Automatyczne zamykanie samochodu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
lukaszc.89
Posty: 36
Rejestracja: 17 mar 2020, 20:12

Automatyczne zamykanie samochodu

Post autor: lukaszc.89 »

Witam, proszę o pomoc czy jest możliwość ustawienia gdzieś w opcjach że samochód zamknie się automatycznie jeśli nie ma w nim kluczyka?

Bo ostatnio zapomniałem zamknąć i niestety samochód dalej otwarty.
Dodam, że mam bezkluczykowy dostęp.

Podobnie gdzie ustawić automatyczne domykanie szyb przy zamykaniu?
Czy trzeba przytrzymać klamkę żeby się zamknęły?
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Automatyczne zamykanie samochodu

Post autor: Pado »

Tak, można zakodować automatyczne zamykanie przy wyjściu z auta z kluczykiem(keyssy).
Niebezpieczeństwo jest takie, ze jak weźmiesz kluczyk, a w aucie zostawisz dziecko czy żonę to auto się zamknie :)

Co do szyb to chyba w T rocu nie działa ta funkcja, tak samo jak zamykanie szyb przy deszczu (inny model sensora).

PS
czytałem, że w T Rocu MJ 2020 nie da się już wyłączyć Start&Stop kodowaniem ...
lukaszc.89
Posty: 36
Rejestracja: 17 mar 2020, 20:12

Re: Automatyczne zamykanie samochodu

Post autor: lukaszc.89 »

Pado pisze: 31 mar 2020, 10:11 Tak, można zakodować automatyczne zamykanie przy wyjściu z auta z kluczykiem(keyssy).
Niebezpieczeństwo jest takie, ze jak weźmiesz kluczyk, a w aucie zostawisz dziecko czy żonę to auto się zamknie :)

Co do szyb to chyba w T rocu nie działa ta funkcja, tak samo jak zamykanie szyb przy deszczu (inny model sensora).

PS
czytałem, że w T Rocu MJ 2020 nie da się już wyłączyć Start&Stop kodowaniem ...
A podpowiesz jak to wykonać?
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Automatyczne zamykanie samochodu

Post autor: Pado »

masz moduł OBD11 lub inny do kodowania?
lukaszc.89
Posty: 36
Rejestracja: 17 mar 2020, 20:12

Re: Automatyczne zamykanie samochodu

Post autor: lukaszc.89 »

A czyli to wymaga ingerencji w system.
Myślałem że tylko jakieś ustawienia w personalizacji.
Rozumiem, że kodowanie o którym piszesz jest niedopuszczalne jeśli się chce utrzymać gwarancję samochodu
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Automatyczne zamykanie samochodu

Post autor: Pado »

tak, teoretycznie odnośnie gwarancji to tak, traci się ja, ale nie słyszałem o takim przypadku
Do kodowania trzeba miec moduł, z poziomu auta nic nie zrobisz.
Awatar użytkownika
darekrezmer
Posty: 50
Rejestracja: 05 maja 2019, 9:55
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Automatyczne zamykanie samochodu

Post autor: darekrezmer »

Nie tracisz gwarancji mając wyłączony start-stop na stałe. Byłem w ASO na wymianie oleju bo zrezygnowałem z tego chorego long life. Oczywiście ze swoim olejem , a nie od nich castrol z beczki za 99 zł litr . Zgłosiłem , żeby nie ruszali i nie było nawet komentarza , a była jakaś akcja serwisowa i aktualizacja oprogramowania
T-roc 2.0 TSI DSG 4motion
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Automatyczne zamykanie samochodu

Post autor: paulr »

Jak mial bym system bezkluczykowy w t-roc to on nie dziala tak ze jak wyjde z auta z kluczykiem i odejde to sie zamknie automatycznie?
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Automatyczne zamykanie samochodu

Post autor: Pado »

Nie, można tak zakodowac, ale z automatu tak nie działa. W poprzednim moim aucie też tak nie działało (inna marka) .
wg mnie to ze względów bezpieczeństwa - żebyś np dziecka nie zamknął w aucie...
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Automatyczne zamykanie samochodu

Post autor: paulr »

Miałem megane poprzednio i po odejsciu od auta zamykało się ono. Po podejsciu blizej otwierajac klamke sie otwierało. Kluczym mozna bylo miec gdzies schowany i tak naprawde o nim zapomniec. Podczas zamykania składały sie lustera przez co tez bylo wiadome ze auto jest zamkniete. ( podczas otwierania auta lusterka sie nie otwieraly dopiero w chwili zapalenia) zamykanac auto pilotem dezaktywowalo sie system bezkluczykowy. Przez co az do zapalenia samochodu kazde otwieranie i zamykanie musialo byc wykonane pilotem. A co do zamknięcia kogos przypadkiem w samochodzie to tam od srodka dalo sie normalnie otworzyc drzwi. Ktore po wyjsciu osoby ze srodku i ich zamknieciu gdy kluczyka nie bylo w poblizu pozostawały zamkniete od zewnątrz. I dla mnie to byl system bezkluczykowy bo kluczyk caly czas mialem schowany i nie bylo żadnego powodu by z niego korzystac;-)
ODPOWIEDZ