AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Awatar użytkownika
rogiipad1
Posty: 63
Rejestracja: 13 lip 2018, 18:18

AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: rogiipad1 »

Nie wytrzymałem czekania bez końca, MB Cla 180
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: paulr »

podzielili europe na tyle kawałków, a da się dalej mieć na jednej karcie całą? tak by wyznaczać trasę na 1 raz?
pawelp
Posty: 37
Rejestracja: 08 paź 2018, 22:08

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: pawelp »

Ktoś zaktualizował?
Czy aktualizuje też system czy tylko mapy. Zajmuje całą kartę pamięci? Czy zostaje jeszcze trochę wolnego miejsca aby ' ręcznie' ( jeśli jest taka możliwość) 'dograć" inne kraje?
1.5 TSI ACT Manual; kolor energetic orange + czarny dach; Advance + pakiety drogowy, komfort, design, zimowy, podgrzewana kierownica, nawigacja.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: paulr »

też mnie to interesuje, bo zawsze była 1 mapa w całości. teoretycznie dla mnie nie ma to znaczenia bo raczej dalej się vw nie wybieram. Ale czasem coś oglądałem...
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: paulr »

Z tymi mapami jest chyba coś nie halo a nie mam czytnika sd na usb 3 zero i nie uśmiecha mi się tym bawić. obecnie zmieniło się pokrycie map, jeszcze kilka dni temu nie było np mapy Chorwacji, znaczy była ale wszędzie z * że częściowe pokrycie. teraz już jest w pakiecie z Polską. Jako że nie planuje wyjazdów z potrzebną nawigacją poczekać czy to połączą w 1 mapę jak kiedyś czy tak zostanie
Awatar użytkownika
rogiipad1
Posty: 63
Rejestracja: 13 lip 2018, 18:18

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: rogiipad1 »

Update : 03.04.18 - data mapy całej europy.
Update : 01.10.18 - poszczególne części są z nowszą datą
Nie wytrzymałem czekania bez końca, MB Cla 180
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: paulr »

to wiem, ale się dziwnie pokrycie map zmienia co jakiś czas. możliwe że cała europa obecnie zajmowała by za dużo na karty co mamy i ją podzielili. Np taki tom tom na androida jeszcze niedawno pobierał aktualizacje około 6gb, dziś przyszła jakaś co ma już 8gb:)
kali-rom
Posty: 3
Rejestracja: 13 gru 2018, 22:43

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: kali-rom »

króciutko powiem z doświadczenia już że jakość tych map ,nawigacji pozostawia wiele do życzenia , z doświadczenia też już wiem że dzieją się cuda kiedy podczas jazdy podłączysz ją do internetu za pomocą na przykład telefonu , miałaby wtedy pokazywać aktualności na drodze czyli korki ,wypadki ,roboty drogowe ……. w rzeczywistości jest tak że melduje o takich rzeczach które nie mają miejsca na drodze ,czasami w ogóle nie znajduje nas na drodze mimo że na nie jesteśmy , dla przykładu droga szybkiego ruchu S5 !!! a jak pozwolisz się prowadzić objazdami ...to sorry totalne nie porozumienie , odradzam więc jazdy z podłączonym netem ! jazda online jest skuteczniejsza ;) pytałem w serwisie o to , wiedzą już wielu zgłaszało ten problem ale póki co nie mają na to leku …..
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: paulr »

Coś pomieszałes;-) odradzasz jazde z netem ale jest skuteczniejsza;-) ja natomiast mam net na stałe w samochodzie (router podłączony przez duży powerbank ktory podczas jazdy jest doładowywany i od kilu miesięcy sie nie rozładował) wcześniej korzystałem z tomtoma na androidzie. Podobno dane o korkach mają te same. Ale jadąc w wakacje do Chorwacji miałem włączone i to i to i nie zawsze się pokrywało. Czasami auto nie widziało korka czasem tomtom. Ale jak wyznaczało objazdy to raczej skutecznie. Ale do tej pory jazda glownie po sląsku (bez wyznaczania trasy ale z podgladem nawigacji) to wiekszosc utrudnien rozpoznaje ok. Nie wiem jak by wyznaczył objazd bo nie ustawiam nawigacji na trasach ktore znam ale do tej pory na wyznaczonych trasach problemow nie mialem.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: paulr »

A więc w kwestii aktualizacji. Pobrałem wariant 5. Bo jak jadę autem to tylko ewentualnie do Chorwacji, więc teoretycznie najlepszy. 7,5gb pobranie szybkie, kopiowanie jak po USB nieco trwało. w aucie okazało się że .... Polski nie ma.
ODPOWIEDZ