LED (regulacja)

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
VWT-ROC
Posty: 15
Rejestracja: 31 mar 2020, 13:51

Re: LED (regulacja)

Post autor: VWT-ROC »

Szkoda bo mijania świecą OK, a długie gdzieś po drzewach.
Masterjam
Posty: 63
Rejestracja: 28 gru 2019, 13:16

Re: LED (regulacja)

Post autor: Masterjam »

I tak walą w kosmos , a używa się ich przez 5 % historii auta albo i mniej. Wole mieć mijania na dobrej wysokości i więcej widzieć. Aż sam z ciekawości pod ścianę podjadę i sprawdzę jak moje ustawione
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: LED (regulacja)

Post autor: Pado »

Masterjam pisze: 30 mar 2020, 16:39 A zmierzysz wysokość od podłoża ?
aktualnie nie dam rady, po za tym to zależy tez ile podjedziesz pod ścianę
naklej taśmę, żebyś miał możliwość powrotu do ustawień wyjściowych i tyle, albo zapamiętaj jak zaczynałeś kręcić i o ile (ja na dzień dobry zrobiłem 1 obrót)
WXS
Posty: 22
Rejestracja: 16 mar 2020, 6:03

Re: LED (regulacja)

Post autor: WXS »

Dzisiaj byłem na regulacji świateł. Pomimo, ze wcześniej ustawiłem ręcznie- podniosłem bo świeciły za nisko-była konieczność dokonania adaptacji. Przy dużym obciążeniu samochodu światła wracały do punktu 0 i świeciły bardzo nisko. Po adaptacji mam nadzieje, ze problem będzie rozwiązany. To samo robiłem w poprzednim VW i pomogło.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: LED (regulacja)

Post autor: Pado »

WXS pisze: 13 maja 2020, 12:19 Dzisiaj byłem na regulacji świateł. Pomimo, ze wcześniej ustawiłem ręcznie- podniosłem bo świeciły za nisko-była konieczność dokonania adaptacji. Przy dużym obciążeniu samochodu światła wracały do punktu 0 i świeciły bardzo nisko. Po adaptacji mam nadzieje, ze problem będzie rozwiązany. To samo robiłem w poprzednim VW i pomogło.
no właśnie chodzi o to, żeby zaadaptować punkt 0 po przestawieniu mechanicznym bo przy obciążeniu tyłu bez adaptacji światła schodzą do punktu 0, ale zapamiętanego przed regulacją. jeśli autem jeździ kierowca z co najwyżej pasażerem to adaptacja nie potrzebna...
Jestem ciekaw czy OBD11 da radę to zrobić, podobno w VCDS jest coś takiego...
WXS
Posty: 22
Rejestracja: 16 mar 2020, 6:03

Re: LED (regulacja)

Post autor: WXS »

Potwierdzam,kodowalem kiedyś VCDSem, tzn. ktoś mi zakodował ;)
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: LED (regulacja)

Post autor: Pado »

Więc w OBD11 wygląda na to, że jest to w Module 4B >>> Nastawy podstawowe
ODPOWIEDZ