AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
rob
Posty: 178
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: rob »

A ja mam dokładnie takie same doświadczenia jak Mart. Nie będę się powtarzał, ale nawigacja pod każdym względem jest gorsza od Google Maps. Pieniądze wyrzucone w błoto, niestety.
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
Kwizz
Posty: 14
Rejestracja: 01 gru 2018, 14:17

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: Kwizz »

To ja mam inne zdanie :) Jeżdżę bardzo dużo i nic mnie bardziej nie denerwuje niż Google maps :) Korek pokazuje dopiero, jak w nim utknę ;) Za to nawigacja w VW pokazuje skróty, których nie wskazuje Google maps.

Ogromny minus, za słabą aktualność map (chociaż Google Mapy dalej wskazują przejazd św. Wincentego, które jest zamknięte z powodu budowy metra i to od kilku miesięcy ;) )
MarioMc
Posty: 86
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:04

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: MarioMc »

Ja dokładnie tak jak Kwizz.

Po pół roku używania VW navi jeżdżę tylko na niej oczywiście z podłączonym Netem i dodatkowo na Yanosiku ;-)
Czasami dla weryfikacji i rozrywki włączam Google Maps.
Nowa mapa już zassana, muszę ja tylko przenieść na kartę pamięci do VW.
Zam 12.10.2018 - Odbiór 12.07.2019
1.5 TSI DADA DSG Premium/17"/Pakiet Komfort/Drogowy/Sport/Siedzenia komfort/Podgrzewana Tiptronic/Park Assist/Rear Assist/El Bagaznik/Keyless Full/Phone Comfort/Beats.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: paulr »

ta nawigacja nie jest zła, nigdy nie miałem z nią problemów choć z aktualizacją nie jest najlepiej. jednak ja w trasie i tak ustawiam sobie mapę przez www i wysyłam do samochodu, przez co i tak jadę tak jak ja chcę a nie jak by mnie nawigacja prowadziła. dziwne jest tylko że na stronie jest jakas trasa a sama nawigacja jej nie ma przez co robią się często akcje typu że dojade do celi za nie wiem 3 godziny, a nagle okazuje się że wjechałem w aktualne drogi i czas się zmienia z 3 godzina na 1 a ja wcześniej prowadziłem walkę z czasem, dodatkowo zastanawia mnie dlaczego.... nie można tej nawigacji aktualizować z pozycji samego samochodu. Rozumiem że gdzieś by trzeba te dane pobrać więc do aktualizacji podłączamy pendrajwa czy 2 kartę sd, ale całość robi się sama. podczas jazdy.
rob
Posty: 178
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: rob »

A ja nie zgodzę się z przedmówcami, uważam że nawigacja jest bardzo kiepska, tak jak chodzi o działanie ,wybór tras i ogólną wygodę użytkowania. Przykłady, proszę bardzo: proponowane trasy albo nie różnią się wcale lub w minimalnym stopniu, niezależnie czy opcja ekonomiczna czy szybka, natomiast Google Maps proponuje trasy które rzeczywiście są alternatywne i mają różny przebieg, a także od razu widać jakie jest na nich natężenie ruchu, korki itp. Np. w styczniu br. jechałem na narty w rejon Madonny di Campiglio, Google pokazało trzy trasy, z czego na najkrótszej przez Salzburg od razu były widoczne korki wywołane śnieżycami występującymi w tym okresie, pojechaliśmy wtedy alternatywnie proponowaną przez Google dłuższą trasą, przez Villach i Venecję, obyło się bez problemów i korków. Inny przykład, w lecie wracałem z Ostródy do Krakowa, nawigacja VW koniecznie chciała mnie wysłać przez Łódź i Częstochowę a tamtędy nie chciałem jechać przez koszmarny odcinek S1 z Łodzi do Częstochowy i znowu pomoc Google Maps - wybór S7 przez Warszawę i Radom, a najlepsze że w nawigacji VW odcinka od Warszawy wcale nie było. Aktualność też pod psem, z własnego doświadczenia, były nieaktualne obwodnice w Ostródzie, rejonie Elbląga i Warszawy. Niedawno próbowałem aktualizować nawigację za pomocą pendriva przez USB, oczywiście nie udało mi się bo wyskakiwały jakieś błędy a nie miałem czasu na doktoryzowanie się, dlatego na razie odpuściłem. Zresztą cały ten wątek o aktualizacji pokazuje ile to stwarza problemów i kłopotu, i tu jest największa przewaga Google Maps gdzie wszystkie te rzeczy odbywają się samoczynnie i automatycznie, nie absorbując użytkownika. Ja po moich doświadczeniach z nawigacją T-Roca dzwoniłem do VW i pytałem o app connect by mieć smartfona na ekranie w samochodzie (nie mam tej funkcji) i tam mi powiedzieli że jej dodanie kosztuje 1200 zł, mimo że pewny jestem że na etapie zakupu miało być 800 zł, ale to taki mały szczegół...Nadmieniam, że T-Roca mam cały czas online przez telefon. Na razie jeżdżę korzystając z Google w telefonie, czasami wspomagam się tą z auta (ale jej nie lubię). Dlatego uważam,że nawigacja VW to pieniądze wyrzucone w błoto, lepszym rozwiązaniem jest app connect i smartfon z Google Maps. ;) :roll:
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: paulr »

Jako że ostatnia mapa była w listopadzie, wszedłem dziś na stronę do aktualizacji z ciekawości czy są nowości i... są, ale niekoniecznie takie jak bym chciał:) Po 1 trzeba się zalogować, to akurat nie problem bo google zna moje hasła lepiej odemnie, po zalogowaniu się wybieram auto, rocznik i... nie ma żadnych map. Też tak macie czy chrome na najnowszej aktualizacji windowsa głupieje?:)
rabi22
Posty: 124
Rejestracja: 10 kwie 2020, 18:27

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: rabi22 »

Sprawdziłem teraz. Nie ma nowych map z 2019.11 są
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: paulr »

rabi22 pisze: 17 cze 2020, 23:29 Sprawdziłem teraz. Nie ma nowych map z 2019.11 są
Ale masz mapy bo ja mam tylko ile spala golf:-(
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: paulr »

Teraz to już nawet auta nie mogę wybrać;-(
rabi22
Posty: 124
Rejestracja: 10 kwie 2020, 18:27

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: rabi22 »

Wszystko działa piękinie na stronie:
https://webspecial.volkswagen.de/vwinfo ... a5dfc5ce8d

ale mapy stare 2019.11
ODPOWIEDZ