Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Indi
Posty: 57
Rejestracja: 11 sie 2022, 21:05

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Indi »

Daro2 pisze: 25 sty 2023, 9:55
morfeusz747 pisze: 25 sty 2023, 9:30
bazylosss pisze: 25 sty 2023, 9:16 Tu nie ma głupich ludzi, głupi ludzie są po stronie producenta samochodu, logistyka leży i kwiczy,
Dokładnie, gotowe auta stoją w porcie, bo są zastawione przez inne egzemplarze czasem niekompletne. A najlepsze jest to, że było już tak przed Covidem.
Dlaczego piszesz że stoją w porcie niekompletne? W porcie czekają już na transport, niekompletne stoją na parkingu przy fabryce, nikt nie przewozi nie skończonego auta do portu z fabryki, przecież to daleko jest, przynajmniej tak mi się wydaje
Nie chcę Ci podnosić ciśnienia, nie taki jest mój zamiar ale ...... hmmmmm ....
może auto stoi jednak na parkingu przy fabryce i na "coś" czeka, natomiast, żeby był jakiś tam ruch w interesie diler dostał info z fabry , że auto już jest na parkingu w porcie i oczekuje na ??????? No właśnie czy faktycznie tam oczekuje, przecież to absolutny brak logiki.
Normalnie auto czeka na dotarcie na miejsce, na sprzedaż, klient czeka po dotarciu na miejsce auta na kupno, gdy to się stanie to robiony jest biznes kupno-sprzedaż, jest kasa, jest zarobek itd. i się kręci.
A tu się nie kręci bo, no właśnie co ????
Jestem w stanie zrozumieć moją sytuacją, auto nie produkowane bo "czegoś" tam nie ma, lub inna sytuacja auto po wyprodukowaniu jest nie kompletne i czeka na "coś", ale nie zrozumiem, że auto wyprodukowane, kompletne, przesunięte do portu czeka na załadunek i czeka i czeka ..... hmmmmm ...

Ciekawe czy w innych krajach np. Niemcy, Dania, Szwecja, lub Czechy, Słowacja, Litwa też czekają w podobnych przypadkach jak Polacy, czy są tu lepsi i gorsi tzn. klienci w danym kraju z priorytetem i inni (nie mam tu wiedzy, trzeba by poszperać po necie).


Kto by pomyślał, że wróci komuna, wtedy to się czekało na auta :)

Życzę jak najszybszego odebrania auta, życzę cierpliwości.
T-Roc Style 1.5 DSG Ascot Gray+Czarny, Pakiet Komfort, System Easy Open & Close z alarmem, Szyby przyciemniane, Kierownica podgrzewana, Kamera Cofania, Travel Assist High. Zamówiony 27.06.2022r., produkcja 19tydz.2023 r., odebrany 23.06.2023 r.
Daro2
Posty: 191
Rejestracja: 06 cze 2022, 20:03
Lokalizacja: Podbeskidzie DE

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Daro2 »

Indi moje auto jest wyprodukowane 24 listopada i dzień później jest transport do portu, mam na to dowód w postaci listu przewozowego, więc w moim przypadku czeka tylko i wyłącznie na transport, i dalej czeka, mój sprzedawca też jest wkurzony bo nic nie może zrobić, importer już interweniował do producenta w mojej sprawie i cisza, nikt nic nie wie, a auto sobie stoi już 2 miesiące, a tak się cieszyłem jak dostałem info o produkcji, a teraz zostaje mi czekać aż go zaladują
T-Roc R-Line 1.5 DSG Kolor: Ascot Gray, Kamera Cofania, Elektryczna klapa, Pakiet Black Style, IQ. LIGHT Reflektory LED Matrix, System Easy Open & Close z alarmem, Pakiet Komfort, Digital Cockpit Pro,
bazylosss
Posty: 138
Rejestracja: 09 wrz 2022, 14:19

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: bazylosss »

A co masz napisane na liście przewozowym ? Setubal ?

U mnie napisane Siva Azambuja… i się zastanawiam czy to port czy jakiś parking gdzie na coś czeka
Daro2
Posty: 191
Rejestracja: 06 cze 2022, 20:03
Lokalizacja: Podbeskidzie DE

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Daro2 »

bazylosss pisze: 25 sty 2023, 20:28 A co masz napisane na liście przewozowym ? Setubal ?

U mnie napisane Siva Azambuja… i się zastanawiam czy to port czy jakiś parking gdzie na coś czeka
Tak mam skąd dokąd czyli Setubal, i na tym koniec
T-Roc R-Line 1.5 DSG Kolor: Ascot Gray, Kamera Cofania, Elektryczna klapa, Pakiet Black Style, IQ. LIGHT Reflektory LED Matrix, System Easy Open & Close z alarmem, Pakiet Komfort, Digital Cockpit Pro,
jacoob
Posty: 38
Rejestracja: 28 gru 2022, 19:41
Lokalizacja: EL

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: jacoob »

bazylosss pisze: 25 sty 2023, 20:28 A co masz napisane na liście przewozowym ? Setubal ?

