T-ROC - kilka pytań.

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
montray
Posty: 8
Rejestracja: 15 kwie 2020, 15:15

T-ROC - kilka pytań.

Post autor: montray »

Witam!
Zastanawiam się nad nowym T-ROC w wersji premium bądź Golf VIII.
W T-ROC bardzo podoba mi się jego wysokość i sposób jazdy.
Wygląd również dla mnie na plus.
Przesiadam się z Kia Rio z najmniejszym silnikiem więc ten 1.5 tsi 150km
w automacie to dla mnie petarda!
Jazda T-ROC zrobiła na mnie wielkie wrażenie.

Niestety nie miałem możliwości jazdy nowym golfem (jedynie trochę w nim posiedziałem).
Z racji tego mam kilka pytań :

1 - czy wyświetlacze w T-ROC oraz GOLF VIII - są takiej samej jakości/rozdzielczości ?
2 - czy ktoś z was jeździł Golfem i może się wypowiedzieć czy jest duża różnica?

Gdyby nie fakt słabej jakości materiałów wewnątrz T-ROC to już bym się na niego skusił.
Golf wiem że jest na lepszym poziomie pod kątem jakości wykonania materiałów,
jednak nie do końca mi pasuje że nie jest crossoverem i siedzi
się w nim nisko.

Mam ogromny dylemat, który wybrać.

Ktoś coś się może wypowiedzieć względem tych dwóch nowych modeli??
WXS
Posty: 22
Rejestracja: 16 mar 2020, 6:03

Re: T-ROC - kilka pytań.

Post autor: WXS »

Miałem ten sam dylemat kilka tygodni temu. Wybrałem T-roc’a. Jestem zadowolony z wyboru. Wygrał wyższy prześwit, mnogość dodatków, które w Golfie wymagały sporej dopłaty. A z tą niższa jakością wykonczenia można przezyc😉 Nie jest źle w Premium i roczniku 2020. Jeżdżę jeszcze nowym Polo i wiem, ze nisko umieszczone fotele nie sa dobre na kręgosłup.
montray
Posty: 8
Rejestracja: 15 kwie 2020, 15:15

Re: T-ROC - kilka pytań.

Post autor: montray »

Już praktycznie skompletowałem swojego T-Roca , już tylko pozostało dać kropkę nad i.
Jakoś dostałem te zawahanie teraz nad tym wyborem.
Może to kwestia ustawień ale wydawało mi się że oba wyświetlacze w GOLFIR VIII są wyższej jakości i wyglądają
lepiej niż w T ROC (w modelu jakim jeździłem obraz był dużo ciemniejszy) dlatego jestem ciekaw jak to jest....

Światła LED też wydają mi się że są lepsze w Golfie.

Co do siedzenia to fakt w T-ROC dla mnie jest idealnie, teraz każde auto jest niskie hehe
Mam duży dylemat.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: T-ROC - kilka pytań.

Post autor: Pado »

Ja bym nie porównywał t roca do golfa... Niestety w t rocu jest mniej za większe pieniądze - płacisz za crossovera :)
Choć z testow golfa 8 wynika, że i w nim juz jest gorszy plastik, poza tym ma coś czego bym nie zaakceptował - brak pokręteł do ustawień temperatury, wszytsko na ekranie...
montray
Posty: 8
Rejestracja: 15 kwie 2020, 15:15

Re: T-ROC - kilka pytań.

Post autor: montray »

Mnie również ten dotyk nie przekonuje do golfa 8, za to mamteriały, wyświetlacze, oświetlenie ambient jak i światła led już bardziej.

Ciężki orzech do zgryzienia z wyborem :)
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: T-ROC - kilka pytań.

Post autor: Pado »

Golf ma więcej możliwości konfiguracji, w t rocu jest z tym biedniej.
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: T-ROC - kilka pytań.

