1.5 TSI - Szarpanie/Przerywanie na 3 i 4 biegu podczas przyspieszania

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: 1.5 TSI - Szarpanie/Przerywanie na 3 i 4 biegu podczas przyspieszania

Post autor: Wachacz »

Ja auto z mają 2021 też płynnie OK.olej zalewany od 2021 tylko 0w20 z normą 508,00 i tylko taka ma być nazwa oleju beż znaczenia,już ktoś napisał tsi DPCA to silniki specyficzne wymagają właśnie takiego oleju nie 0w30 nie 5w30 ! Pytałem ostatnio w ASO Niemieckim tylko norma 508,00 i 0W20 innego nie zaleją.pozdrawiam
superb15tsi
Posty: 1
Rejestracja: 09 lut 2023, 16:59

Re: 1.5 TSI - Szarpanie/Przerywanie na 3 i 4 biegu podczas przyspieszania

Post autor: superb15tsi »

Szukając odpowiedzi na problem w moim Superb 1.5 TSI znalazłem ten wątek. U mnie przebieg 130 tysięcy, olej 0w20 skrzynia DSG 7 i też zdarza się sporadyczne szarpnięcie przeważnie na 2,3 biegu przy dodawaniu gazu na niskich obrotach. Albo to podoba usterka albo może rzeczywiście ten silnik tak ma. Dajcie znać czy udało wam się jakoś rozwiązać ten problem.
Troc
Posty: 5
Rejestracja: 08 mar 2024, 21:06

Re: 1.5 TSI - Szarpanie/Przerywanie na 3 i 4 biegu podczas przyspieszania

Post autor: Troc »

Witam serdecznie, z kolei u mnie problem z szarpaniem zaczyna się od pierwszego biegu T-Roc 1,5 w manualu.
Natomiast nie jest od samego początku, płynnie rusza ale gdy stopniowo dodaje gazu zaczyna się szarpanie i jest to na zimnym i ciepłym silniku.
Obroty silnika od 2 do 4 tyś i to tylko wtedy jak chce gwałtownie przyspieszyć.Nadmienie że dziś pierwszy raz to zauważyłem.
Wcześniej tak jak u większości z was szarpanie występowało podczas ruszania, problem raz był bardziej odczuwalny a raz mniej.Teraz gdy przejechałem 60 tysi tak mi się wydaje że go nie ma ale za to wyskoczył większy problem szarpanie podczas przyspieszania prawie na każdym biegu.
Ludzie pomocy a byłem nawet zadowolony z niego.
wbss
Posty: 7
Rejestracja: 12 sty 2024, 20:02

Re: 1.5 TSI - Szarpanie/Przerywanie na 3 i 4 biegu podczas przyspieszania

Post autor: wbss »

zobacz jaka masz skrzyne
Troc
Posty: 5
Rejestracja: 08 mar 2024, 21:06

Re: 1.5 TSI - Szarpanie/Przerywanie na 3 i 4 biegu podczas przyspieszania

Post autor: Troc »

Witam serdecznie, myślę że za to szarpanie na poszczególnych biegach jest winne sprzęgło.
Dlatego, że po wciśnięciu pedału sprzęgła sam silnik wkręca się bez jakichkolwiek oznak szarpania ale to są moje spostrzeżenia co o tym myślicie.
Troc
Posty: 5
Rejestracja: 08 mar 2024, 21:06

Re: 1.5 TSI - Szarpanie/Przerywanie na 3 i 4 biegu podczas przyspieszania

Post autor: Troc »

Oczywiście skrzynia manualna
Troc
Posty: 5
Rejestracja: 08 mar 2024, 21:06

Re: 1.5 TSI - Szarpanie/Przerywanie na 3 i 4 biegu podczas przyspieszania

Post autor: Troc »

Oczywiście skrzynia manualna
ODPOWIEDZ