Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
andy1951
Posty: 215
Rejestracja: 07 cze 2022, 20:51

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: andy1951 »

Szef VW zapowiadał już podwyżkę rzędu 25 do 30 procent w związku z wprowadzeniem Euro 7 co ma nastąpić 2025 być może trochę później ta kasa pójdzie na badania
Podwyżka nie dotyczy tylko VW dotyczy to wszystkich marek przeznaczonych na rynek europejskich
Silnik vw evo2 jest krokiem w kierunku Euro 7
Anjuna
Posty: 43
Rejestracja: 19 gru 2021, 22:35
Lokalizacja: Katowice

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Anjuna »

Braders pisze: 23 wrz 2022, 18:25 Skąd pomysł, że samochody zdrozeją? Już dziś są nieprzyzwoicie drogie w kontekście tego co oferują. Podwyżka była 1 sierpnia więc co? Teraz w listopadzie?
Ale to nie mój pomysł i domysły, tylko informacja zasugerowana przez handlowca jako logiczna konsekwencja obecnych paskudnych czasów :) Podwyżka ceny w sierpniu przypadła na ostatni kwartał, teraz zmiana będzie na początek roku. Pytanie nie czy, tylko o ile ;) Jeżeli nie śledzisz tematu, to ten rok przyniósł jakiś surrealistyczny efekt domina, najbardziej odczuwalny u marek budżetowych - taka Dacia Duster wyposażona pod korek to już ponad 100k, najtańszy VW Up kiedyś 30k, teraz ponad 50k, dobrze doposażone Fiaty Tipo już powyżej 100k, nabywcy przedliftowych T-Roców też zresztą lepiej, żeby mnie i innych nabywców poliftów nie drażnili tym, za ile wyhaczyli swoje auta, bo jest przepaść z obecnym cennikiem ;)

Rollercoaster z podwyżkami cen aut to coś, co pędzi od roku i nie chce przestać, bo czynniki zewnętrzne nie odpuszczają. Mamy do czynienia z największą od lat inflacją, kryzysem niedoboru komponentów do bezproblemowej i niezakłóconej produkcji aut, a gwoździem do trumny jest słabnąca złotówka, pełzający kryzys energetyczny i polityka "mniej aut za więcej, większe zyski i lepsza marża", którą obierają największe koncerny. Niestety, takie czasy. I tak dobrze, że VW nie odwala numerów jak zrujnowana wizerunkowo i znienawidzona Kia Polska, która wyrzuciła WSZYSTKIE automaty z oferty w Polsce, bo mają niedobór skrzyń, im się nie kalkuluje i wolą je kierować na rynek Niemiec, a u nas taki nowy XCeed, konkurent T-Roca, tylko manual :) Sam rozważałem, ale jak wiosną odwołali kilka tysięcy zamówień na auta z DCT, to aż mnie zmroziło i wypchnęło w ramiona T-Roca 8-)
andy1951
Posty: 215
Rejestracja: 07 cze 2022, 20:51

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: andy1951 »

Jeśli mogę swoje 5 groszy energia elektryczna w Niemczech przekroczyła 1000 Euro z MWh to jeden ze składników produkcji producent musi gdzieś ta cene wrzucić.
Skalkuluje owa cenę w cenie samochodu następny składnik produkcji to gaz nie pisząc o cenach stali wszystko idzie do góry być może to ostatnia szansa kupna "taniego samochodu"
Teq123
Posty: 5
Rejestracja: 25 sie 2022, 11:38

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Teq123 »

Anjuna pisze: 23 wrz 2022, 17:35
Teq123 pisze: 23 wrz 2022, 9:58 Może zatem wiesz już coś o cenach w roczniku produkcji 2023?
Z tego co mówiono mi w salonie, cena jest gwarantowana podczas składania zamówienia i nie odwalają numerów jak Hyundai i Kia, albo nawet siostrzana Skoda. Ostatni update cennika był swoją drogą w sierpniu, odbywają się one kwartalnie, co oznacza, że następna podwyżka na przełomie 2022 i 2023. Wolę nie myśleć ile, ale jedno jest pewne - to ostatnia chwila, żeby zmienić auto. Serio.
To ciekawe.. Ja dostałem informację, że cena jest gwarantowana pod warunkiem produkcji w bieżącym roku. Tak też sformułowana jest umowa.
Ziomekatomek
Posty: 243
Rejestracja: 22 sie 2021, 12:57

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Ziomekatomek »

Dla ścisłości, T-roca składają w Portugali gdzie ceny energii należą do najniższych w Europie. Portugalia nie ma też problemów z niedostatkiem gazu ziemnego. W takim T-rocu niewiele jest elementów czysto niemieckich.
Ostania szansa na kupno taniego samochodu była w pierwszej połowie 2021. Na względną normalność trzeba poczekać jeszcze dwa trzy lata.
Rotrzyld
Posty: 93
Rejestracja: 24 wrz 2022, 6:48

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Rotrzyld »

Czy ktoś był ostatnio nabywcą T-Roca z silnikiem diesla? Jeśli tak, to jaki był okres oczekiwania na odbiór tego autka. Sprzedawca przy składaniu zamówienia powiedział mi, że według jego rozeznania diesle stanowią tylko 2% zakupów. Mogę tylko spekulować, że wpłynie to korzystnie na termin odbioru lub nie. Niektóre marki jak np. Kia wstrzymały produkcję samochodów z silnikami wysokoprężnymi ze względu na brak komponentów. Stąd moje mieszane odczucia: kiedy będę mógł zasiąść do wymarzonego VW?
bazylosss
Posty: 138
Rejestracja: 09 wrz 2022, 14:19

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: bazylosss »

Witam

Czy ktoś z czekających na t Roc z produkcji ma już jakieś info od swojego dilera ??

Bo pare osób ma vin a auta z produkcji nie zjeżdżają i zastanawiam się co wam mówią doradcy…
andy1951
Posty: 215
Rejestracja: 07 cze 2022, 20:51

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: andy1951 »

Produkcja była planowana na 39 tydzień ale w37 już pojawił się VIN oznacza to iż samochód jest w produkcja po skontaktowanie się z dilerem u słyszałem iż samochód jest ukończony i czeka na transport do Niemiec
bazylosss
Posty: 138
Rejestracja: 09 wrz 2022, 14:19

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: bazylosss »

To ciekawe u mnie 36 tydzień produkcja i tak poszło a dk dzisiaj gnije na lini produkcyjnej z numerem VIN
andy1951
Posty: 215
Rejestracja: 07 cze 2022, 20:51

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: andy1951 »

Mam nadzieję że za w październiku go zobacze
ODPOWIEDZ