Awaryjne hamowanie

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
pkrzychu
Posty: 49
Rejestracja: 17 cze 2018, 23:39

Re: Awaryjne hamowanie

Post autor: pkrzychu »

lukaszc.89 pisze: 21 kwie 2020, 6:05
pkrzychu pisze: 20 kwie 2020, 22:31 Zobacz w ustawieniach można regulować czułość. Ja mam na maxa mi czasem potrafi się włączyć ale tylko kontrolka na wyświetlaczu. Ale nie powiem bo kilka razy zadziałał prawidłowo nie mówię że bym nie zdążył zahamować bo miałem już nogę na pedale ale on mnie pewnie, choć dość agresywnie wyręczył a wtedy kierowca już nie hamuje.
A gdzie w ustawieniach się to robi?
T-Roca mam od półtorej miesiąca więc się go dopiero uczę, ale wczoraj nie była to miła niespodzianka, tym bardziej na środku tego przejazdu.
Zobacz w ustawieniach samochodu dalej asystenci i następnie front Assist i tam masz wcześnie, średnio, późno i coś jeszcze teraz nie pamietam. Przestaw na późno powinno pomóc. Ja mam wcześnie i często się pokazuje ikonka kolizji jak miałem średnio to bardzo rzadko to występowało ale układ się nie włacza tylko ostrzeżenie
T-Roc 1,5 DSG energetic orange + czarny dach premium plus dodatki
lukaszc.89
Posty: 36
Rejestracja: 17 mar 2020, 20:12

Re: Awaryjne hamowanie

Post autor: lukaszc.89 »

pkrzychu pisze: 21 kwie 2020, 18:45
lukaszc.89 pisze: 21 kwie 2020, 6:05
pkrzychu pisze: 20 kwie 2020, 22:31 Zobacz w ustawieniach można regulować czułość. Ja mam na maxa mi czasem potrafi się włączyć ale tylko kontrolka na wyświetlaczu. Ale nie powiem bo kilka razy zadziałał prawidłowo nie mówię że bym nie zdążył zahamować bo miałem już nogę na pedale ale on mnie pewnie, choć dość agresywnie wyręczył a wtedy kierowca już nie hamuje.
A gdzie w ustawieniach się to robi?
T-Roca mam od półtorej miesiąca więc się go dopiero uczę, ale wczoraj nie była to miła niespodzianka, tym bardziej na środku tego przejazdu.
Zobacz w ustawieniach samochodu dalej asystenci i następnie front Assist i tam masz wcześnie, średnio, późno i coś jeszcze teraz nie pamietam. Przestaw na późno powinno pomóc. Ja mam wcześnie i często się pokazuje ikonka kolizji jak miałem średnio to bardzo rzadko to występowało ale układ się nie włacza tylko ostrzeżenie
Dzięki rano popatrzę na to ;)
Awatar użytkownika
darekrezmer
Posty: 50
Rejestracja: 05 maja 2019, 9:55
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Awaryjne hamowanie

Post autor: darekrezmer »

Jak zgłosiłem takie niepotrzebne sygnalizowanie kontrolką np. na zakrętach z metalowymi „bandami” ochronnymi w serwisie przy przeglądzie to mi powiedzieli żebym nie oczekiwał cudów bo to nie mercedes ani BMW . System jest daleki od ideału. Taki czarny PR mi Pan serwisant zaprezentował. Słabe to w rodzaju : ten-typ-tak-ma
T-roc 2.0 TSI DSG 4motion
Dezext
Posty: 74
Rejestracja: 18 lut 2020, 14:53

Re: Awaryjne hamowanie

Post autor: Dezext »

darekrezmer pisze: 26 kwie 2020, 0:41 Jak zgłosiłem takie niepotrzebne sygnalizowanie kontrolką np. na zakrętach z metalowymi „bandami” ochronnymi w serwisie przy przeglądzie to mi powiedzieli żebym nie oczekiwał cudów bo to nie mercedes ani BMW . System jest daleki od ideału. Taki czarny PR mi Pan serwisant zaprezentował. Słabe to w rodzaju : ten-typ-tak-ma
No to Cię zaskoczę. W Mercedesie dużo częściej wykrywa przeszkody typu barierki itp i system piszczy :)
enzo1
Posty: 69
Rejestracja: 27 kwie 2020, 11:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Awaryjne hamowanie

Post autor: enzo1 »

Zgadzam się w Mercedesie często piszczy przy takich przeszkodach :)
VW T- ROC Premium 2.0 TSI 4MOTION DSG 190KM

Zamówiony 30.11.2019 :D
Odebrany : 18.06.2020 :)
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Awaryjne hamowanie

Post autor: paulr »

Ma w vw na srednie i przez 2 lata i 24k km falszywy alarm miałem 1;-)
MarioMc
Posty: 86
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:04

Re: Awaryjne hamowanie

Post autor: MarioMc »

W moim działa ok. Włącza się tylko wtedy kiedy faktycznie przegnę, lub się zagapię ;-).
Zam 12.10.2018 - Odbiór 12.07.2019
1.5 TSI DADA DSG Premium/17"/Pakiet Komfort/Drogowy/Sport/Siedzenia komfort/Podgrzewana Tiptronic/Park Assist/Rear Assist/El Bagaznik/Keyless Full/Phone Comfort/Beats.
funtchomas
Posty: 85
Rejestracja: 06 mar 2019, 22:55

Re: Awaryjne hamowanie

Post autor: funtchomas »

Ja mam ustawioną niską czułość i działa bez zarzutu.
2.0 TSI DSG 4Motion Indium Grey 8-)
lukaszc.89
Posty: 36
Rejestracja: 17 mar 2020, 20:12

Re: Awaryjne hamowanie

Post autor: lukaszc.89 »

Ja przestawiłem na średnie i wczoraj znów, to samo miejsce, przejazd kolejowy, mała prędkość, samochód tylko za mną i awaryjne hamowanie na środku przejazdu.
Bez żadnego ostrzeżenia.

Obawiam się, że ktoś w końcu wjedzie mi w bagażnik jak będzie za blisko.
kris69
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2019, 19:29

Re: Awaryjne hamowanie

Post autor: kris69 »

Front asist to jedno wielkie nieporozumienie. Ostatnio jechałem ok 40km/h i wyskoczyła mi sarna. Jakaś reakcja systemu? Żadna. Zniszczona lampa i grill, sarna się pozbierała i uciekła.
ODPOWIEDZ