AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Marcin25
Posty: 20
Rejestracja: 23 gru 2020, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: Marcin25 »

Nie jestem pewien, czy był taki komunikat. Byłem chyba zbyt podekscytowany samym autem :D .
Tak, jest zaślepka, czyli rozumiem, ze wszystko robimy w aucie. Spróbuję dzisiaj jeszcze raz wywołać aktualizację. Tylko mam wątpliwości, czy przepustowość połączenia via e-sim będzie wystarczająca. Spróbuję zrobić internet przez telefon.
rabi
Posty: 142
Rejestracja: 21 kwie 2020, 12:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: rabi »

Lepiej było jak sam ściągałeś i miałes nad tym kontrolę w sensie kiedy chcesz i z jakiego netu. Oczywiście dla kogoś mało informatycznego czy starszej osoby pewnie tak łatwiej w samochodzie. Ale chyba ponad 16GB ciągnie więc nie każdy ma tyle w komórce, żeby udostępnić swoje łącze.
Tomekk73
Posty: 41
Rejestracja: 09 paź 2020, 13:32

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: Tomekk73 »

rabi pisze: 30 gru 2020, 17:33 Lepiej było jak sam ściągałeś i miałes nad tym kontrolę w sensie kiedy chcesz i z jakiego netu. Oczywiście dla kogoś mało informatycznego czy starszej osoby pewnie tak łatwiej w samochodzie. Ale chyba ponad 16GB ciągnie więc nie każdy ma tyle w komórce, żeby udostępnić swoje łącze.
Po to jest e-sim, by nie obciążało komórki
rabi
Posty: 142
Rejestracja: 21 kwie 2020, 12:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: rabi »

Chcesz powiedzieć, że dzięki kacie VW e-sim wbudowanej masz na zawsze możliwość korzystania z tej karty i danych komórkowych bez limitów ?
To super. To się w koncu VW popisał.
Na dywanikach oszczędza ale dane komórkowe są.
To lepiej niż w rocznikach 2018 i 2019.
Zazdroszczę
Tomekk73
Posty: 41
Rejestracja: 09 paź 2020, 13:32

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: Tomekk73 »

Może źle zrozumiałem, nie jest to bez limitów, jakiś pakiet jest, bo niczego nie płaciłem a np info o korkach mam, nawet jak nie udostępnię wi-fi z komórki. Można dokupić pakiety danych, gdzieś widziałem nr telefonu do operatora (żadna ze znanych sieci)
Marcin25
Posty: 20
Rejestracja: 23 gru 2020, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: Marcin25 »

Próbowałem dzisiaj zaktualizować mapy ze samochodu, używając e-sim oraz przez aktywne łącze do netu z komórki. Próba aktualizacji kończy się niczym, system nie wyświetla żadnych powiadomień. Owszem, wykonała się jakaś aktualizacja, ale nie mam pewności, czy dotyczyła ona map.
Zarówno przed jak i po aktualizacji w polu "info o systemie" mam takie dane:

Oprogramowanie:0270
Baza danych nawigacyjnych: 19.11
Baza danych radia: 1.30.16

Pytanko, czy 19.11 oznacza listopad roku 2019?

Tomekk73:
mógłbyś przy okazji sprawdzić, jak to wygląda u Ciebie?

Z góry dzięki.
Pozdrawiam
Marcin25
Posty: 20
Rejestracja: 23 gru 2020, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: Marcin25 »

A jednak jest zmiana, po godzinie system raportował, ze teraz Baza danych nawigacyjnych jest: 20.11.
Już po fakcie skojarzyłem, że jakieś powiadomienie pojawiło się na samym początku jeszcze w salonie. Potem niestety już się nie pojawiało, natrafiłem na nie dzisiaj trochę przypadkiem podczas szukania stacji radiowych internetowych. Zrobiłem tę aktualizację i stąd ta zmiana.

Aktualnym pozostaje pytanie, jak należy rozumieć ten zapis (20.11) i jak się upewnić, na ile mapy w aucie są zgodne z tymi zawartymi w aktualizacji EUR_4PR031_FCT3WS-19144_Offline_Update.tar.
Prośba o Wasze opinie (dzięki za dotychczasowe).

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2021.
rabi
Posty: 142
Rejestracja: 21 kwie 2020, 12:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: rabi »

Wg mnie to data map ostatnich 11.2020. Aktualne
Marcin25
Posty: 20
Rejestracja: 23 gru 2020, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: Marcin25 »

Dzięki
Danuta
Posty: 13
Rejestracja: 23 gru 2020, 18:45

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: Danuta »

Witam,
Mam T-roc z stycznia tego roku i jest aktualizacja automatyczna a mam marcową 2020 coś jest nie tak z tym systemem, co zrobić bo się gubię ?
ODPOWIEDZ