zam 12.10.2018 - Odbiór 12.07.2019
1.5 TSI DADA DSG Premium/17"/Pakiet Komfort/Drogowy/Sport/Siedzenia komfort/Podgrzewana Tiptronic/Park Assist/Rear Assist/El Bagaznik/Keyless Full/Phone Comfort/Beats.
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: The Rock »

lenika pisze: 15 paź 2018, 13:46Dodatkowo od stycznia 2019 roku mają zmienić się zasady leasingu..
Tylko pewnie ten T-Roc nie będzie kosztował powyżej 150 tys. zł (a konkretnie 165,5 zł brutto jeśli jesteś vatowcem), więc nowe zasady nie dotyczą takiego "taniego" samochodu.
lenika
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2018, 13:38

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: lenika »

Tak, wczoraj dokładnie zapoznałam się ze zmianami. Dziękuje!
tom2344
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2018, 7:12

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: tom2344 »

Witajcie. Czy ktoś zrezygnował z zamówionego auta i otrzymał zwrot wpłaconej zaliczki? U mnie auto zamówione 8 maja i standardowo z 40 tygodnia przeskoczyło na 52 jak u reszty. Czy są jakieś problemy z odzyskaniem zaliczki w przypadku rezygnacji? Wg zapewnień (niestety tylko słownych) z salonu, nie ma problemu bo auta schodzą na pniu, a ja nie chcę czekać dłużej, pytanie tylko czy mogą nie oddać zaliczki? Pozdrawiam
Iso
Posty: 32
Rejestracja: 17 lip 2018, 11:18

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Iso »

Zwrot zaliczki jest oczywisty, dlatego salony wybierają zaliczkę a nie zadatek, gdyż w przypadku niewywiązania się z umowy musieliby wypłaić podwójną wartość zadatku.
tom2344
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2018, 7:12

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: tom2344 »

Dziękuję, pytanie jeszcze ile mają czasu na zwrot od momentu rezygnacji? Jeśli zrezygnuję to może się okazać, że i tak na zwrot zaliczki będę czekał kilka miesięcy, a było to pełne 20% wartości auta, co też wstrzyma mnie z wybraniem czegoś innego. A co powiecie na zapis jak w załączniku? Czy może wykluczyć brak możliwości rezygnacji gdy przyczyną jest wstrzymanie produkcji z racji na WLTP i opóźnienie o 12 tygodni??
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (31.91 KiB) Przejrzano 6169 razy
naila
Posty: 38
Rejestracja: 15 wrz 2018, 14:07

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: naila »

tom2344 pisze: 17 paź 2018, 7:18 Witajcie. Czy ktoś zrezygnował z zamówionego auta i otrzymał zwrot wpłaconej zaliczki? U mnie auto zamówione 8 maja i standardowo z 40 tygodnia przeskoczyło na 52 jak u reszty. Czy są jakieś problemy z odzyskaniem zaliczki w przypadku rezygnacji? Wg zapewnień (niestety tylko słownych) z salonu, nie ma problemu bo auta schodzą na pniu, a ja nie chcę czekać dłużej, pytanie tylko czy mogą nie oddać zaliczki? Pozdrawiam
Mam dokladnie to samo, sprzedawca powiedzial ze na 90% produkcja pierwszy tydzien stycznia, poniewaz 52tydzien to tydzien kiedy sa swieta i fabryka ma przerwy.. wiec jesli i tak juz czekam tyle czasu, poczekam ale wole miec rocznik 19 za cene 18. Powiedzialam ze roczinka 18 w styczniu nie odbiore. Wiec to oni beda miec problem. Na T-roc nie ma tez wyprzedazy rocznika. VW wszystkich zrobil w balona. Kazdy zamawiajacy mial swiadomosc ze musi wykazac sie nie lada cierpliwoscia, ale nikt nie myslal ze ta cierpliwosc zostanie wystawiona na dalsza probe.. mnie wkurza fakt ze nawet nie probuje nikogo udobruchac, tylko maja zwyczajnie wyrabane ibwychodza z zalozenia, ze nie ten to inny kupujacy sie trafi.. pozdrawiam cierpliwych ;)
1,5 tsi manual, wersja premium, dach panorama, pakiet drogowy, zimowy, komfort, sportowy i inne bajery
Zamowiony 05.18
Odbior planowany 10.18
Odbior rzeczywisty 03.18 moze
ODPOWIEDZ