Post autor: morfeusz747 »

Ja bym w ogóle nie porównywał tych samochodów, bo łączy ich tylko marka i ta sama płyta podłogowa. Jak czekałem za odbiorem T-Roc'a usiadłem sobie w Golfie i tak niskie siedzenie w aucie już m nie odpowiada ale przyznam jedno mega wygodne fotele miał ten golf, powiem nawet, że wygodniej mi się siedzi w fotelach Golfa 5 niż w T-Roc'u. Co mnie też odrzuca od Golfa 8 to jego wygląd ;)
Mimo wszystko według mnie T-ROC > Golf 8
montray
Posty: 8
Rejestracja: 15 kwie 2020, 15:15

Re: T-ROC - kilka pytań.

Post autor: montray »

To fakt, w golfie siedzi się bardzo nisko.
Ja właśnie przesiadając się z Kia Rio do T ROC zakochałem się w tej wysokości wsiadania i siedzenia w aucie.
Na typowego SUVa na ten moment nie mogę się zdecydować a T-ROC jest na to złotym środkiem.
W golfie użekły mnie światła led matrix, jakość wyświetlaczy, jakość wykonania materiałów, oświetlenie ambient (szkoda ze T-ROC ma tylko jedna czerwoną barwę i to tylko z przodu).
Na minus to przód kompletnie mi się nie podoba i te niskie siedzenia.

Gdyby T ROC miał tą jakość wykończenia to bym się już nie zastanawiał a tak to mam burzę w głowie :)
I ciężki dylemat.
Wojtek
Posty: 7
Rejestracja: 16 kwie 2020, 10:17

Re: T-ROC - kilka pytań.

Post autor: Wojtek »

Jeżeli chodzi o jakość wykonania i plastiki to fakt są twarde. Wcześniej nie zwracałem na to uwagi w innych moich samochodach, mi nie przeszkadzały. Tak naprawdę o tym, że twarde plastiki mogą dyskwalifikować samochód dowiedziałem się oglądając testy T-Roca na youtube. Każdy z testujących zachwalał ten samochód ale jako największą wadę podawał te plastiki. Mi to nie przeszkadza.
Przy okazji dowiedziałem się, że w focusie z 2007 r też mam twarde plastiki na drzwiach, nie mam pojęcia jak z tym mogłem żyć przez 13 lat.

To co mi przeszkadza w desce to ta plastikowa gładka listwa, którą można zamawiać w różnych kolorach. Ja mam szarą, podczas jazdy czasem słońce tak się odbija, że mocno oślepia, wg mnie stwarza to duże niebezpieczeństwo na drodze. Mam t-roca ponad miesiąc ale z uwagi na epidemię za dużo nie jeżdżę i taka sytuacja miała miejsce dwa razy. Przejechałem dopiero 1100km, czyli nic, na razie żadnych trzasków.
Drzwi też mają twarde plastiki, skrobaczka do szyb włożona do kieszeni drzwi, podczas jazdy przesuwa się wydając irytujące dźwięki. W poprzednim DS4 też mi się przesuwała, też były twarde plastiki w drzwiach ale dźwięk przesuwania się nie był tak irytujący :) a może to tylko skutek sugestii po obejrzeniu tych filmików na youtube.

Odnośnie komfortu jazdy. Docenisz pozycję za kierownicą i to, że siedzisz wyżej w porównaniu do golfa. Przesiadłem się z DS4 tam też miałem wyżej i w T-roc jest OK. Jakiś czas temu miałem okazję pojeździć megane jako zastępczym (5 dni). Tam się siedzi nisko i po doświadczeniach z DS4 przy wyborze nowego samochodu nie brałem pod uwagę samochodów z "niskimi siedzeniami".
montray
Posty: 8
Rejestracja: 15 kwie 2020, 15:15

Re: T-ROC - kilka pytań.

Post autor: montray »

A czy można w serwisie dodać Head UP Display do T ROC?

Chodzi mi o ten na szybie.
ODPOWIEDZ