U mnie napisane Siva Azambuja… i się zastanawiam czy to port czy jakiś parking gdzie na coś czeka
Z ciekawości wrzuciłem w mapy Google hasło Siva Azambuja i jest to parking/centrum logistyczne/siedziba grupy VAG oddalona o ok 80km od Setubal i fabryki oraz ok 40km od Lizbony
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Galux20 »

morfeusz747 pisze: 25 sty 2023, 9:30
bazylosss pisze: 25 sty 2023, 9:16 Tu nie ma głupich ludzi, głupi ludzie są po stronie producenta samochodu, logistyka leży i kwiczy,
Dokładnie, gotowe auta stoją w porcie, bo są zastawione przez inne egzemplarze czasem niekompletne. A najlepsze jest to, że było już tak przed Covidem.
Galux20 pisze: 25 sty 2023, 9:01 Trochę pojeździliśmy po salonach, patrząc na to co inne marki proponowały uważam, że warto poczekać na troca.
Dokładnie tym bardziej, że systemy wspomagające naprawdę działają w VW, a nie jak w innych markach są na papierze. Zawsze jak zmieniam auto to mówię teraz coś innego ale i tak kupuję VW :lol:

Ja mam taką sytuację, że od wielu lat za każdym razem przymierzam się do toyoty lub mazdy.
W dodatku znajomy ma salon Japończyków.
Prawie się łamie ale nie.
Szczeg Toyota świetnie wypada w folderach. Na żywo już nie
Szanuje toyotę za rozwój hybryd
No ale fizyczne wykonanie jest przyoszczedzone, koszty serwisowania i w sumie warunki gwarancyjne też raczej są zniechęcające.
Przy trocu w pierwszej chwili wydaje się ,że to nijakie auto, moim zdaniem tak nie jest

Wczoraj mój diler twierdzi , że VW zaczyna dość ładnie pilnować terminów.
Dwa tygodnie zaczynał mi wstawiać asekuracyjne testy, o długim transporcie.
Wczoraj twierdził , że to się normuje.
1.5 DSG 6,0 spalanie
bazylosss
Posty: 138
Rejestracja: 09 wrz 2022, 14:19

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: bazylosss »

jacoob pisze: 26 sty 2023, 4:05
bazylosss pisze: 25 sty 2023, 20:28 A co masz napisane na liście przewozowym ? Setubal ?

U mnie napisane Siva Azambuja… i się zastanawiam czy to port czy jakiś parking gdzie na coś czeka
Z ciekawości wrzuciłem w mapy Google hasło Siva Azambuja i jest to parking/centrum logistyczne/siedziba grupy VAG oddalona o ok 80km od Setubal i fabryki oraz ok 40km od Lizbony

Czyli może to być parking na którym stoją auta w których czegoś brakuje ☹️
bazylosss
Posty: 138
Rejestracja: 09 wrz 2022, 14:19

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: bazylosss »

Wczoraj koleżanka z pracy która tez czeka na T-Roc dostała info od dilera że auto pojechało do Poznania Lohrą…

Bardzo możliwe ze VG zeby wyczyścić plac wynajęło ciężarówki załadowali po 8 samochodów i Lohre i na Poznań…

Zawsze to szybciej niż czekanie na statek później Hiszpania Emden pociągi i dopiero Poznań..

Diler ma jeszcze sprawdzić po weekendzie jak status tego wyglada, ale to wyglada obiecująco
jacoob
Posty: 38
Rejestracja: 28 gru 2022, 19:41
Lokalizacja: EL

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: jacoob »

Panie i Panowie,
Od ostatnich 5/6 tygodni zawsze po zalogowaniu się na PL wersję myVolkswagen wyskakiwały mi dane tj. kolor pojazdu, rok modelowy, silnik, a na DE wersji strony jeszcze wersja wyposażenia t-roca oraz jego wyposażenie dodatkowe.
Dzisiaj zalogowałem się i wszystkie dane znikły, na niemieckiej stronie sytuacja taka sama, a gdy klikam w Ausstattungsdetails, czyli szczegóły wyposażenia, to wyskakuje komunikat o braku możliwości wyświetlenia danych

Czy to oznacza, że coś ruszyło się do przodu z moim zamówieniem, czy po prostu ma miejsce przerwa techniczna serwerów?

Dodam, że mój numer "komisji" zaczyna się na 2022473XXX - czy mamy tutaj kogoś, kto zamówił auto w podobnym czasie, czyli pod koniec grudnia 2022 roku?
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Galux20 »

Przed samymi świętami zamówiony.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2023, 10:31 przez Galux20, łącznie zmieniany 1 raz.
1.5 DSG 6,0 spalanie
ODPOWIEDZ